پنج شنبه , تیر ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / خبر اسلایدی / ویژه: بالابردن بهره وری بودجه مالی با استفاده از راهکاری نوین

ویژه: بالابردن بهره وری بودجه مالی با استفاده از راهکاری نوین

با توجه به فضاهایی که کماکان در تیم نیاز به تقویت دارد، مورینیو می بایست حساسیت بیشتری در مصرف منابع مالی به خرج دهد.

یونایتد فنز – در حال حاضر با توجه به توان مالی باشگاه و وضعیت مهره های موجود در ترکیب راه حل های زیادی می تواند در نظر گرفت تا بودجه را به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، اما به نظر می رسد کارآمد ترین روش اقتباس از سیاست بانوی پیر در بازار نقل و انتقالات باشد. تاکنون چیزی در حدود ۷۰ میلیون پوند جهت جذب دیوگو دالوت و فرد صرف شده است و کماکان مسیری طولانی در بازار پیش روی مورینیو به چشم می خورد. او قصد دارد مدافعی میانی در سطح کلاس جهانی، هافبکی دیگر و مهاجمی چند منظوره به خدمت گیرد. وی با در نظر گرفتن قیمت توبی آلدرویرلد، سرگی میلینکوویچ ساویچ و گرت بیل به رقمی تا سه برابر بودجه موجود نیاز دارد، در حالی که تقویت قوای دفاعی در جناح چپ نیز هنوز جزو اولویت های وی می باشد و پیش بینی ها حکایت از آن دارند که ممکن است در زمینه میزان بودجه مصرفی در یک پنجره، رکوردی جدید به ثبت برسد.

بدین ترتیب مورینیو و ادوودوارد می بایست این بار نحوه عملکرد یوونتوس را سرلوحه خود قرار دهند، چرا که این باشگاه پر افتخار سری آ همواره در بازار پر فراز و نشیب نقل و انتقالات به نحو احسن عمل کرده است. به عنوان مثال انتقال آزاد آندره پیرلو در سن ۳۲ سالگی از آ ث میلان در سال ۲۰۱۱ که تا چهار سال بعد خود را به عنوان استاد مسلم فوتبال در شهر تورین معرفی نمود. همچنین پاتریس اورا ۳۳ ساله که پس از ترک یونایتد در سال ۲۰۱۴ دو عنوان قهرمانی را در باشگاه جدید خود به دست آورد، بازیکنی که کماکان جای خالی او در جناح چپ آن طور که می بایست پر نشده است. دنی آلوز نیز در سال ۲۰۱۶ از بارسلونا به یوونتوس منتقل شد و در همان فصل اول حضور خود به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

چنین معاملات سودآوری تنها به مهره های کهنه کار ختم نمی شود، در این میان می توان پاول پوگبا را نقطه عطفی به شمار آورد چرا که وی پیش از حضور در یونایتد عملکرد خیره کننده ای را در این باشگاه به نمایش گذاشت، کوادرادو نیز در ۲۷ سالگی پس از ناکامی در چلسی، مسیر درخشان خود را در یوونتوس پیش گرفت. آلوارو موراتا هم هنگام بازگشت به رئال مادرید یکی از ارزشمندترین مهاجمین جهان فوتبال محسوب می شد. این دقیقا همان ابتکار عملیست که یونایتد قصد دارد تا در جهت پیشبرد اهداف خود در بازار به کار بندد، آن ها بدین منظور سال گذشته استعدادیاب توانمند یوونتوس، خاویر ریبالتا را به اولدترافورد منتقل نمودند. این اولین تابستانی می باشد که وی به طور کامل جهت فعالیت در بازار در اختیار دارد و تاکنون چشمه هایی از عملکرد وی را با جذب دالوت و فرد شاهد بوده ایم. قطعا تا پایان داستان نمونه های دیگری نیز در کار خواهد بود.

در این میان دو مهره قابل توجه بدون ایجنت در بازار وجود دارند، یحی توره و جک ویلشر. توره چنین نشان داده است که جهت ترک سیتی و پیوستن به یونایتد بی علاقه نیست و مورینیو نیز با توجه به از دست دادن مروان فلینی به چنین قوای فیزیکی در میانه میدان نیاز خواهد داشت. تجربه بالا، تکنیک فوق العاده، نبوغ و توان پاس، ارزش وی را به خوبی ثابت می کند. از طرفی رئیس که به دلیل عدم حضور کریک در زمین دچار بحران شدیدی در این ناحیه شده است، توره می تواند با ارائه همان کیفیت و آمادگی جسمانی افزون تر این خلا را برطرف نماید. ویلشر نیز با خروج از آرسنال حیاتی دوباره به دوران حرفه ای خود می بخشد، این اواخر تاثیر این بازیکن ۲۶ ساله تا حدودی مورد تردید واقع شده اما در مورد توانایی و استعداد او هیچ گاه سوء برداشتی صورت نگرفته است. با توجه به پتانسیل های او حضور در اولدترافورد می تواند چالشی مثبت برای وی ایجاد نماید و یونایتد را در جهت پیشبرد سیاست ها بر اساس نحوه فعالیت یوونتوس یاری رساند.

مورینیو پس از آن که یک فصل را بدون هیچ دستاوردی و با اختلاف ۱۹ امتیاز از صدر نشین جدول به پایان رساند به وودوارد اعلام داشت که نیازمند برنامه ای اساسی جهت تقویت قوا می باشد و از آن جا که نواحی متعددی از زمین می بایست تقویت گردد، ذره ذره بودجه موجود باید با نهایت دقت خرج شود، بدین ترتیب مقداری خلاقیت می تواند کلید حل این مساله باشد.

 

منبع: MEN

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

آخرین لحظات آرامش آقای خاص

عکسی در رسانه ها از مورینیو در حال قدم زدن در منچستر منتشر شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *