با ترکیب ذخیره ی منچستر یونایتد بیشتر آشنا شویم
با ترکیب ذخیره ی منچستر یونایتد بیشتر آشنا شویم

با ترکیب ذخیره ی منچستر یونایتد بیشتر آشنا شویم

یونایتد فنز- از آن جایی که قرار شده تا لیگ برتر انگلیس مجددا از سر گرفته شود، سرمربیان و کادر های پزشکی تیم های مختلف به دنبال آن هستند تا از وقوع مصدومیت بین بازیکنان تیم جلوگیری کنند.

 

وقتی منچستر یونایتد به مسابقات برگردد، بیش از ۳ ماه می شود که در هیچ مسابقه ای به میدان نرفته اند. وقفه ایجاد شده در مسابقات حتی از تابستان پارسال هم طولانی تر شده است. بین مسابقه آخر یونایتد در فصل گذشته و نخستین بازی آنها در فصل جدید ۲ ماه و ۳۰ روز فاصله بود. در حقیقت وقتی لیگ برتر در آخر هفته ۲۰ ژوئن مجددا آغاز شود، ۱۴ هفته از آخرین بازی آنها می گذرد.

 

این میزان یک یا دو هفته بیشتر از وقفه نرمال بین اتمام فصل و آغاز فصل بعدی است و تیم هایی که در جام حذفی یا رقابت های اروپایی حضور دارند، میزان استراحت کمتری دارند.

 

در این شرایط تیم ها شش یا هفت هفته را به تمرین و انجام بازی های دوستانه می پردازند تا خود را برای از سر گیری مجدد مسابقات آماده کنند. اما اکنون امکان وقوع این قضیه وجود ندارد و شرایط کمی متفاوت است. بازیکنان دیگر با جت های شخصی خود به دور تا دور دنیا سفر نکرده اند و مجبورند برای حفظ آمادگی خود در خانه تمرین کنند. 

 

در هیچ جای دنیا ماهیت فوتبال به اندازه لیگ انگلیس پیچیده و سریع-کند-کند-سریع نیست. به همین دلیل بازیکنان زیادی در لیگ های مختلف، مثلا بوندس لیگا، با مصدومیت های عضلانی دست و پنجه نرم می کنند و بازی های زیادی را از دست می دهند. واقعیت این است که شاید تیم ها سعی کنند تا از وقایع پیش آمده در بوندس لیگا درس بگیرند اما به نظر می رسد وقوع مصدومیت امری اجتناب ناپذیر است.

 

بنابراین همانطور که مشخص نیست کدام تیم ها با بازی در ورزشگاه خالی سازگار شده اند و کدام تیم ها می توانند فرم قبلی خود را به دست بیاورند، مشخص نیست با شروع مجدد لیگ کدام باشگاه ها از مصدومیت بیشترین ضرر را خواهند دید. در این شرایط ترکیب دوم تیم ها می تواند به کمک آنها بیایید و هر تیمی که بازیکنان ذخیره بهتری داشته باشد، می تواند موفقیت بیشتری داشته باشد.

 

سولشر فاش کرده که توانزبه، پوگبا و رشفورد از مصدومیت بازگشته و کاملا با تیم تمرین می کنند. با این حساب او اکنون تیم کاملا آماده ای را در اختیار دارد که در صورت مصدومیت و خستگی بازیکنان، می تواند از بازیکنان ذخیره خود بهره ببرد.

 

سرخیو رومرو همیشه گلر ذخیره مطمئنی برای دخیا بوده است در حالیکه در دفاع ویلیامز و دالو گزینه های بسیار خوبی هستند. با بازگشت بایی و توانزبه مجددا رقابت در پست دفاع وسط داغ شده و اکنون نام آنها هم در لیست گزینه های احتمالی برای حضور در ترکیب قرار دارد. 

 

در خط هافبک پوگبا بازگشته، فرد نسبت به فصل قبل بسیار بهتر شده و برونو در ژانویه خریداری شده است. تمام این موارد منجر به تقویت خط هافبک یونایتد شده است. با این حساب ممکن است اسکات مک تامینی و ماتیچ در پست های عمقی تر بازی کنند و لینگارد و پریرا در پست های هجومی تر به کار گرفته شوند.

 

با بازگشت رشفورد او احتمالا گزینه اول سولشر برای خط حمله است اما تمدید قرارداد ایگالو او را به مهاجم بک آپ بسیار خوبی برای ادامه فصل تبدیل کرده است و ماتا و گرینوود هم می توانند در کناره ها بازی کنند. 

 

تمام این گزینه ها بدون در نظر گرفتن بازیکنان جوان تیم مثل گارنر، چانگ، گومز و غیره مطرح شده اند. به نظر می رسد تیم اول اوله که برای نخستین بار در این فصل کاملا آماده است، شرایط خوبی برای رویارویی با مصدومیت ها دارد. درست است که امسال سرمربی نروژی بارها با مصدومیت بازیکنانش مواجه شده اما امیدوار است دیگر این اتفاق برای بازیکنان کلیدی تیمش رخ ندهد.

 

ترکیب دوم منچستر یونایتد: رومرو، دالوت، بایی، توانزبه، ویلیامز، ماتیچ، مک تامینی، پریرا، ماتا، گرینوود، ایگالو

 

منبع Manchester Evening News

درباره ی Mohammadvan

مطلب پیشنهادی

رسمی: جیدون سانچو به منچستریونایتد پیوست

بالاخره و پس از کش و قس های فراوان، سانچو به منچستر پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =