استراتژی جدید منچستر برای جذب ستاره نروژی؛ داستان هالند همچنان تمام نشده است!

ارلینگ هالند در ماه ژانویه پیشنهاد منچستر را رد کرد و به دورتموند رفت ولی در آینده ای نزدیک سولشر ممکن است برای جذب او تلاش کند.

یونایتد فنز – سه هفته از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی تابستان می گذرد ولی شایعات حول برنامه شیاطین سرخ برای نقل و انتقالات تمام نشده اند. هر ستاره ای که در دنیای فوتبال ظهور می کند حداقل یک بار برای انتقال به تئاتر رویاها لینک می شود.

بعضی از شایعات نقل و انتقالاتی همیشه غلط نیستند. اگر هالند بعد از عملکرد درخشان در دورتموند در آینده باز هم به منچستر لینک شود کسی تعجب نخواهد کرد. خیلی ها می گفتند هالند ممکن است در فصل جدید دچار افت شود ولی او در هشت بازی اخیر خود هفت گل و سه پاس گل ثبت کرده است.

هالند خود را به عنوان یک ستاره جوان ثابت کرده و جای شگفتی ندارد که منچستر همچنان به دنبال جذب او است. استعدادیاب های باشگاه که در ژانویه ارلینگ را زیر نظر داشتند به مدیران منچستر اصرار کردند که او را جذب کنند ولی دو مانع باعث منتفی شدن این انتقال شد: حضور مینو رایولا به عنوان ایجنت و همچنین درخواست بند های عجیب و غریب در قرارداد.

هالند شخصا هم نگرانی هایی داشت. اگرچه او یکی از تحسین کنندگان سولشر است ولی می دانست در آن مقطع جایگاه اوله در منچستر تضمین شده نبود و امکان داشت مربی بعدی به سبک بازی ارلینگ علاقه نداشته باشد. پدر هالند در مورد علاقه سولشر به پسرش گفته بود:

شما هیچوقت نمی توانید آینده یک باشگاه را پیش بینی کنید. ارلینگ باید به باشگاهی می رفت که تمام ارکان آن باشگاه خواهان او بودند نه باشگاهی که فقط مربی به او علاقه داشته باشد. به نظر من این مسئله مهم ترین نکته است. ما باید به مسیری که باشگاه در پنج یا ده سال گذشته طی کرده بود نگاه می کردیم. اینکه بخاطر مربی به یک باشگاه بروید بسیار خطرناک است زیرا هر لحظه امکان اخراج آن مربی وجود دارد.

اگر سولشر تا تابستان آینده همچنان سرمربی منچستر باشد آنگاه هالند ممکن است ریسک انتقال به منچستر را بپذیرد و مذاکرات دوباره آغاز شود. از دست دادن سانچو در تابستان امسال برای منچستر شکست تلخی بود ولی می تواند به این معنی باشد که شیاطین سرخ در تابستان آینده برای انتقال احتمالی هالند مشکل مالی نخواهند داشت.

یکی از دلایلی که هالند دورتموند را انتخاب کرد این بود که منچستر به هیچ عنوان حاضر به پذیرش بند فسخ یک طرفه قرارداد نمی شد. باشگاه آلمانی هیچ مشکلی با این قضیه نداشت و بند فسخ ۶۸ میلیون پوندی هالند از تابستان سال ۲۰۲۲ قابل اجرا می باشد.

یونایتد بعد از شکست در جذب هالند به سراغ ایگالو و کاوانی رفت که با توجه به سن و سالشان به نوعی یک مرهم موقت هستند و برنامه انتقال هالند به منچستر همچنان محتمل است.

منچستر یک قرارداد یکساله با آپشن تمدید برای سال دوم با کاوانی امضا کرده است. یعنی اگر سال آینده هالند به الدترافورد بیاید، یونایتد می تواند بدون هیچ هزینه اضافه ای با کاوانی خداحافظی کند ولی اگر سال بعد هم نتوانستند مهاجم هدف بگیرند آنگاه با خیال راحت قرارداد مهاجم اروگوئه ای خود را تمدید می کنند.

منچستر همچنین تا سال آینده فرصت دارد که ببیند آیا واقعا خرید مهاجم نوک اولویت اول آن ها هست یا خیر. ممکن است پیشرفت میسون گرینوود مدیران باشگاه را قانع کند که باید دیگر نقاط زمین را در اولویت قرار دهند.

البته بزرگترین نقطه عطف ماجرا کسی نیست جز سولشر. اگر تا سال آینده اوله اخراج شود آنگاه تئوری پدر هالند ثابت می شود و هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمربی بعدی نیز به ارلینگ علاقه داشته باشد. ولی اگر اوله همچنان مربی باشد آنگاه می تواند نقش کلیدی در انتقال شاگرد سابق خود به تئاتر رویاها داشته باشد.

هر گلی که هالند در دورتموند به ثمر می رساند قطعا عطش هواداران منچستر برای جذب او را بیشتر می کند ولی در مقطع فعلی تنها کاری که منچستر می تواند انجام دهد این است که صبر کند و او را زیر نظر داشته باشد.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: فرصت مناسب برای شش بازیکن آکادمی

بازیکنان منچستر یونایتد قرار است طی دو هفته آینده تا حد ممکن با بازی های …

یک دیدگاه

  1. خدا کنه بیاد

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =