اوله گنار سولشر حالا سه روش متفاوت برای برد در منچستریونایتد دارد
اوله گنار سولشر حالا سه روش متفاوت برای برد در منچستریونایتد دارد

اوله گنار سولشر حالا سه روش متفاوت برای برد در منچستریونایتد دارد

یونایتد فنز – برای مدتی طولانی، منچستریونایتد تیمی بود که میتوانست بجز ضدحمله، تنها از یک روش به گل برسد. زمانی که مدافعان حریف فضا را از آنها میگرفتند، خط هافبک و خط حمله آنها کارایی خود را از دست میداد و این در حالی بود که زمانی که توپ را از دست میداند، در مقابل ضد حملات تیم حریف آسیب پذیر بودند.

 

در اوایل فصل در بازی برابر کریستال پالاس در دیداری خانگی که دو بر یک شکست خوردند، این مسئله مشهود بود. اما بازی های ناامید کننده دیگری نیز وجود داشتند که نشان از این ضعف در تیم بودند همچون دیدار های خارج از خانه مقابل وستهم و نیوکاسل، دیدار های خانگی مقابل آستون ویلا و برنلی. این بازی ها واقعا ناراحت کننده و حقیقتا به طور واضحی نگران کننده بودند.

 

بیان اینکه سولشر کیفیت تیم را در عقب و جلوی زمین بهبود داده است اغراق نیست. حتی به نظر میرسد که دخیا نیز به سطح سابق خود بازگشته است، در پیروزی دو بر صفر برابر کریستال پالاس، در زمان های مختلف بهترین واکنش ها را از خود نشان داد.

 

در واقع این چیزی نبود که بعنوان عملکردی کامل از منچستریونایتد همچون بازی هایی برابر شفیلد یونایتد، برایتون و آستون ویلا شاهد بودیم، اما این نشان داد که آنها هر بازی آماده جنگیدن هستند. و حتی در مسابقات مشابه در این فصل نیز میتوانستند به این صورت امتیاز بازی را کسب کنند.

 

و از آنجایی که سولشر تیمش را برای نوع دیگری از آزمون ها در دیدار مقابل چلسی در جام حذفی آماده میکند، باید برای سرمربی دلگرم کننده باشد که بداند تیمش سازگار و همه فن حریف است.

 

سولشر بعد از پیروزی در سلهرست پارک گفت:

شما چیز دیگری از تیم روی هاجسون انتظار ندارید؛ بسیار سازمان یافته هستند، و برخی بسیار خوب هستند به طوری که شما میبینید از بازی کردنشان لذت می برند.

 

ما واقعا پیش روی نمیکردیم، بخصوص در نیمه اول، اما در لحظات مختلف نشان دادیم که چه کار هایی میتوانیم انجام دهیم و دیدن این شور و اشتیاق هنگامی که توپ جلو میرود فوق العاده است، حرکت دادن توپ و در نهایت دو گل فوق العاده.

 

خوب بازی نمیکنید اما برنده هستید؟ این دقیقا کاری است که سرالکس فرگوسن بار ها انجام داده است و سولشر گفت که بهترین تیم ها لحظات خطرناکی میسازند.

 

آن لحظات تمام چیزی بودند که یونایتد احتیاج داشت، و این بار آنها این کیفیت را داشتند که قدر این موقعیت ها را بدانند، عمدتا از طریق حرکات خطرناک آنتونی مارسیال و مارکوس راشفورد که تمام شب تهدیدی برای مدافعین حریف بودند، حتی زمان هایی که هم تیمی هایشان آن شور و اشتیاق کافی را نداشتند. در حالی که راشفورد و مارسیال شانس گلزنی برای یکدیگر ایجاد میکردند، آنها حتی میتوانستند بدون کمک پوگبا و فرناندز برای حریف دردسرساز شوند.

 

این نوع اضافه شدن مارسیال و راشفورد همه چیز را در تیم تغییر داده است، و به سولشر نیز این اجازه را میدهد که نه تنها در زمین بر بازی مسلط باشد، بلکه در لحظات حساس نیز ابتکار عمل را در دست داشته باشد. سرمربی نروژی منچستر میتواند امیدوار باشد که در زمان هایی که پوگبا و فرناندز مردان اول زمین نیستند، بازیکنانش از استعداد دیگر خود برای صدمه زدن به حریف استفاده کنند.

 

آندرس پریرا در ابتدای این فصل بازیکنی بود که در پست ۱۰ برای منچستریونایتد به میدان می رفت و او قادر نبود کار هایی که هم اکنون برونو فرناندز برای منچستریونایتد میکند را انجام دهد.

 

اینکه آیا یونایتد میتواند روز یکشنبه چلسی را در جام حذفی انگلستان در ومبلی شکست دهد یا خیر هنوز مشخص نیست. اما حتی اگر نتوانند چلسی را شکست دهند نیز پا به پا با تیم لمپارد خواهند جنگید و آنها میتوانند در لحظه برای حریف خطرناک باشند، همانطور که این کار را مقابل پالاس انجام دادند؛ و یا میتوانند مشابه اول فصل با ضدحمله های سرعتی به حریف ضربه بزنند که در این امر نیز موفقیت آمیز ظاهر شده اند.

 

راشفورد و مارسیال برای هر سه روش بسیار حیاتی هستند، همانطور که عناصر خط دفاع و خط هافبک در این روش ها اهمیت دارند، شما حتی میتوانید این اهمیت را جایی ببینید که آنها بعد از لیورپول، بهترین خط دفاعی لیگ را داشت اند.

 

سولشر پلن های تیمش را در تمرکز بر سرعت، ضد حمله و پایه گذاری حملات از عقب زمین پیدا کرده است. اما او میداند که باید برنامه های بیشتری برای پیروزی داشته باشد.

 

پلن A به پلن C تیم تبدیل شده است، زیرا یونایتد دو راه دیگر برای پیروزی در بازی ها پیدا کرده است. آنها طی هفته های آینده با انواع متفاوتی از حریفان روبرو خواهند شد، از چلسی، لستر سیتی و وستهم گرفته تا حریفان جدیدشان در لیگ اروپا. آنها برای اینکه آماده رقابت باشند، به همه پلن های خود نیازمند هستند.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

مقاله: ۳ بازیکن برتر منچستر یونایتد برابر فولهام

بررسی عملکرد سه تن از برترین بایکنان یونایتد در دیدار شب گذشته. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =