بازیکنانی که نسبت به فصل گذشته بیشترین پیشرفت را داشته‌اند
بازیکنانی که نسبت به فصل گذشته بیشترین پیشرفت را داشته‌اند

بازیکنانی که نسبت به فصل گذشته بیشترین پیشرفت را داشته‌اند

یونایتدفنز- با گذشت حدود یک پنجم از فصل ۲۰۱۹/۲۰ عملکرد خوب برخی بازیکنان بسیار سریع‌تر از فصل قبل اتفاق افتاده است. این بازیکنان به لحاظ آمار و ارقام یا عملکرد مثبت درون زمین مورد توجه گاردین قرار گرفته‌اند. پس از کوین دی‌بروینه و ریاض ماحرز، اسکات مک‌تومینای از منچستریونایتد قرار دارد. همچنین آدام ترائوره از وولورهمپتون، متئو گوئندوزی و جوئل ماتیپ در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

اسکات مک‌تومینای تا سال ۲۰۱۶ بازیکنی ناشناخته بود و در بازی‌های اندکی به کار گرفته شد. اما از همان ابتدا با اعتماد به نفس و کم اشتباه بازی می‌کرد. او در فصل ۲۰۱۶/۱۷ تنها یک بازی به عنوان بازیکن ثابت انجام داد و در فصل ۲۰۱۷/۱۸ این تعداد به ۷ بازی رسید. در فصل ۲۰۱۸/۱۹ اسکات ۲۱ سال سن داشت و تصور اینکه بازیکن ثابت تیم باشد کمی دشوار بود اما شرایط عوض شده و حالا مهره ثابت تیم است.

 

مک‌تومینای در این فصل لیگ برتر در تمام بازی‌ها حضور ثابت داشته است و در کنار یک پاس گل، یک گل هم برابر آرسنال به ثمر رساند که بهترین گل ماه باشگاه لقب گرفت. او همچنین هترین بازیکن ماه سپتامبر بود. خروج هررا و عملکرد ضعیف ماتیچ و فرد باعث شد که سولسشر حساب ویژه‌ای روی او باز کند. اما بدون این اتفاقات هم حق این بازیکن هست که در ترکیب ثابت تیم باشد. این بازیکن اسکاتلندی که محصول آکادمی است و هزینه‌ای روی دست باشگاه نگذاشته است، شخصیتی قوی دارد و تا حدودی نقش یک رهبر را دارد. اگرچه نتایج تیم چنگی به دل نمی‌زند اما از بازی خوب مک‌تومینای نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. او تابه اینجای فصل از نگاه سایت هواسکورد نمره ۷.۱۳ را گرفته است و از این نظر بعد از مارسیال، ون‌بیساکا و پوگبا در رتبه چهارم قرار دارد.

 

ژوزه مورینیو کسی بود که فرصتی برای این بازیکن در تیم اصلی فراهم کرد. اسکات چند روز پیش در مصاحبه‌ای گفت:  

نمی‌خواهم زیاد درمورد مربیان سابق تیم صحبت کنم اما جایگاه خوزه برای من بسیار والا و خاص است. او هنوز هم پس از بازی‌ها و یا سایر اوقات با من تماس برقرار می‌کند، بنابراین همیشه جایگاه ویژه‌ای نزد من و خانواده من خواهد داشت زیرا خوزه کسی بود که من را به تیم اصلی آورد و به من اعتماد کرد. مدیون او هستم زیرا بدون وجود وی من اکنون در جایگاه فعلی خود نبودم.

درباره ی فرشاد رضایی

مطلب پیشنهادی

مشکل وینگر راست منچستریونایتد بدون سانچو نیز حل شده است!

پیروزی عصر یکشنبه شیاطین سرخ در مقابل دربی کانتی نشان داد که مشکل وینگ راست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نوزده =