یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

بررسی دوران فوتبالی رایان گیگز: او قطعا یک ستاره نبوده است!

رایان گیگز از نظر اهالی فوتبال به عنوان یک اسطوره بزرگ و بازیکنی سوپر استار شناخته می شود ولی ما در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که چرا گیگز تنها یک بازیکن متوسط رو به بالا بود

یونایتد فنز- در ابتدا باید اشاره کنیم استفاده از کلمه “اورریتد” برای گیگز دلیل بر این نیست که او بازیکن خوبی نبود. گیگز یک بازیکن خوب به همراه افتخارات فوق العاده است ولی او از لحاظ فردی سطح کیفی بالاتری از “خوب” نداشت. بیشترین هواداران منچستر به دلیل نوستالژی و البته دوران خوب منچستر در آن زمان، گیگز را به عنوان یک ستاره به یاد می آورند در حالی که او اصلا ستاره نبود.

رایان گیگز را از لحاظ افتخارات میتوان بزرگترین بازیکن تاریخ لیگ برتر معرفی کرد ولی از لحاظ فردی چنین توصیفی درست نیست. بهترین تعریف از رایان گیگز می تواند این باشد که او بازیکنی خوب با افتخاراتی فوق العاده است. در ادامه به دلایل درستی این ادعا می پردازیم.

افتخارات

گیگز را همیشه به جام های بسیاری که کسب کرد به یاد می آورند. این بازیکن ولزی در 22 سال دوران بازی خود توانست 36 جام کسب کند که شامل 13 لیگ برتر است. او همچنین بیشترین پاس گل تاریخ لیگ برتر را داده است. 162 پاس گل در 22 فصل آماری است که رایان ثبت کرده و هیچ بازیکنی تا به امروز به آن نرسیده است.

گیگز از آکادمی منچستر به تیم اصلی رسید. در آن زمان شیاطین سرخ به شدت نیازمند یک وینگر چپ بودند و گیگز با کنار زدن لی شارپ توانست در فصل 1992 به ترکیب اصلی برسد. یک وینگر سرعتی با استارت های انفجاری که بازی چشم نوازش مورد پسند هواداران منچستر بود.

عملکرد او در آن سال به عنوان یک بازیکن جوان به قدری شگفت انگیز بود که جایزه بهترین بازیکن جوان سال را دریافت کرد و در تیم منتخب فصل هم قرار گرفت. شاید با خود بگویید چگونه می شود همچین بازیکنی را فقط یک بازیکن خوب نامید. باید دید در انتهای مقاله هم چنین نظری دارید یا خیر!

سقوط آزاد

اولین مشکل گیگز اشباع شدن او بود. او با افزایش سن هیچ پیشرفتی نکرد و در حد همان بازیکن جوان سال های اول ماند. دلیل اینگه گیگز افتخارات زیادی دارد خیلی ساده است؛ او 24 فصل (22 فصل در لیگ برتر) در لیگ انگلیس بازی کرد و هیچ بازیکنی به این اندازه در این لیگ حضور نداشته است. دست بر قضا دوران فوتبالی گیگز با درخشان ترین دوران تاریخ منچستر متقارن شد.

اگر بگوییم گیگز در موفقیت های منچستر تاثیری نداشته است قطعا بی انصافی کرده ایم ولی او نقش کلیدی در این موفقیت ها نداشت. او توانست از آکادمی به تیم اصلی برسد و به مدت دو دهه کنار بهترین بازیکن های دنیا بازی کند. شاید بتوان گفت گیگز در حدی سطح فنی داشت که بتواند در این دو دهه عضوی از تیم منچستر باشد.

فصل 93/94 بهترین عملکرد دوران فوتبالی گیگز از لحاظ گلزنی بود. او در این فصل 13 گل در لیگ و 17 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رساند. او در آن فصل مجموعا بر روی 20 گل تاثیر مستقیم گذاشت و این عملکرد برای یک جوان 20 ساله قابل تحسین است. تنها فصلی که در این 22 سال او توانست به این آمار برسد در فصل 95/96 بود که 11 گل و 9 پس گل داد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم گیگز با 162 پاس گل در صدر جدول بهترین پاسورهای تاریخ لیگ برتر قرار دارد. آماری که در نگاه اول غیر قابل تصور به نظر می رسد ولی به این نکته توجه کنید که او این آمار را در طی 640 بازی و 22 فصل به ثبت رسانده است. به عبارتی دیگر گیگز به طور میانگین هر فصل 7 پاس گل داده است.

به عنوان مثال لروی سانه در سه فصل حضور خود میانگین 9 پاس گل در هر فصل را ثبت کرده است؛ سانه همچنین در فصل 2017/18 توانست از لحاظ مجموع گل و پاس گل از بهترین عملکرد گیگز که در فصل 93/94 به ثبت رسیده بود عبور کند .

گیگز را با سانه مقایسه کردیم زیرا هر دو بازیکن در پست وینگر چپ بازی می کردند. سانه در فصل 2017/18 ده گل و پانزده پاس گل ثبت کرد؛ آماری که گیگز در 22 فصل حضور خود هیچگاه نتوانست ثبت کند. اصلا بیایید آمار را کنار بگذاریم و سبک بازی این دو را مقایسه کنیم.

بزرگترین نقطه قوت گیگز سرعت بالایش بود؛ ویژگی که لروی سانه هم در اختیار داشت. در حالیکه گیگز هیچگاه دریبلینگ بالایی مانند سانه نداشت خب پس قابلیت خاص بهترین بازیکن تاریخ انگلیس چیست؟ چه چیزی او را از لحاظ فنی در رده بالاتری از امثال سانه قرار می دهد؟

می خواهیم پا را فراتر بگذاریم و بگوییم گیگز حتی بهترین ولزی تاریخ لیگ برتر هم نیست. دوران فوتبالی گرث بیل در تاتنهام از لحاظ فنی در رده بالاتری از گیگز قرار می گیرد. شاید تنها فرق این دو بازیکن این بود که گیگز در منچستر پر ستاره فرگوسن بازی می کرد و بیل در تاتنهام کم نام و نشان. اصلا مقایسه با دیگر بازیکنان را فراموش کنید. آیا به جز گل سولو گیگز به آرسنال هیچ صحنه فوق العاده دیگری از این بازیکن به یاد دارید؟

تصویر اشتباه

گیگز بهترین پاسور تاریخ لیگ برتر است پس باید در این زمینه تبحر خاصی داشته باشد. بهترین عملکرد او از لحاظ پاس گل در فصل 1999/00 رقم خورد که توانست 12 پاس گل ثبت کند. فکر می کنید او در همان فصل چندمین پاسور برتر فصل شد؟ گیگز در فصل 99/00 که بهترین عملکرد او از لحاظ پاس گل بود توانست در رده چهارم بهترین پاسورهای لیگ انگلیس قرار بگیرد.

گیگز در آن فصل حتی بهترین پاسور منچستر هم نبود و دیوید بکهام با 15 پاس گل در صدر قرار داشت. گیگز در آن فصل مهره ثابت منچستر در پست وینگر چپ بود و در جلوی خود گلزنان بالفطره ای همچون اندی کول و دوایت یورک داشت که هر کدام به ترتیب 19 و 20 گل در آن فصل به ثمر رساندند.

عملکرد معمولی گیگز زیر سایه مدت طولانی حضور او و افتخاراتش قرار گرفت و این مسئله باعث شد تا تصویر اشتباهی به عنوان یک سوپر استار از او ارائه شود. گیگز فقط یک بار آن هم در سال 2008/09 توانست بهترین بازیکن فصل لیگ برتر شود. او در آن فصل 2 گل و 7 پاس گل به ثمر رساند که برای یک بازیکن 35 ساله آمار بدی محسوب نمی شود. او همچنین در 198 ماه حضور خود در لیگ برتر تنها دو بار بهترین بازیکن ماه شد. آماری هم اندازه با دنیل استوریج.

حالا بگویید چگونه یک وینگری که هیچ گاه در طی 22 فصل حضور خود نتوانست بهترین گلزن یا پاسور آن فصل باشد باید در رده بهترین بازیکنان نسل خود قرار بگیرد؟ چه از لحاظ آماری چه از لحاظ سبک بازی گیگز نمی تواند در بین بهترین بازیکنان آن سال های منچستر قرار بگیرد.

اگر هم میخواهید فقط افتخارات را معیار سنجش یک بازیکن قرار دهید که باید گفت پس دنی آلوز هم بهترین بازیکن تاریخ است. او افتخارات بیشتری از گیگز دارد و حتی از لحاظ فنی هم در سطح بالاتری قرار دارد. حالا متوجه منظور من شدین؟!

قدرت رسانه و جو زدگی هواداران قطعا نمی تواند این حقیقت را پاک کند که گیگز یک فوتبالیست خاص نبوده است. او در بهترین حالت یک بازیکن خوب بود که دست بر قضا در یک تیم فوق العاده قرار گرفته است.

منبع: Breaking the Lines

2 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
19 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
امیر
8 ماه قبل

بازی رفت رئال منچستر سال اخر فرگوسن. گیگز یه تنه کل رئالو نابود کرده بود و هر کاری دلش میخواست میکرد دیگه نه سرعتی داشت نه چیزی فقط پاس داشت. ولی رئال مورنیو رو به زانو دراورد . مطلب فوق العاده شر و ور . مگه همه چی عدد و رقمه

Najafi
Najafi
8 ماه قبل

یه مشت**شعر نوشتی
اسم سایتم گذاشتین یونایتد فنز ولی انجوری که پیداست نویسندش فن تیم دیگه ایه
رایان یکی بهترین های دنیاست

سورنا شهرکی
پاسخ به  Najafi
8 ماه قبل

نه دوست من.

قطعا رایان گیگز از اسطوره های ما هستش و فقط از یک دید منفی، به گیگز پرداخته‌ایم. قطعا یک مقاله ی مثبت در موردش کار میشه.

بیگ رد
بیگ رد
8 ماه قبل

حالا کی ادعا کرده بهترین بازیکن تاریخ لیگ برتره که اینقدر به خودت فشار میاری ….این مطلبی که ترجمه کردین مطمئنا متعلق به تیم های رقیبه…بازیکن که ختما نباید مثل رونالدو یا مسی توپ طلا بگیره که موندگار بشه…گیگز هم مثل توتی یا زانتی و مالدینی تا آخر فوتبالش به تیمش وفادار موند و برای تیم هرچی که در توانش بود رو در طبق اخلاص گذاشت این بهترین نکته برای یه اسطوره است و گیگز همیشه برای ما منچستری ها یه اسطوره باقی خواهد ماند…

زنده باد فرگی
زنده باد فرگی
8 ماه قبل

اینکه شما 22 سال در یک سطح بالا بتونید فوتبال بازی کنید یعنی شما یک ستاره هستید که خیلی از بازیکنای دنیا نتونستند اینقدر ثبات داشته باشن مثلا رونالدو نازاریو (کبیر) چند سال تو اوج بود یا ریوالدو یا کاکا و …. ثبات گیگز اونو به یک بازیکن فوق العاده و تعهدش و غیرتش به شیاطین سرخ به ستاره بدلش کرد

VHR
VHR
8 ماه قبل

IN MATLAB AZ MANE MALE 7 SAAL PISHE. DAR JAVABE MAGHALEIE NA OMID KO NANDEIE SHOMA!!!

شیطانک سرخی که اسطورۀ شد:
۱, ۲ , ۳ ……962 ،963 !
حتی شمردنش خستمان میکند . این عدد نشان دهنده تاریچه یک فوتبالیست در 24 سال در سطح اول فوتبال (27 سال در کل ) . فقط در یک باشگاه , همیشه در اوج و با رکوردهایی تکرار ناشدنی است. اون هم در باشگاهی رویایی مثل یونایتد . بیشتر شبیه افسانه های یونان باستان میمونه اما این واقعیتهِ مرد میانسال ولزی اولترافورد هست . بازیکنی که در منچستری شدن خیلی های ما تاثیر بسزایی داشت . خیلی از ما فوتبال را با او شناختیم و خیلی از ما ها به عشق بازی کردن او در یونایتد بازی ها رو میدیدیم و اول از همه در ترکیب بازی به دنبال اسم او میگشتیم . اره دنبال یه پسرک ۱۸۰ سانتی متری تو بال چپ تیم بودیم . شاید مثل بکام خوشتیپ نبود و یا مثل کانتونا خاص اما از دیدن بازیش و اون حرکات و دریبل های انفجاریش لذت می بردیم . بازیشو مثل ذره بین زیر نظر داشتیم و اگه اشتباه کوچیکی میکرد ما ناراحت میشدیم چون حتی دل این اشتباهای کوچیک رو از بازیکن همیشه مفید و کم اشتباه تیممون نداشتیم . سال ها گذشت و ما همینطور از وجود او لذت بردیم و با او و یونایتد زندگی کردیم اما … همیشه نگران روزی بودیم که او پیر شود و دیگر نتواند این بازی ها را ارائه دهد و دیگر از اون بازیکن سرعتی با حرکات ویران کننده اش خبری نباشد گرچه این اتفاق هیچ گاه نیفتاد.
روز ها رفتند و آن موهای بلندِ سیاه جایش رو به موهایش کوتاه و جو گندمی داد و آن صورت بشاش رو ته ریشی می پوشوند تا چروک هایش رو کمتر نشان بدهد اما او هنوز خستگی ناپذیر بود . اگر زانتی به تراکتور معروف بود او هم در این سن و سال از یک ماشین ماسل کار آمریکایی چیزی کم نداشت . و او هر روز با تجربه تر و کارامد تر در خدمت تیم بود . شاید مثل قدیم سریع نبود اما هنوز هم وقتی یه دفاع گوش جوان رو با یه نفوذ تو آخرین دقیقه های بازی محو میکرد به همه ما احساس افتخار میداد و هنگامی که تمجید گزارشگر تلویزیونی را از حرکات زیبا یا پاس های بند کفشیش میشنیدیم از غرور اشک در چشمانمان جمع میشد . او تمام نمی شد و چنین قصدی هم نداشت. بازیکنان لورکوزن از رونی می پرسیدند او چگونه نود دقیقه با این سن میدود و حتی رونالدوی در اوج همان کسی که پیراهن او رو بعد بازی به خونه میبره هم از آمادگی بدنی او در بازی برگشت با رئال متعجب میشه. اما همه چیز فقط آمادگی بدنی او در این سال ها نبود. خیلی از این طرفداران جوان لقب های جورواجور سلطان پاس گل به اوزیل ها و فابرگاس ها میدهند دریغ از اینکه رایان قصه ما نزدیک 300 پاس گل در تاریخ بازیشهایش داده است. چیزی که او را مرد لحظه ها می کرد. اون هر طور بازی می کرد حتی اگه روزش نبود اون تاثیری که باید را به عنوان یک بازیکن مفید در زمین میگذاشت. خیلی ها او را با آن گل و استارت 60 یاردی فینال سال 99 به یاد دارند. اما یادمان نرودتوپی که ازلای پاهای نویر وارد دروازه کرد , توپ چیپی که از بالای سر چک وارد دروازه کردو یا دو گلی که بعد از آمدن بعنوان یار تعویضی به علت مصدومیت اتفاقی فورلان به تنهایی به دروازه بوفون چسباند. خیلی ها به یاد ندارند اما او یکبار در لیگ مقابل چارلتون اتلتیک یک ضربه فوق العاده از وسط زمین زد که اگر تیر دروازه نبود شاید الان گل بکام به ویمبلدون آنقدر هم نقل مجلس ها نمی شد.
در فوتبال او مثل پویول و جرارد وفادار , مثل رائول , مالدینی و کاسیاس آرام و مودب و در خلاقیت چیزی از ژاوی , توتی و لمپارد کم نداره . او بیش از حد اسطوره است . به جرعت و بی تعصب می توان گفت, از تمام باریکنان نامبرده اسطوره تر. یادمان نرود که در اوج شهرت و نیاز مبرم انگلستان به یک چپ پای کلاسیک او حاضر نشد حتی در کشور دومش بازی کند که مطمئن هستم اگر این کار را می کرد رکوردهای بی پایانی در آنجا و جام جهانی هم به جا میگذاشت . او کلبه مادری را به قصر نامادری ترجیح داد و با اینکه هیچ گاه به حق واقعیش در سطح ملی نرسید اما چیزی از عشق ما به او کم نشد. همانند زمانی که پیشنهادهای وسوسه کننده تیم های ایتالیایی و متمول آن زمان را رد کرد و این قابل احترام است . و یادمون نرود این همان بازیکنی است که در۳۶ سالگی بهترین بازیکن سال جزیره و در ۳۷ سالگی در تیم منتخب جام فهرمانان اروپا قرار گرفت ! آیا رونالدو یا مسی میتونند در این سن به این افتخارات برسند ؟؟! و آیا بهتر نیست بیل به این زودی ها با او مقایسه نشود؟!؟ یادمان نرود او یکی از همان دو شخصی است که دلپیروی دوست داشتنی از دیدن بازی او گریست و زیدان درموردش گفت که اگر او فرانسوی بود من یا پیرس باید روی نیمکت می نشستیم و فیگو او را بازیکنی می دانست که توسط خدا برگزیده شده است.
حال برای اولین باراو را در تاریخ بازی های فیفا در ترکیب یونایتد نیست و بر روی نیمکت خدمت می کند. فصل پیش با همه بدی هایش به مدت چندین هفته وقتی او روی نیمکت یونایتد به عنوان مربی نشست کمرنگ شد و آن ثانیه ها که به عنوان اولین مربی-بازیکن در تاریخ یونایتد (و اولین در سطح بالای فوتبال پس از سال 2000) جایش را به لارنس جوان داد رنگ باخت . حتی در آن بازی آخر هم عالی بود. باز هم از آن دریبل های زیگزاگی زد, مدافعین را جا گذاشت و پاس گل داد. شاید اگر کمی شانس داشت آن ضربه آزاد زیبایش یک گل را هم به کیسه خدماتش به شیاطین سرخ اضافه میکرد. او شاید بهترین بازیکن لیگ برتر نباشد. از نام های بزرگی مثل شیرر, هانری, جرارد, لمپارد, لی تیسیر, اسکولز و خیلی ستاره های پر فروغ نمی توان به راحتی گذشت اما میتوان گفت او بزرگترین بازیکن لیگ برتر است. اگر کمی‌ فوتبال را بشناسید فرق این دو لغت را به راحتی‌ می‌فهمید. او شناسنامه لیگ برتر است . او فلسفه فرگی هست و فلسفه یونایتد… ! حتی اولتراهای تیم های حریف در انتهای قلب پرکینه خود به او احترام می گذارند .” کفتران جلد رایان ” ! شاید کمی مسخره به نظر بیاید اما این واقعیتی است در مورد طرفداران قابل توجه این بازیکن .
این روزها شایعه مربی گری او در تیم های کوچکتر لیگ برتر میرسد. اما طرفداران منتظر روزی هستند که رایان را دوباره در آن کت مشکی دوخته شده توسط پل اسمیت با لوگوی شورای شهر منچسترببینند. آخرین بازمانده کلاس 92… کسی که او را وامدار روزهای خوش فرگی میدانند. گیگزی , از سوی تمام عاشقانت فقط یک خواسته از تو دارم : ای اسطوره زنده من , ای سرباز پیر شیاطین سرخ , تو را به آن پای چپ طلایی ات قسم … کمی بیشتر بمان …….!
تو این قسمت میخوام یه سری از رکورد هایی که گیگز که به جا گذاشته و جمع آوری کردم رو براتون بزارم ( البته مهم هاش رو) , گرچه خیلی هاش رو هم خودتون میدونید ولی دیدن دوبارشون خالی از لطف نیست .
– پر مدال ترین بازیکن جهان با ۳۶ جام مختلف (البته اگر نایب قهرمانی را که در آن هم مدال می دهند به حساب بیاوریم آنگاه تعداد این مدال ها به بیش از 50 میرسد)
– تنها بازیکنی که ۱۳ بار لیگ برتر را برده ( برابر با رکورد آرسنال )
– رکورد دار پاس گل درلیگ برتر(131 پاس گل )
– رکوردار بیشترین جام خیریه با 10 جام , بیشترین بازی در این جام با 16بار و بیشترین خضور پشت سر هم ۶ بار
– بیشترین بازی در لیگ برتر(672 بازی )
– بیشترین بازی در لیگ در یک کلوب در انگلستان (963 بازی )
– تنها بازیکنی که در تمام ۲۱ دوره قبلی لیگ برتر حضور داشته و در 20دورش گل زده
– تنها بازیکنی که در ۱۶ دوره لیگ قهرمانان گلزنی کرده
– بیشترین پاس گل در تاریخ لیگ قهرمانان (30 پاس گل )
– زننده سریعترین گل تاریخ یونایتد در ثانیه ۱۵ مقابل ساوتهمپتون
– بازیکنی که ۲ بار پشت هم بهترین بازیکن جوان لیگ برتر شده ( رکورد مشترک با وین رونی)
– زننده گل سال فوتبال انگلستان در ۱۹۹۹
– قرار گرفتن در تیم منتخب دهه لیگ انگلیس ۲۰۰۲-۱۹۹۲
– قرار گرفتن در تیم منتخب دو دهه لیگ انگلیس ۲۰۱۲-۱۹۹۲
– قرار گرفتن در تیم منتخب تاریخ لیگ انگلیس ۲۰۰۷-۱۹۹۷
– قرار گرفتن در تیم منتخب دهه لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۲-۱۹۹۲
– قرار گرفتن در لیست فیفا ۱۰۰ (۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال تا بحال – نکته : بدون حتی یک حضور در جام جهانی . اصولا بازیکنانی که در جام جهانی درخشیده اند شانس بیشتری برای حضور در این لیست دارند )- ۶ بار حضور در تیم منتخب فصل لیگ برتر
– بهترین بازیکن سال جزیره در ۳۶ سالگی
– برنده پای طلا در ۲۰۱۱
– بهترین ورزشکار سال بریتانیا از دید بی بی سی (۲۰۰۹)
– برنده Bravo Award در سال ۱۹۹۳ ( جایزه ای معتبر که به پدیده های جوان فوتبال میدهند )
– برنده FWA Tribute Award در ۲۰۰۷
– از اعضای موزه تالار افتخارات فوتبال انگلستان
– ۹۵۳ بازی, بدون کارد قرمز (نکته : اگر وقتی شما تعداد بازی های گیگز در لیگ برتر رو با تعداد کارت های زردی که گرفته تقسیم کنید به این نتیجه می رسید که اون حدودا هر ۱۸ بازی ۱ کارت زرد گرفته . یعنی متوسطا ۱ کارت زرد در کل هر نیم فصل که اینم نشون دهنده اخلاق این بازیکن درون زمین هست)
او همچنین اگه 6 بار در تیم منتخب سال لیگ قرار گرفته که فقط استیون جرارد با ۷ بار رکوردار هست و با 5 جام اتحادیه فقط یک جام از ایان راش فقید رکوردار این جام کمتر داره . همچنین تنها کسی که در تاریخ لیگ انگلیس از او بیشتر بازی کرده پیتر شیلتون با ۱۰۰۵ بازی هست ( که البته او دروازه بان بود ). همچنین دو رکورد او یعنی بیشترین بازی در لیگ قهرمانان (143 بازی) و مسن ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان که گلزنی کرده ( با ۳۷ سال و ۲۸۹ روز ) توسط ژاوی و توتی چند وقت پیش شکسته شد. این فقط قسمتی‌ از افتخارات رایان گیگز بود که بیشتر من فقط رکورداش رو براتون گذشتم .
” به امید روزی که رایان گیگز عنوان سلحشوری یا همان لقب سر رو از ملکه انگلیس بگیره چون کاملا لایق این عنوان هست “

یونایتدی
یونایتدی
پاسخ به  VHR
8 ماه قبل

درود به شرفت برای این کامنتت گیگزی بازیکنی بود که من با اون عاشق یونایتد شدم چیزی حدود بیست و چهار سال پیش

MUN
MUN
8 ماه قبل

با احترام به تمامی اعضا سایت و نویسنده ها مطلب بسیار بیخود بود
فندایک نفر دوم توپ طلا شده ولی تری راموس ویدیچ پویول مالدینی نستا نشدن پس فندایک از اینا بهتره؟

سورنا شهرکی
پاسخ به  MUN
8 ماه قبل

اختیار دارید. ♥

MUN
MUN
8 ماه قبل

تازه گیگز یکی از با اخلاق ترین بازیکنای دنیاس

masoud shrek
masoud shrek
8 ماه قبل

چقدر مزخرف

می
می
8 ماه قبل

فقط آمار؟ خودت میگی از آمار نگم باز آمار گفتی
زیدان ۶۱۰ بازی باشگاهی داره ۱۱۰ گل و ۱۱۷ پاس گل ب ثبت رسونده! ینی کمتر از گیگز ک تقریبا ۱۱۰ گل و ۱۶۰ پاس گل داده. آیا زیدان بازیکن بدیه؟ آیا معمولیه؟آیا ستاره نبود؟ مهم تأثیر گذاریه جدا از آماره. بارسا روی ژاوی میچرخید اما ۶۸۰ بازی ۸۵ گل و ۱۷۰ پاس گل داد ینی معمولیه؟ ب آمار نیستتتتتت

محمد ابوترابی
محمد ابوترابی
8 ماه قبل

قطعا ی لیورپولی همچین نظر چرتی نمیده من تا نصفه خوندم ولی میشد فهمید نویسنده این مطلب فقط دنبال هیت شدن مطلبش و چیزی ک مطمئنم حتی ی بازی کامل از گیگزی رو ندیده چون سنش قد نمیده

یونایتدی
یونایتدی
8 ماه قبل

یعنی واقعا مزخرف ترین مقاله ای بود که خوندم و تاسف اینجاست که پیجی که ادعای یونایتدی بودنش میشه این مزخرفاتو در مورد یکی از بزرگترین اسطوره های باشگاه مینویسه اسطوره ای که فرگوسن اون رو جز چند بازیکن برتر تاریخ منچستر قرار داده از دید شما اگه اینجوری باشه پس فرگوسنم یه مربی خوب بوده نه برترین مربی چون کلا تو ۲۷ سال دوبار تیمو قهرمان چمپیونز لیگ کرده!! واقعا چرت نوشتین پاکش کنید لطفا

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط یونایتدی
سورنا شهرکی
پاسخ به  یونایتدی
8 ماه قبل

به زودی در جواب این مقاله، مقاله ای میذاریم.

محمد ابوترابی
محمد ابوترابی
پاسخ به  سورنا شهرکی
8 ماه قبل

واقعا باید تاسف خورد واسه مجموعه یونایتد فنز که فقط بخاطر بازدید همچین مطالبی رو میذاره بیشتر از این دنبال کردن سایت و پیج هاتون توهین به شعور خودم🖐

سورنا شهرکی
پاسخ به  محمد ابوترابی
8 ماه قبل

دوست عزیز. هیچوقت ما برای بازدید خوردن مطلبی رو کار نمیکنیم. شما مگه تبلیغی چیزی در سایت یا کانال می بینید که همچین حرفیو میزنید؟

من عرض کردم، پارت دوم این مقاله که جنبه ی مثبت داره به زودی قرار داده میشه. زود قضاوت نکنید.

علی
علی
1 ماه قبل

سرعت بالا،پابه توپ زیبا،پاس های تک ضرب؛ گیج کردن مدافعان؛ پاس های بلند دقیق؛سانترهای بی نظیر این ها همه از ویژگی های بازی رایان گیگز بود؛ درمورد دریبلینگ باید از ایوانویچ مدافع چلسی و کاراگر پرسید که چه عذابی از دست گیگز کشیدند،گیگز در ۳۸ سالگی بهترین مدافعان جهانو دریبل میزد؛از لحاظ قدرت بدنی چند تا بازیکن تا ۴۰ سالگی در سطح یک اروپا بازی میکردند؟؟؟لطفا تحلیل کشکی نکنید؛طوری نوشتید که انگار بازی احسان حاج صفی رو تحلیل میکنید

سورنا شهرکی
پاسخ به  علی
1 ماه قبل

سلام عزیز. تحلیل ما نبوده، ترجمه شده مقاله. از گیگز بزرگ مقاله زیاد کار کردیم.

19
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x