بررسی بازی منچستر مقابل لاسک: جسی لینگارد و برونو فرناندز؛ تفاوت از زمین تا آسمان است
بررسی بازی منچستر مقابل لاسک: جسی لینگارد و برونو فرناندز؛ تفاوت از زمین تا آسمان است

بررسی بازی منچستر مقابل لاسک: جسی لینگارد و برونو فرناندز؛ تفاوت از زمین تا آسمان است

یونایتد فنز – حضور شیاطین سرخ در مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا قبل از شروع بازی در الدترافورد، قطعی شده بود. آن ها به لطف برد پنج بر صفر در خانه حریف ۹۰ درصد راه صعود را طی کرده بودند. اوله گنار سولشر از این نکته استفاده کرد و با ترکیب دوم خود به میدان آمد. فقط هری مگوایر و برندون ویلیامز از ترکیب اصلی حضور داشتند و اگر فیل جونز یا توانزبه مصدوم نبودند، به هری مگوایر هم به احتمال زیاد استراحت داده می شد.

 

منچستر در ۱۱ روز باید سه مسابقه انجام دهد ولی تیم دوم آن ها به جای اجرا برنامه های مربی، با یک بازی بد موفق به کسب یک برد خفیف شد. این مسئله یکی از مشکلات اصلی یونایتد در این فصل و شاید فصل آینده را نشان دهد: منچستر حاوی بازیکنان بی کیفیت زیادی است! با خرید چند بازیکن و اضافه شدن بازیکنان آکادمی می توان این مشکل را حل کرد. 

 

مهاجم ذخیره منچستر اودیون ایگالو است. او بازیکن تلاشگری است ولی ویژگی خاصی ندارد. ایگالو در بازی مقابل لاسک نتوانست وظایف هجومی خود را به درستی انجام دهد و زهر دار ظاهر نشد. وینگر ذخیره منچستر دنیل جیمز است. او بازیکن مفیدی است ولی توانایی های محدودی دارد. پرس زیاد تیم لاسک تقریبا جیمز را از جریان بازی خارج کرده بود.

اسکات مک تومینای اصلا جانشین مناسبی برای پوگبا نیست و اوله هم در نهایت مجبور به حضور پوگبا در زمین شد. لینگارد هیچ شباهتی با برونو فرناندز ندارد و فوسو منساه هم تحت هیچ شرایطی جانشین خوبی برای آرون ون بیساکا به حساب نمی آید. 

 

بیشتر این بازیکنان در بازی رفت مقابل لاسک نیز به میدان رفته بودند. شاید برای شما سوال باشد که چگونه منچستر در آن بازی موفق به برد پر گل شد. یک تفاوت بزرگ بین بازی رفت و بازی برگشت وجود دارد و آن هم حضور برونو فرناندز در ترکیب است. این هافبک پرتغالی در بازی رفت حضور داشت و موتور محرک منچستر محسوب می شد. فرناندز و خوان ماتا زوج خوبی در آن بازی بودند و ماتا نشان داد که همچنان می تواند برای یونایتد مفید باشد.

 

در بازی برگشت و با توجه به غیبت برونو، عملکرد ماتا افت مشهودی داشت. البته ماتا یک پاس گل به لینگارد داد ولی تا قبل از ورود پوگبا به نوعی در زمین سر در گم بود. با حضور پوگبا، ماتا کمی خودش را پیدا کرد و بعد که مارسیال به زمین آمد تبدیل به همان خوان ماتا بازی رفت شد. یونایتد در ۱۰ دقیقه پایانی کاملا هجومی شد و ماتا با یک پاس زیبا زمینه ساز گل دوم منچستر به لاسک شد. البته ماتا می توانست در دادن پاس گل هتریک کند ولی موقعیتی که او برای مارسیال ساخت تبدیل به گل نشد.

یونایتد توانست به مرحله بعد صعود کند و همچنین به بازیکن های اصلی خود استراحت بدهد. این ها نکته های مثبت بازی هستند ولی باید توجه کرد که بازی با لاسک نشان داد به جز سرخیو رومرو هیچکدام از بازیکنان ذخیره منچستر صلاحیت حضور در ترکیب تیم برای مراحل بعد را ندارند. جسی لینگارد در دو بازی پیاپی برای منچستر گلزنی کرد ولی آیا او واقعا سولشر را متقاعد کرده است؟ لینگارد در دیدار مقابل لاسک عملکرد چندان درخشانی نداشت و گلی هم که به ثمر رساند در شرایطی بود که هیچ مدافعی در اطراف او وجود نداشت. 

 

همه این ها بدین معنی است که اگر منچستر از سد کپنهاگن عبور کند و به نیمه نهایی برسد، با توجه به حضور تیم های قوی دیگر نمی تواند از بازیکنان ذخیره خود استفاده کند زیرا آن ها توانایی لازم را ندارند. سولشر مجبور است همانند لیگ برتر فقط به بازیکنان اصلی خود میدان دهد و به این امید باشد که مصدومیت یا خستگی مانع کار آن ها نشود.

 

منبع: Squawka   

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

لیگ اروپا: منچستریونایتد ۰-۰ رئال سوسیه داد؛ شب آرام شیاطین سرخ در خانه

شاگردان اوله گونار سولشر با تساوی در اولدترافورد به مرحله ی بعد صعود کردند. ۰

یک دیدگاه

  1. تا حدود زیادی با این مقاله موافقم، ولی بنظرم انتقادات به منساه بیش از حده، بنظرم بازیکن خوبیه و تو فاز هجومی مشکل داره، فرد اصلا خوب نیست، به مکتومینای فعلا فقط بعنوان ذخیره میشه نگاه کرد، اصلا خلاقیت نداره، واقعا این تیم حداقل به یه هافبک دفاعی خوب نیاز داره. انتقادات به ایگالو هم قبول ندارم فقط دوتا توپ بهش رسید که تو سر توپ زدن و چرخش واقعا کلاس خاصی داشت ولی واسه زدن ضربه اخر تحت فشار بود. ولی یه سوال برام هست چرا با این تعداد بازیکن قد بلند تو کرنر ها اینقدر کبریت بی خطر هستیم، انگار هیچ تمرینی وجود نداره، حتی کرنر ها هم درست ارسال نمیشه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =