سه شنبه , اسفند ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / هیچکدام / بررسی تاریخ منچستریونایتد از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۹

بررسی تاریخ منچستریونایتد از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۹

با ما همراه باشید تا وقایعی که در دهه هشتم تاریخ منچستر یونایتد، از زمان تاسیس ان رخ داد را بررسی کنیم…
یونایتدفنز – منچستریونایتد اولین فصا از دهه هشتاد را بد شروع کرد و خیلی زود با شکست از تاتنهام از جام حذفی کنار رفت. انها در لیگ هم وضعیت مطلوبی نداشتند و بیشتر فصل را در میانه جدول سپری کردند، هر چند که یونایتد موفق شد از ده بازی اخر خود هشتای انها را پیروز شود و تنها با ۲ امتیاز اختلاف لیگ را به لیورپول ببازند.
فصل بعد در سال ۱۰۸۰/۸۱ منچستریونایتد توانست بار دیگر پایانی دراماتیک در لیگ داشته باشد، دیوید سکستون هفت بازی اخر لیگ را پشت سر هم پیروز شد، اما این بار بر خلاف فصل پیش منچستر تنها توانست تا رده هستم خود را بالا بکشد که این اصلا برای هیئت مدیره یونایتد قابل قبول نبود و منجر شد سکستون پس از ۴ فصل حضور در نیمکت منچستر خود را در ۳۰ اپریل ۱۹۸۱ اخراج شده ببیند.

دیو سکستون
دیو سکستون

جانشین سکستون، رون اتکینسون، میک برون را دستیار خود قرار داد و اریک هریسون را مربی تیم رزرو. رون اتکینسون توانست هواداران منچستر را با خرید هایی که انجام داد به شوق بیاورد. او رکورد نقل و انتقالات را با خرید ۱٫۵ ملیون پونذدی بازیکن سابق خود، برایان رابسون از وست بروویچ را سکشت و بیش از یک سوم این مبلغ را برای خریدی دیگر از باشگاه سابق خود به نام رمی مویس خرج کرد.

روان اتکینسون
روان اتکینسون

در خط هافبک بازیکن های تازه از راه رسیده توانستند به خوبی جای ری ویلکینس را پر کنند اما یونایت. هنوز در خط تهاجمی مشکل داشت و هیچ بازیکنی را در اختیار نداشت که بتواند با ایان راش، ستاره ان روز های لیورپول رقابت کند. منچستریونایتدهنوز به نظر نمیرسید یک تیم واحد را تشکیل داده باشد.
لیورپول ان سال ها توانست در سال های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۳ و ۱۹۸۴ لیگ را فتح کند، منچستر نیز همواره به سختی در تعقیب انها بوده است و همیشه لیگ را در رده های سوم و یا چهار تمام کرده.

در طول این سه فصل ایتکینسون توانست ۲ بار فاتح جام حذفی شود اما باز به دلیل ناکامی در شکست لیورپول در لیگ او از منچستر اخراج شد. حتی ۱۰ برد پشت سر هم در شروع فصل ۱۹۸۵/۸۶ نتوانست او را حتی به قهرمانی نزدیک کند.

%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%ad%d8%b0%d9%81%db%8c-%d8%a7%d8%aa%da%a9%db%8c%d9%86%d8%b3%d9%88%d9%86
دومین جام حذفی اتکینسون

نوامبر ۱۹۸۶ نقطه قوت منچستر در دهه هشتاد بود، زمانی که الکس فرگوسن برای اولین بار به منچستر لینک شد. او پیش از این تمامی جام های ممکن را در اسکاتلند فتح کرده بود، به علاوه یک جام اروپائی که با تعجب همگان با پیروزی برابر رئال مادرید در فینال به دست امده بود.
به روشنی فرگوسن مربی مورد نظر یونایتدی ها بود اما طبیعتا به زمان احتیاج داشت. باشگاه نیز برای فرگوسن از خود صبر نشان داد تا اینکه یونایتد دو بار در فصل های ۱۹۸۶/۸۷ و ۱۹۸۸/۸۹ در رتبه یازدهم لیگ را تمام کند، اما فصل بین این دو یعنی ۱۹۸۷/۸۸ فصل امیدبخش فرگوسن بود زیرا که او توانست لیگ را در رده دوم دوباره قبل از لیورپول تمام کند و در ۱۰ بازی اخر خود ۸ برد و ۲ مساوی به دست اورد.

سر الکس در اولین حضورش در الدترافورد سال 1986
سر الکس در اولین حضورش در الدترافورد سال ۱۹۸۶

با بازی های امیدبخشی که در ان فصل انجام شد، تاکتیک های نوید بخش فرگوسن و خرید های خوبی که بعد ها انجام داد یونایتد داشت کم کم به قدرت اول دنیا تبدیل میشد…

درباره ی فرشید دیناری

فرشید هستم، فرشید دیناری. از زمانی که فوتبال رو شناختم عاشق زلاتان شدم و هستم و به هر تیمی که رفته به عشقش دنبالش رفتم. سابقه فعالیت تو فن پیج پاری سن ژرمن دارم ولی از وقتی زلاتان به برگترین باشگاه دنیا اومد جدی تر از همیشه دارم فعالیت میکنم. به امید قهرمانی خدا و تیمش

جعبه "همچنین ببینید"

کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با کریستال پالاس

مورینیو از آخرین وضیعت بازیکن ها و تیم میگوید