انتخاب های سولشر برای دربی منچستر می تواند به قیمت از دست رفتن شغلش تمام شود!

منچستریونایتد روزهای تلخی را سپری می کند و روز شنبه باید مقابل منچسترسیتی هم قرار بگیرد.

یونایتد فنز- انتقادات از اوله در شبکه های مجازی پس از شکست مقابل لایپزیش خیلی بالا گرفته است. علیرغم حمایت باشگاه از سولشر ولی بعد از هر باخت اوله اوت در شبکه های مجازی ترند می شود. سیستم سه دفاعه سولشر مقابل لایپزیش اصلا جواب نداد و خیلی ها معتقد هستند که اوله توانایی تاکتیکی بالایی ندارد و باید با پوچتینو عوض شود.

انتقادات به عقب افتادن زودهنگام تیم سولشر هم زیاد شده و خیلی ها می گویند او فقط می تواند شور و انرژی را به تیم اضافه کند و از ارائه یک فوتبال تهاجمی عاجز است. بهتر است برای قضاوت بهتر یک نقل قول از سر الکس داشته باشیم:

من یک قماربازم و شما می توانید ریسک کردن من را در بخش پایانی بازی ببینید. اگر در پایان نیمه اول عقب باشیم، پیام من به بازیکنان ساده است: باید تمرکز کنید و کار خود را انجام دهید. اگر تا دقیقه ۷۵ با نتیجه دو بر یک عقب باشیم من باز هم ریسک خواهم کرد و یک مهاجم را به زمین میفرستم. خب در این صورت ممکن است ۳ بر ۲ پیروز شویم که فوق العاده است. در بدترین حالت هم یک گل دیگر میخوریم و تغییری در باخت به وجود نمی آید.

این جملات بسیار آشنا است زیرا سولشر هم همچین کاری می کند. اوله سعی می کند به جای اینکه تاکتیک کلی تیم را تغییر دهد، ریسک پذیری را بالا ببرد و با تمام قوا حمله کند. البته که طرفداران حق دارند خواستار ثبات باشند ولی اگر سولشر دارد از روی دست فرگوسن کپی می کند باید به او تبریک گفت. حتی نویل و اسکولز هم اعتراف کرده بودند که فرگی خیلی بر روی کار های تاکتیکی زوم نمی کرد. سر الکس بیشتر در زمینه روحی تبحر داشت و با امثال گواردیولا که بر روی سبک بازی تاکید دارند فرق می کرد.

سولشر یکی از حساس ترین بازی های خود به عنوان سرمربی را روز شنبه مقابل گواردیولا باید انجام دهد. سیستم دفاع و ضد حمله سولشر فصل گذشته پپ را به زانو درآورد ولی شاید وقت این باشد که اوله از سیستم هجومی سنتی منچستر استفاده کند. فرگوسن در ۲۶ سال حضور خود خیلی کم از سیستم دفاع ۳ نفره استفاده کرده بود. با توجه به وضعیت پوگبا و عملکرد افتضاح مارسیال و دخیا، اوله باید از بازیکنانی استفاده کند که قابل اعتماد باشند.

دین هندرسون باید در درون دروازه قرار بگیرد. خط دفاع ۴ نفره متشکل از بیساکا،تلس،مگوایر و لیندلوف بهترین چینش ممکن است. سولشر باید از همان ۱-۳-۲-۴ معروف خود استفاده کند. پوگبا هم بدلیل حاشیه سازی تنبیه خواهد شد. او باید به همراه مارسیال نیمکت نشین شود تا حساب کار دستش بیاید. نیمکت نشینی همچین ممکن است کمی مارسیال را تکان دهد و به او کمک کند.

فرد و اسکات مک تومینای بهترین گزینه ها برای دو هافبک تدافعی هستند. مربع خط حمله هم می تواند شامل برونو، رشفورد، گرینوود و کاوانی باشد. سولشر از لحاظ تاکتیکی قطعا به اندازه گواردیولا بزرگ نیست ولی او توانسته دی ان ای منچستر را بازگرداند. در مقابل لایپزیش بعضی از خط قرمز های باشگاه زیر پا گذاشته شد و حالا وقت این است که سولشر دوباره نشان دهد که ارزش های منچستر را می شناشد.

ترکیب احتمالی منچستر مقابل سیتی: هندرسون، بیساکا، لیندلوف، مگوایر، تلس/شاو، فرد، فن د بیک/اسکات، گرینوود، برونو، رشفورد، کاوانی/مارسیال

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: چرا منچستریونایتد هنوز قدم اول جذب بازیکنان را بر نداشته است؟

شیاطین سرخ تابستان شلوغی پیش رو خواهند داشت اما شاید این یک شروع آرام برای …

۲ دیدگاه

  1. الان سولسشر دقیقا کی با تمام قوا حمله کرده که ما ندیدیم!البته خودت توو مقاله گفتی محتاط بوده و دفاعی که انگار اون قسمت احتمالا منظورت دقایق اخر بازیا باشه..مشکل سولسشر هم دقیقا این ترسو بودنشه،که حتما باید عقب بیوفته و تا هجومی شه..جلو لایپزیش مثل بزدلا بازی کردیم..اونم جلو بایرن و رئال و بارسا نه ها،جلو لایپزیش که نه بازیکن انچنانی داره نه تا سه چهار سال پیش کسی اسمشو میشناخت..ولی خوب شد حذف شدیم.فوتبال اونیه که لایپ بازی میکنه نه مال ما…سولسشر تا ترسو باشه همینه چیزی درست نمیشه..الانم چون بحث اخراجشه باز چند بازی تهاجمی میشه و وقتی اوصاع خوب شد باز همون بزدل قبل میشه

    ۰
  2. من قبلاً ترکیب پیشنهادی خودم برای بازی سیتی گفتم ولی الان عوض میکنم ::::::::: گفتم دخیا تو دروازه باشه اما الان میگم هندرسون باشه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 20 =