دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / بررسی تاریخ منچستر یونایتد از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۹

بررسی تاریخ منچستر یونایتد از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۹

با ما همراه باشید تا وقایعی که در دهه سوم تاریخ منچستر یونایتد، از زمان تاسیس ان رخ داد را بررسی کنیم…

یونایتدفنز – طلسمی که منچستریونایتد را در دهه دوم قرن نودهم میلادی احاطه کرده بود، در دهه سوم نیز دست از سر تیم برنداشت تا منچستر فصل ۱۹۲۹/۳۰ را در رده ۱۷ام جدول به اتمام برساند و همچنان هواداران خود را مایوس نگه دارد.

ناکامی های منچستر فصل بعد به اوج خود رسید، یونایتد با دوازده باختی که پشت سر هم داشت بدترین شروع خود را در تاریخ رقم زد، از جمله دو شکست پیاپی در الدترافورد با نتیجه ی ۶ بر ۰ از هادرسفیلد و ۷ بر ۴ از نیوکستل یونایتد. شیاطین سرخ بالاخره فصل ۱۹۳۰/۳۱ را با ۲۷ شکست از ۴۲ بازی و ۱۱۵ گل خورده تمام کردند. سقوط به دسته پائین تر موجب برکناری هربرت باملت از مربیگری شد و والتر کریکمر، وظیفه تمام امور منچستر را بر عهده گرفت.

صبر طرفداران منچستر لبریز شده بود و بسیاری از انها تیم را ترک کردند، تنها ۳۵۰۷ نفر برای اولین بازی یونایتد فصل بعد به استادیوم رفتند و همینطور که منچستر به جلو حرکت میکرد اوضاع وخیم و وخیم تر میشد تا اینکه در دسامبر هیچ پولی برای پرئاخت حقوق بازیکن ها نبود و ورشکستگی بیخ گوش منچستری ها بود.

72fe579e055b4e63b4e9f72ff7302ef1

شخصی که بالاخره منچستر را از مخمصه ای دیگر نجات داد جیمز گیبسون نام داشت، او مالک کارخانه ای بود که یونیفرم ارتش تولید میکرد. گیبسون ۳۰ هزار پوند به منچستر کمک کرد و همچنین حقوق تمام بازیکن ها را پرداخت کرد و اسکات دانکان را به عنوان مربی جدید برگزید . علارغم اینکه دانکان بودجه بسیاری برای خرید بازیکن ها در اختیار داشت، نتوانست دستاورد قابل توجهی داشته باشد و فصل ۱۹۳۳/۳۴ را در بدترین حالت ممکن تمام کرد تا منچستر برای اولین بار در تاریخ در استانه سقوط به لیگ دسته ۳ قرار بگیرد. در اخرین بازی بود که منچستر با پیروزی ۲ بر صفری که مقابل میلوال به دست اورد به جای خود، این تیم را روانه دسته سوم کرد. در همان هفته ای یونایتد از سقوط فرار کرد، منچستر سیتی به کمک مردی به نام مت بازبی قهرمان جام حذفی شد.

منسچتر فصل ۱۹۳۴/۳۵ را در رده ۵ام تمام کرد و پس از در سال بعد برای اولین بار منچستر توانست در ۱۹ بازی پیاپی بدون شکست دست پیدا کند تا اخر کار با پیروزی ۳ بر ۲ ای که مقابل بری در گیگز لین به دست اورد قهرمان چمپیونشیپ شود. انتظار میرفت منچستر فصل خوبی را در لیگ برتر سپری کند اما تا نیم فصل و کریمس تنها توانست ۴ پیروی به دست بیاورد که یکی از انها در ۲۵ دسامبر بود. در انتهای فصل تنها با ۱۰ پیروی، منچستر دوباره سقوط کرد و از طرف دیگر منچستر سیتی قهرمان لیگ شد. تیمی که به چمپیونشیپ سقوط کرد، والتر وینترباتوم را در خود داشت، کسی که بعد ها به دلیل ۱۶ سال مربیگری تیم ملی انگلیس لقب نایت را از ملکه دریافت کرد.

این سقوط و قهرمانی ها ادامه داست تا یونایتد در فصل ۱۹۳۷/۳۸ بار دیگر با مقام دومی پس از استون ویلای قهرمان به لیگ برتر بیاید، مربی دانکان ان سال منچستر را به مقصد ایپسویچ ترک کرد تا والتر کریکمر بار دیگر به نیمکت یونایتد بازگردد. ان فصل بزرگترین دستاورد باشگاه کشف جانی کری بود، که بعد ها به عنوان یکی از بهترین مدافعان جهان شناخته شد. کری برای منچستر در ان فصل ۳۲ بار به میدان رفت و ۶ گل به ثمر رساند و کمک کرد تا باشگاه به ثبات برسد. ان فصل منچستر لیگ را در رده ۱۴ام تمام کرد و این بار منچستر سیتی بود که به چمپیونشیپ سقوط میکرد. پس از ان دقیقا در زمانی که منچستر داشت به روند خوبش باز میگشت، لیگ دوباره به علت جنگ جهانی تا چندین سال تعطیل شد.

ed9f76f783d84e8fae4fc161603171d1

درباره ی فرشید دیناری

فرشید هستم، فرشید دیناری. از زمانی که فوتبال رو شناختم عاشق زلاتان شدم و هستم و به هر تیمی که رفته به عشقش دنبالش رفتم. سابقه فعالیت تو فن پیج پاری سن ژرمن دارم ولی از وقتی زلاتان به برگترین باشگاه دنیا اومد جدی تر از همیشه دارم فعالیت میکنم. به امید قهرمانی خدا و تیمش

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *