دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مربیان / اولین کنفرانس مطبوعاتی مورینیو در تور آمریکا

اولین کنفرانس مطبوعاتی مورینیو در تور آمریکا

خوزه مورینیو در مورد مسائل مختلف به صحبت پرداخته است.

یونایتد فنز – منچستریونایتد به تازگی به لس آنجلس آمریکا سفر کرده است و سرمربی این تیم خوزه مورینیو در مورد مسائل مختلف به صحبت پرداخته است.

صحبت مورینیو درباره آینده ایبراهیموویچ:

 “ممکن است، این فرصت وجود دارد، البته ما می‌خواستیم رو راست باشیم و بگذاریم او درباره همه چیز تصمیم بگیرد. در عین حال تصمیمی بگیریم که همه راضی باشند و اگر بنا این باشد که او بماند و ما صبر کنیم تا حدود ماه دسامبر چون فکر نمی‌کنم بتواند قبل از آن زمان به فوتبال حرفه ای بازگردد، اما چرا برای بازیکنی که اینقدر برایمان کار انجام داده صبر نکنیم، در حال تبادل نظر هستیم و این مسئله بین آقای وودوارد و ایجنت زلاتان است اما تصمیم نهایی، بهترین تصمیم برای بازیکن خواهد بود.”

مورینیو در رابطه با پرمیرلیگ:

” همه باشگاه ها در پرمیر لیگ قدرتمند هستند و پول کافی برای خرید یا رد کردن پیشنهادات دارند. مردم توجهی به قدرت نگه داشتن بازیکنان و یا رد پیشنهادات ندارند. فکر میکنم بازار نقل و انتقالات عجیب است.
قیمت ها خارج از چارچوب است بنابراین باشگاهی که قدرت رد کردن پیشنهادات را دارد یک قدم جلوتر است و باشگاه های زیادی در پرمیر لیگ با فروش بهترین بازیکنان خود مخالفت میکنند و این فوق العاده است و رقابت را سخت تر میکند.همه مسابقات سخت است و در هر مسابقه ریسک باخت وجود دارد و پرمیر لیگ به همین خاطر پرمیر لیگ است. “

توضیح مورینیو راجع به حضور یونایتد در آمریکا:

“پیش فصل ترکیبی از عوامل ، و کارهای تشکیل دهنده است ، اگر شما در منچستر بمانید ، امکانات خوب هستند ، در آن صورت ما در خانه هستیم ولی به صورت تجاری این خوب نیست. عامل دیگر این است که بازیکنان باید به مدت ۲ هفته و نیم در ۲۴ ساعت در کنار هم باشند و تلاش کنند که هر چه زودتر با شرایط تطبیق پیدا کنند.

اینجا ما همه چیز داریم. امکانات عالی هستند ، تشکیلات عالی هستند . از سال ۲۰۰۴ من به دنبال اولین اشتباه هستم. فوق العاده است ، بازیکنان دوست دارند که اینجا باشند، از نظر عموم مردم این عالیست زیرا این کشور به به فوتبالدوستان آزادی میبخشد. آنها میتوانند در بیرون به قدم زدن بپردازند، جایی بنشینند و نوشیدنی بنوشند و یا به خرید بروند و زندگی اجتماعی کوچکی داشته باشند.

رقبا خوب هستند زیرا تیم های آمریکایی در میانه مسابقات خود به سر میبرند، پس این عالیست که بازیکنان خسته را مقابل بازیکنان تازه نفس ببینیم. آن ها با انرژی و انگیزه ای مضائف در شهر سالت لیک به میدان میروند و این عاملی متفاوت برای ماست. در آن زمان ما با هم تمرین میکنیم و مقابل بهترین باشگاه های جهان و بهترین بازیکنان جهان به میدان میرویم و این عالیست که ما به لیگ قهرمانان بازگشته ایم . یک تفاوت اصلی بین لیگ قهرمانان و لیگ اروپا که بردن آن بسیار سخت است این است که در چمپیونز لیگ ما به مصاف تیم هایی نظیر رئال مادرید ، بارسلونا و منچستر سیتی خواهیم رفت. “

در مورد ماتیچ و دیگر فعالیت های نقل و انتقالاتی:

” چیزی در مورد او که هم اکنون بازیکن چلسی هست، نمی توانم بگویم، همان طور که در مورد موراتا نمی توانم چیزی بگویم، ما باید به بازیکن، باشگاه، مالک و مدیر احترام بگذاریم. نمی خواهم بی احترامی کنم، نمی خواهیم دربهای باشگاه را برای بازیکنان جدید ببندیم، با جذب لوکاکو و لیندلوف راضی نیستیم، به بازیکنان بیشتر نیاز داریم، چهار تا بازیکن می خواستیم پس می توانم بگویم ۵۰ درصد کار تمام است اما نمی خواهم بگویم  چون همه چیز خیلی دشوار است. دوست دارم جای اد وودوارد باشم و مذاکرات را انجام دهم چون همه چیز واقعا دشوار است، پس شاید دو بازیکن نگیریم، یک بازیکن می گیریم اما به یکی بیشتر نیاز داریم تا به ما اختیارات بیشتری بدهد. ”

بازیکنانی در اختیار داریم که به تیم تعلق دارند اما برای چند ماه آینده نمی توانند بازی کنند، روخو، اشلی یانگ، لوک شاو و زلاتان اگر بماند. می توانم بگویم به دو تا بازیکن دیگر نیاز داریم، حداقل یکی اما نمی خواهم از ماتیچ یا هیچ اسم دیگری نام ببرم چون فکر نمی کنم درست باشد.”

مورینیو در رابطه با موراتا گفت:

”  دوست ندارم در مورد بازیکنانی که برای ما نیستند صحبت کنم چون موراتا بازیکن ما نیست. من کسی نیستم که در رابطه با بازیکنان رئال مادرید صحبت کنم. بله، به او علاقه داشتیم. مشخص و آشکار است. از نظر مالی به توافق نرسیدیم و این هم واضح است. اما این حق رئال مادرید است تا برای بازیکنانشان مبلغ درخواستی خود را بخواهند. ما تعیین نمیکنیم که قیمت یک بازیکن رئال مادرید چقدر است، سران رئال مادرید تصمیم میگیرند و ما با آنها به توافق نرسیدیم. رئال مادرید را مورد انتقاد قرار نمیدهم و قصد ندارم کادر خودم را نقد کنم، زیرا کادر باشگاه پیشنهاد را ارسال کرد، در طی مدتی جهت رسیدن به توافق تلاش کرد و به توافق نرسیدند. ساده است. “

مورینیو درباره تاثیر لوکاکو:

” قطعا گل زدن، او بازیکنی است که همه میشناسند او یک مهاجم است بنابراین ما درباره یک بازیکن چند کار صحبت نمیکنیم و یا ابهامی درباره پست او در زمین وجود ندارد. او مهاجم است و معمولا مهاجم ها گلزنی میکنند. دلیلی که او از اهمیت زیادی داشت جذب او سخت بود عملکردش در لیگ جزیره است. قطعا مهاجمان خوب دیگری در جهان وجود دارند اما پرمیر لیگ مکان خاص و متفاوتی است. معمولا بازیکنان برای تطابق با این لیگ به زمان نیاز دارند و لوکاکو چهار پنج فصل قبلی را در پرمیر لیگ بازی کرده است. بنابراین او الان به باشگاهی با مسئولیت های متفاوتی نسبت به اورتون و یا وست برومویچ آمده و فکر میکنم در زمان درستی آمده است چراکه او جوان است با این حال تجربه زیادی در پرمیر لیگ و تیم ملی بلژیک دارد. این اولین حضور او در چمپینز لیگ است که اصلی ترین انگیزه او میباشد. بنابراین اینکه ما سهمیه چمپینزلیگ را گرفتیم نقش مهمی داشت.”

مورینیو در مورد رابطه اش با لوکاکو اذعان کرد:

” من مذاکره نکردم، کسی که با روملو، ایجنتش و سران باشگاه اورتون مذاکره کرد، آقای وودوارد بود. تنها کاری که من کردم این بود که او را صدا زدم و به او گفتم شرایط طوری است که او میتواند بازیکنی مهم در ترکیب من باشد. تجربه ی فوق العاده ای است. در طی زمانی که من در چلسی بودم ما برای چند ماه با هم کار کردیم و زمانی هم که در اورتون بود با او رابطه ی بسیار نزدیکی داشتم اگرچه شرایط برای هر دو ما خوب پیش نرفت. او باهوش و مودب است. ما رابطه و احساسمان را حفظ کردیم و حالا در شرایطی متفاوت برگشته ایم و شکی ندارم که خوب پیش خواهد رفت. “

صحبتهای مورینیو درباره رقابت های این فصل:

” “اول از همه فکر می‌کنم پس از قهرمان یعنی چلسی، می‌توان گفت که منچستریونایتد دومین باشگاه موفق فصل پیش بود و آرسنال سومین باشگاه موفق بوده است، آرسنال در یک رقابت پیروز شد، دوست دارم بگم ما در دو تا و نصفی پیروز شدیم، پس باشگاه های دیگر چیزی نبردند و باید پیشرفت کنند.”

مترجمان: پوریا حسینی – سید محمد حسینی – سینا نورالدینی – نیکو طالب پور

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: واکنش مورینیو بعد از دست دادن پوگبا با او در حین مصاحبه

رسانه های انگلیسی سخت به دنبال حاشیه ساختن برای تیم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *