خانه / هیچکدام / باخت به آرسنال و امیدی که از دست رفت

باخت به آرسنال و امیدی که از دست رفت

گری نویل، از پایان یافتن شانس منچستر یونایتد برای حضور در جمع چهار تیم بالانشین لیگ می گوید.

 

یونایتد فنز- گری نویل در گفتگو با Sky Sports، از شانس های پیاپی که یونایتد برای پیشی گرفتن از تیم های بالانشین هدر داد سخن گفت. وی اذعان کرد، باخت به آرسنال، عملاً امضایی بر پایان امید های این فصل یونایتد، برای حضور در جمع چهار تیم برتر بود.

گری نویل صحبت های خود را این گونه شروع کرد:

تساوی بدون گل لیورپول مقابل ساوتهمپتون به این معنا بود که یونایتد با پیروزی مقابل آرسنال می‌تواند سرنوشت چهارم شدن را در دستان خودش بگیرد. اما شکست ۰-۲ در زمین آرسنال باعث شد تا یونایتد در سه هفته به پایان لیگ، چهار امتیاز با رده‌ چهارم فاصله پیدا کند و روند ۲۵ بازی بدون شکستش در لیگ هم به پایان برسد.

یونایتد در این بازی هشت تغییر در ترکیب اصلی‌اش داشت تا برای بازی برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا آماده باشد، کاری به نظر من بیش از حد بود. یونایتدی‌ها در ماه‌های اخیر لیگ برتر تیم مقاومی بودند و برای همین شکست نخوردند، اما در عین حال هرگز از ضعف رقبا و امتیازاتی که آن‌ها از دست دادند هم استفاده نکردند.

نویل با بیان ایبنکه از مدت ها قبل، پیش بینی میکرده که منچستر، قدرت دست یابی به چهار تیم برتر لیگ را ندارد، گفت:

یونایتدها در این چند ماه هر دو اسب‌شان، در لیگ جزیره و لیگ اروپا، را با شتاب راندند و قابل انتظار بود که بالاخره یک جا تاثیر منفی حضور در این دو کورس همزمان بروز کند، اتفاقی که مقابل آرسنال افتاد. من همیشه اعتقاد داشتم یونایتد این فصل به جمع تاپ فور نمی‌رسد. اما امتیازاتی که لیورپول در این هفته‌ها از دست داد شانس خوبی برای آن‌ها ایجاد کرد. با این حال یونایتد موفق نشد از این فرصت استفاده ببرد. به نظر من دو امتیازی که آن‌ها مقابل سوانزی از دست دادند سخت‌ترین ضربه بود. این بازی‌هایست که امیدهای یک تیم را نابود می‌کند و خود مورینیو هم به خوبی این را می‌داند. حالا دیگر برای یونایتد خیلی دیر شده.

اسطوره شیاطین سرخ، قهرمانی در لیگ اروپا را آخرین شانس یونایتد می داند:

یونایتد این فصل در لیگ شکست خورده و باید دیگر تمام تمرکزشان متوجه لیگ اروپا و بازی پنجشنبه باشد. من فکر می‌کنم یونایتد در این تورنمنت به مشکل بر نمی‌خورد، چون رقابتی کاملا متفاوت با لیگ برتر است و بعید می‌دانم نتیجه‌ این بازی تاثیری بر عملکرد آن‌ها مقابل سلتاویگو داشته باشد، چون بازیکنان زیادی تغییر خواهند کرد و اریک بایلی و بلیند و مارکوس رشفورد در ترکیب اصلی خواهند بود. امیدوارم تیم با تمام توانش به مصاف سلتاویگو برود. همه میدانند، این آخرین فرصت است.

حتی قبل از شروع بازی مقابل آرسنال من فکر می‌کنم نوع حرف زدن مورینیو مشخص بود که یونایتد قرار است روی فتح لیگ اروپا، تمرکز کند، کاری که با یک تساوی در اولدترافورد و بردن فینال انجام خواهد شد. در نقطه‌ مقابل، یونایتد پیش از این بازی، چهار بازی در لیگ برای کسب سهمیه‌ چمپیونز لیگ داشت.

وی همچنین در مورد بازی درخشان توانزبه، در پستی که زمانی خودش در آن بازی می کرد، گفت:

یکی از هشت تغییر مورینیو در ترکیب اصلی برای بازی مقابل آرسنال، اکسل توانزبه بود، مدافع ۱۹ ساله بود، که به نظر من نمایش خوبی داشت. من همیشه وقتی بازیکن جوانی به تیم اول راه پیدا می‌کند استرس دارم، چون باید خیلی مراقب این بچه‌ها بود. این بازی خیلی سختی برای توانزبه بود، خارج از خانه، در امیریتس و مقابل الکسیس سانچز که بازیکنی در کلاس اول جهانی است. اما او از دقیقه‌ اول تا دقیقه‌ نود خوب بازی کرد و می‌تواند به این نمایش خودش افتخار کند. توانزبه در واقع نکته‌ مثبت یونایتد در این بازی بود. من قبلا حرف‌های زیادی درباره‌اش شنیده بودم، اما امروز دیدم که چطور وقتی به بازیکنی می‌چسبد رهایش نمی‌کند. توانزبه در این بازی در چند درگیری با سانچز پیروز شد.

وقتی مشخص شد که مورینیو قرار است مربی یونایتد بشود خیلی‌ها می‌گفتند او از بازیکنان جوان استفاده نمی‌کند و علاقه‌ای به بچه‌های آکادمی ندارد. اما در پایان بازی مقابل آرسنال یونایتد چهار بازیکن از آکادمی خودش را در زمین داشت و این نکته‌ خیلی مهمی است. مشخصا در آینده یونایتد باید به فکر فتح لیگ برتر باشد، اما به هر حال این حداقل شروع خوبی برای توانزبه در تیم اول بود.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *