دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / بازگشت رونی به اورتون

بازگشت رونی به اورتون

آیا آبی های بندر لیورپول، پذیرای یار قدیمی خود خواهند بود؟

 

یونایتد فنز- این یک جمله قدیمی است که می‌گوید شما می‌توانید یک پسر را از لیورپول خارج کنید اما نمی‌توانید لیورپول را از درون یک پسر بیرون برانید. حالا که وین رونی خودش را برای جدایی از منچستریونایتد آماده می‌کند، این جمله بیشتر برایمان ملموس می‌شود. داستان عاشقانه‌ پسری از منطقه کروکتث که می‌خواهد به خانه مقدس خود در اورتون بازگردد. در این تابستان، بلندپروازی اورتون بیش از گذشته شده و خواستن رونی به صورت مشهود در میان مدیران و کادرفنی این تیم مرسی‌ساید قابل مشاهده است.رونالد کومان از آمدن رونی به گودیسون پارک استقبال کرده و به نظر هر لحظه آماده امضای قرارداد با بهترین گلزن تاریخ منچستریونایتد است.

یکی از اصلی‌ترین نقشه‌های تافی‌ها برای فصل آینده این است که مهمان ناخوانده چهار تیم بالانشین لیگ برتر باشند و در این راه قدم‌هایی را هم برداشته‌اند. تاکنون بازیکنانی چون ساندرو رامیرز مهاجم سابق تیم مالاگا، جردن چیکفورد از ساندرلند، دیوی کلاسن از آژاکس، هنری اونی‌کورو از یوپن و مایکل کین از برنلی به اورتون پیوسته و برای انجام این انتقالات تاکنون بیش از ۹۰ میلیون پوند کرده‌اند.

رونی حالا بهترین روزهایش را پشت سر گذاشته و به دوران گرگ و میش خود در فوتبال نزدیک شده. با این حال او ۱۳ سال پس از جدایی از اورتون به عنوان یک بازیکن جوان و بااستعداد، حالا به یک بازیکن باتجربه تبدیل شده که اگر مانند روزهای حضور فرگوسن در یونایتد به طور مرتب به میدان برود، می‌تواند باردیگر خودش را بازیابی کند و به همان سطح تکنیکی همیشگی برسد. رونی خودش هم از بازگشت به گودیسن‌پارک استقبال کرده و گفته می‌خواهد به خانه اولش بازگردد.

با آمدن خوزه مورینیو به اودترافورد، رونی فصل گذشته فرصت‌های محدودی برای بازی کردن بدست آورد. او که در سال ۲۰۰۴ و در ۱۸ سالگی اورتون را به سوی منچستریونایتد ترک کرد، اخیرا گفته است که اورتون یکی از دو باشگاه لیگ برتری است که ممکن است در فصل آینده برای آنها بازی کند. انتقال احتمالی رونی به اورتون در شرایطی صورت می‌گیرد که روملو لوکاکو در این تابستان اورتون را ترک می‌کند و بدین ترتیب کومان می‌تواند از رونی به عنوان یکی از گزینه‌های خط حمله تیمش استفاده کند اگرچه با اولیور ژیرو، مهاجم فصل قبل آرسنال هم طی روزهای گذشته صحبت‌هایی برای آمدن به گودیسن‌پارک شده است.

رونی علاوه بر اورتون، پیشنهادهایی هم از آمریکا و چین دارد؛ بازیکنی که تنها یک سال دیگر از قراردادش با یونایتد باقی مانده و مشخص نیست که مسئولان منچستر برای صورت گرفتن هر یک از این جابجایی‌ها چه مبلغی را درخواست می‌کنند. بدون شک اورتون همیشه جایگاه خاصی در قلب رونی داشته و دارد. گل درخشان او مقابل آرسنال در سال ۲۰۰۲ در روزگاری که تنها ۱۶ سال داشت، برای همیشه در تاریخ و ریشه باشگاه اورتون نقش بست. رونی دو سال پس از آن گل با مبلغ ۲۵٫۶ میلیون پوند از اورتون جدا شد تا قلب بسیاری از اورتونی‌ها بشکند، به طوریکه هر وقت او با پیراهن منچستریونایتد به بندر لیورپول بازگشت، از سوی این هواداران هو شد.

دو سال قبل رونی در بازی بزرگداشت دانکن فرگوسن دربرابر ویارئال پس از یازده سال باردیگر پیراهن اورتون را بر تن کرد. او اگرچه در این بازی گلزنی نکرد اما از سوی بیش از ۳۴ هزار هوادار اورتونی حاضر در ورزشگاه با استقبال گرمی مواجه شد و هنگامی که پس از تعویض به سوی نیمکت ذخیره‌ها حرکت می‌کرد، به طور ایستاده توسط تماشاگران مورد تشویق قرار گرفت. با این اتفاق به نظر آمد که زخم هواداران و اختلاف آنها با رونی با گذشت زمان التیام یافته است. رونی پس از آن بازی گفت:

هواداران استقبال باشکوهی از من داشتند. چیزی که مرا بسیار خوشحال کرد و اینکه فرزندانم مرا باردیگر در پیراهن اورتون ببینند، برایم بسیار بزرگ و دلچسب بود.

پس از رونی پسران جوان زیادی به اورتون آمدند اما هیچ کدام از آنها نتوانستند جای رونی را پر کنند. حالا برای بهترین بازیکن فوتبال انگلیس در نسل خود و هواداران اورتون، زندگی می‌تواند به یک چرخه کامل تبدیل شود؛ رونی باردیگر به اورتون برسد و هواداران به بازیکنی که فرگوسن بزرگ از او یک بت ساخت.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: من ونگر را به عنوان یک رقیب بزرگ به یاد خواهم داشت

مورینیو از آینده کاری اش میگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *