اسمالینگ؛ معمای نقل و انتقالاتی منچستر
اسمالینگ؛ معمای نقل و انتقالاتی منچستر

اسمالینگ؛ معمای نقل و انتقالاتی منچستر

یونایتد فنز – تصور کنید که قرار باشد یکی از بهترین مدافعین این فصل سری آ به منچستر بیاید. قطعا تمام هواداران از این مسئله خوشحال خواهند شد ولی اگر اسم این مدافع کریس اسمالینگ باشد، همه ذوق و شوق ها از بین خواهند رفت. سری آ در چند سال گذشته به یک لیگ هجومی تبدیل شده است و مدافعین خوب به مرکز توجهات تبدیل شده اند. 

 

اسمالینگ در این فصل سری آ عملکرد خیره کننده ای داشته است. او ۲۷ بازی را برای رم از ابتدا به میدان رفته و تحسین همگان را برانگیخته است. رسانه های ایتالیایی مدعی شدند که اگر رم نتواند مبلغ مورد نظر منچستر را بپردازد؛ آنگاه باشگاه هایی مانند اینتر، ناپولی و یوونتوس برای جذب او وارد رقابت خواهند شد. اگر در حالت عادی منچستر باشگاه هایی نظیر یوونتوس، اینتر و ناپولی را بر سر جذب یک بازیکن شکست می داد تمامی هواداران منچستر خوشحال می شدند.

 

فروش اسمالینگ در این تابستان محتمل ترین گزینه ممکن به نظر می رسد. عملکرد خوب او در سری آ تنها می تواند اهرم فشار منچستر برای دریافت پول بیشتر باشد. البته شاید هنوز روزنه ای برای اسمالینگ وجود داشته باشد و او بتواند به باشگاهی که برایش ۳۲۳ بازی انجام داده است بازگردد. اسمالینگ این فصل مجموعا ۳۵ بازی برای رم انجام داده است و باشگاه ایتالیایی شدیدا خواهان او است. پائولو فونسکا در مورد اسمالینگ گفته است:

من هر کاری که لازم باشد برای نگه داری اسمالینگ می کنم. می دانم که کریس دوست دارد بماند و باید ببینیم چه چیزی رخ خواهد داد. او یک شخصیت فوق العاده و بازیکنی حرفه ای است. کریس در رختکن تیم شخصیت رهبری دارد. برای یک مدافع وسط انگلیسی خیلی سخت است که بتواند با فوتبال ایتالیا خو بگیرد ولی او این کار را خیلی سریع انجام داد. به نظرم کریس شگفت انگیز است.

اگر یونایتد بتواند پول خوبی از طریق اسمالینگ به دست بیاورد قطعا فروش او منطقی است. منچستر در حال حاضر مدافعین وسط زیادی دارد و اگر فیل جونز و مارکوس روخو را هم در این تابستان بفروشد باز هم نیازی به خرید مدافع وسط ندارد. اسمالینگ قطعا از جونز و روخو بهتر است. او توانایی های خودش را در رم ثابت کرده و شاید سومین مدافع وسط برتر منچستر باشد. اکسل توانزبه پتانسیل زیادی دارد ولی مصدومیت های زیادی را تجربه می کند. اریک بایی نیز روند خوبی داشت تا اینکه دوباره مصدوم شد.

 

منچستر نیاز به دفاع وسطی دارد که به ویکتور لیندلوف فشار بیاورد. لیندلوف و مگوایر قطعا انتخاب های اول اوله خواهند بود ولی حضور یک مدافع دیگر می تواند رقابت را افزایش دهد و باعث مترکز شدن بیشتر لیندلوف و مگوایر شود. این دو نفر هنوز آن زوج مطمئن و هماهنگ منچستر نیستند. مگوایر در لستر زوج بسیار خوبی با جانی ایوانز داشت و قطعا از حضور اسمالینگ که سبک بازی شبیه به ایوانز دارد خوشحال خواهد شد. 

 

عملکرد اسمالینگ در رم نشان داد که چرا سر الکس او را از فولام به منچستر آورد. فروش اسمالینگ قطعا گزینه اول منچستر خواهد بود ولی ممکن است داستان اسمالینگ و منچستر همین جا به پایان نرسد و شیاطین سرخ یک فرصت دیگر به این مدافع انگلیسی بدهند.

 

منبع: Manchester Evening News 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

ابراز علاقه بارسلونا به دیوگو دالوت

طبق گزارشات اخیر، از دیوگو دالوت بعنوان یکی از اهداف بالقوه بارسلونا در نقل و …

۴ دیدگاه

 1. خدایی این تو اوج باشه و بازیای خوبشو انجام بده از لیندلوف بهتره
  بایی هم تو اوج باشه و مصدوم نشه هم از این هم از لیندلوف بهتره
  اکسل توانزبه هم که فعلا مصدومه ولی حس میکنم از هر سه تای اینا حداقل بهتر نباشه بدترم نیس چون بازیش تو استون ویلا رو دیدم خیلی مدرن بازی میکرد
  روخو و جونز که تعطیل
  ولی تدن منگی و اتان لیرد از آکادمی هم بنظرم خیلی خوبن حداقل یکیشون خیلی خوب میتونه خودشو نشون بده

  ۰
 2. خدایی شوخیش هم قشنگ نیست
  حاج اسمال تو رو خدا همون ایتالیا بمون هم واسه خودت بهتره هم ما

  ۰
 3. اول ک برگشتن اسمال و سانچز اشتباه بزرگیه دوم چون سنشون بالاست حتی قرض دادنشونم خریته محضه فقط باید فروخته بشن یک فصل خوب بودن الان نفروشیم میمونن رو دستمون قرضم بدیم سال بعد ۳۲ ساله میشن هیچکس نمیخره یا امسال یا هیچوقت

  ۰
 4. لیندولف اصلا دفاع خوبی نیست قطعا باید دفاع وسط تاپ بگیریم از ابین لیندولف و بایی یکی ژانویه یا سال بعد فروخته بشن چون تدن منگی و توانزبه برای سال های بعد هستن

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =