با جذب الکس تلس، ترکیب شیاطین سرخ چگونه شکل خواهد گرفت؟
با جذب الکس تلس، ترکیب شیاطین سرخ چگونه شکل خواهد گرفت؟

با جذب الکس تلس، ترکیب شیاطین سرخ چگونه شکل خواهد گرفت؟

یونایتد فنز – اوله گنار سولشر خواهان جذب یک مدافع چپ پیش از اتمام نقل و انتقالات در ۵ اکتبر است. در همین خصوص مذاکرات یونایتد برای جذب الکس تلس، مدافع برزیلی پورتو در  مراحل پیشرفته قرار دارد.

 

تلس بند فسخ ۳۶ میلیون پوندی در قرارداد خود دارد؛ اما با توجه به اینکه قراردادش در تابستان آینده به اتمام می رسد، یونایتد می تواند او را با رقمی پایین تر به خدمت بگیرد. تلس سال ۲۰۱۶ از گالاتاسرای به پورتو پیوست و از آن زمان ۱۹۳ بار برای اژدهایان به میدان رفته است.

 

تلس بدون شک تجربه ی خط دفاعی یونایتد را بیشتر می کند. او هم یک دفاع مستحکم است و هم در حمله از جناحین یک تهدید برای تیم حریف به شمار می رود. در این مقاله به نحوه ی قرار گیری تلس در ترکیب یونایتد می پردازیم.

 

دفاع چپ در دفاع چهار نفره ی یونایتد:

ترکیب: دخیا – بایلی – مگوایر – ون بیساکا – تلس – ماتیچ – پوگبا – فرناندز – گرینوود – رشفورد – مارسیال

 

تلس در اکثر دوران بازیگری خود به عنوان یک دفاع چپ کلاسیک در دفاع های چهار نفره، پشت خط میانی فعالیت کرده است. این به دفاع برزیلی این اجازه را می دهد تا در فضای خالی ایجاد شده توسط هافبک چپ، پیشروی کند. در پورتو، تلس با لوییز دیاز، هافبک چپ این تیم، همکاری داشت.

این توانایی که به او اجازه ی پیشروی و ورود به نیمه ی حریف را می دهد، باعث شد فصل ۲۰۱۹/۲۰، تلس یازده گل در لیگ پرتغال به ثمر برساند. در بین بازیکنان پورتو، تلس تنها از موسی مارگا، مهاجم این تیم، کمتر گل زده بود. البته مدافع اسبق گالاتاسرای، پشت اکثر ضربات ایستگاهی و پنالتی ها می ایستد.

 

خصلت بارز این دفاع ۲۷ ساله در فصل گذشته، موفقیت در سیستم پرس از جلوی شدید پورتو بود. به سبب مشارکت با دیاز، او در اطراف محوطه جریمه حریف حضور می یافت و گل هایی از این طریق ساخت و به ثمر رساند.

 

در منچستریونایتد، با توجه به سرعت بالای مارکوس رشفورد می توان شاهد همکاری فوق العاده ای میان این دو باشیم.

 

وینگ بک در سیستم ۲-۳-۵

ترکیب: دخیا – بایلی – مگوایر – ون بیساکا – شاو – تلس – ماتیچ – پوگبا – فرناندز – رشفورد – مارسیال

 

در صورت حضور تلس به عنوان وینگ بک، اوله گنار سولشر از استحکام خط دفاعی خود مطمئن خواهد بود. مربی نروژی این تاکتیک را فصل گذشته اجرا کرده بود. جایی که لوک شاو در دفاع سه نفره حضور داشت و برندون ویلیامز نیز به عنوان وینگ بک فعالیت می کرد.

با توجه به علاقه ی تلس به پیشروی در زمین، یونایتد می تواند با پیاده کردن این سیستم، بهترین نتیجه را از تلس بگیرد. با اینکه آمار دفاعی این بازیکن برزیلی نیز مطلوب است اما بزرگترین دارایی تلس، پیشروی او و متانتش در یک سوم پایانی زمین است.

 

فضای اضافی ایجاد شده به واسطه حرکت راشفورد به سوی مارسیال برای کمک به او در فاز هجومی اجازه حمله از سوی جناح راست حریف را به تلس خواهد داد.

 

این شکل همچنین این موقعیت را به تلس می دهد تا توپ را روی دروازه ی حریف سانتر کند. پاس گل های تلس برای مارگا، سودآورترین منبع گل پورتو در فصل گذشته بود.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله و آمار: هری مگوایر، یکی از برترین مدافعین اروپا

هری مگوایر از زمان ورود به منچستر یونایتد، بازیکن جدا ناپذیر ترکیب اصلی در لیگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =