خانه / هیچکدام / بررسی تاریخ منچستریونایتد از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۹

بررسی تاریخ منچستریونایتد از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۹

با ما همراه باشید تا وقایعی که در دهه هفتم تاریخ منچستر یونایتد، از زمان تاسیس ان رخ داد را بررسی کنیم…

یونایتدفنز – کم کم خاطرات فتح جام اروپایی منچستر داشت به فراموش سپرده میشد و با خروج سر مت بازبی از منچستر، باشگاه در استانه ورود به یک دوران افت دیگر بود که با توجه به تاریخ منچستر و افت و خیز های باشگاه این زنگ خطری برای مسئولان تیم بود.
اولین اقدام روسای منچستر جایگزین کردن مت بازبی با یکی از دستیارانش و بازیکن سابق منچستر، ویلف مک گوئینز بود. عدم توانایی وی در کنترل بازیکن ها و تاکتیک های پر از اشتباه وی همان اول کار ضربه بزرگی به منچستریونایتد وارد کرد و مت بازبی به زودی از تصمیم خودش پشیمان شده بود. حتی فروش ستاره های تیم همچون دنیس لاو و شی برنان نتوانست کمکی به حال وخیم منچستر بکند و تیم به ارامی در حال عرق شدن در باتلاق بود.

ویلف مک گوئینز
ویلف مک گوئینز

خوشبختانه به ویلف اجاره داده نشد که در منچستر به دست و پا زدن ادامه دهد و او در سال ۱۹۷۰ اخراج شد و جای او را موقتا سر مت دوباره پر کرد.
فرنک اوفرل مربی بعدی منچستر بود که در ژوئن ۱۹۷۱ به این سمت رسید و شروع خوبی را نیز داشت اما شکست سنگین ۵ بر صفر مقابل کریستال پالاس در ۱۶ دسامبر ۱۹۷۲ اخرین بازی وی روی نیمکت منچستر بود و او نیز کنار رفت.
با وجود اینکه دورانه اوفارل در منچستر خیلی زود به اتمام رسید، او توانست با مبلغ رکورد شکن ۱۲۵ هزار پوند مارتین بوچان را به خدمت بگیرد که بازیکنی کلیدی در موفقیت های جانشین اوفارل، تامی دوچرتی بود. دکچرتی در کریسمس ۱۹۷۲ سرمربی منچستر شد.

اولین چالش دوچرتی در سمت مربی منچست. نگه داشتن تیم در تیمه بالای جدول بود. او توانست ستاره های دهه شصت را با بازیکنانی جوان جایگزین کند. بابی چارلتون در پایان فصل ۱۹۷۲/۷۳ خود را بازنشسته کرد و دنیس لاو نیز با به پایان رسیدن قراردادش در جولای ۱۹۷۳ منچستر یونایتد را به مقصد سیتی ترک کرد. انتقالی که بعد ها دودش به چشم خود دوچرتی رفت زیرا که لاو در اپریل ۱۹۷۴ گلی در الدترافورد به ثمر رساند که به موجب ان یونایتد از سیتی شکست خورد و به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

تامی دوچرتی
تامی دوچرتی

با مدیریت ماهرانه دوچرتی و تاکتیک های ناب وی منچستر خیلی زود در فصل ۱۹۷۴/۷۵ به لیگ برتر برگشت و پس از ان حتی دو بار به فینال جام حذفی رسید، بار اول در سال ۱۹۷۶ به سینت دسته دومی باخت و بار دوم لیورپول را با نتیجه ۲-۱ شکست داد و فاتح جام شد. ان فصل منچستریونایتد با شکست لیورپول تمام امیدهای انها را برای کسب سه گانه از بین بردند زیرا که انها بیش از ان لیگ برتر و جام اروپا را فتح کرده بودند.
البته لذت ان برد برای دوچرتی مدت زیادی مایدار نبود و تنها ۴۴ روز پس از فتح جام حذفی او از منچستر اخراج شد. اتهام وی خوابیدن با همسر فیزیوتراپ باشگاه، مری برون بود که به موضوعی رسانه ای تبدیل شد.

دیو سکستون جای دوچرتی را در نیمکت منچستر پر کرد و با اینکه دو فصل اول حضورش ۱۹۷۷/۷۸ و ۱۹۷۸/۷۹ نتوانست حتی جزو ده تیم بالای جدول باشد توانست منچستر را در سال ۱۹۷۹ به ومبلی برساند. شکست ۳ بر ۲ منچستر به ارسنال در فینال جام حذفی ۱۹۷۹ یکی از بدترین خاطرات یونایتدی ها است. گوردون مک کوئین و سامی مکلروی در پنج دقیقه اخر بازی توانستند شکست ۲ بر ۰ را ۲-۲ مساوی کنند اما در وقت های اضافه بازی را به ارسنال واگذار کردند.

دیو سکستون
دیو سکستون

بازی سراسر هیجان در ومبلی اخرین صحفه تاریخ منچستر از دهه هفتاد بود، دهه ای دیگر از تاریخ یونایتد که مر از پستی ها و بلندی ها و حوادث فراموش نشونی بود.

درباره ی فرشید دیناری

فرشید هستم، فرشید دیناری. از زمانی که فوتبال رو شناختم عاشق زلاتان شدم و هستم و به هر تیمی که رفته به عشقش دنبالش رفتم. سابقه فعالیت تو فن پیج پاری سن ژرمن دارم ولی از وقتی زلاتان به برگترین باشگاه دنیا اومد جدی تر از همیشه دارم فعالیت میکنم. به امید قهرمانی خدا و تیمش

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: پُل بخاطر کارت زد تعویض شد

پس از شکست مقابل وست برام، خوزه مورینیو می خواهد ستارگان تیم را از ترکیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *