از کروس تا سادیو مانه؛ ترکیب منتخب بازیکنان شاغل حال حاضر فوتبال که در آستانه پیوستن به منچستر قرار داشتند
از کروس تا سادیو مانه؛ ترکیب منتخب بازیکنان شاغل حال حاضر فوتبال که در آستانه پیوستن به منچستر قرار داشتند

از کروس تا سادیو مانه؛ ترکیب منتخب بازیکنان شاغل حال حاضر فوتبال که در آستانه پیوستن به منچستر قرار داشتند

یونایتد فنز – منچستر یونایتد همواره در طول تاریخ بازیکنان بزرگی داشته است. خیلی از بازیکنان در یک قدمی حضور در الدترافورد قرار داشتند ولی به دلایل مختلفی این اتفاق رخ نداد. در این مقاله می خواهیم به بررسی ترکیب منتخب بازیکنان حال حاضر فوتبال که زمانی در آستانه پیوستن به بزرگترین باشگاه لیگ برتر قرار داشتند، بپردازیم.

 

دروازه بان: مانوئل نویر 

سن: ۳۴

باشگاه فعلی: بایرن مونیخ

 

وقتی در سال ۲۰۱۱ ادوین فن درسار خبر بازنشستگی خود را اعلام کرد، یونایتد برای خرید دروازه بان جدید به تکاپو افتاد. آن ها دو اسم در لیست خود داشتند؛ داوید دخیا و مانوئل نویر. داوید دخیا دروازه بان مورد علاقه اریک استیل ( مربی دروازه بان های وقت باشگاه ) و مانوئل نویر گزینه مد نظر سرالکس فرگوسن بود. دخیا در نهایت به منچستر پیوست و فرگوسن اعلام کرد که توسط اریک استیل برای این خرید قانع شده است. سر الکس در سال ۲۰۱۶ گفت:

من و اریک در بازی اتلتیکو مقابل والنسیا به تماشای بازی داوید نشستیم. چابکی، سرعت و اعتماد به نفس بالای دخیا کاملا مشهود بود. اریک با خانواده داوید رابطه محکمی داشت و من برای این خرید به او اعتماد کردم و از این بابت خوشحالم زیرا تصمیم درست را گرفتم.

 

دفاع راست: توماس مونیه 

سن: ۲۸

باشگاه فعلی: بورسیا دورتموند

 

تابستان گذشته، قرارداد آنتونی والنسیا با یونایتد تمام شد و او باشگاه را ترک کرد. منچستر برای جایگزینی والنسیا به سراغ ون بیساکا رفت و با او قرارداد امضا کرد. ولی آن ها قبل از جذب ون بیساکا به دنبال خرید توماس مونیه بودند. مونیه شیاطین سرخ را به عنوان یکی از بزرگترین باشگاه های جهان توصیف کرده بود. علیرغم اینکه این مدافع پیشنهاد منچستر را تایید کرد ولی این انتقال انجام نشد. مونیه در این باره گفت:

آن زمان شرایط بسیار حساس بود. من می توانستم باشگاه را ترک کنم ولی این انتقال انجام نشد زیرا همه چیز بر طبق مراد من یا باشگاه پیش نرفت.

 

دفاع وسط: رافائل واران

سن: ۲۷

باشگاه فعلی: رئال مادرید

 

زمانی که خوزه مورینیو در سال ۲۰۱۶ هدایت منچستریونایتد را بر عهده گرفت، یکی از اصلی ترین دغدغه های او تقویت دفاع منچستر بود. واران یکی از گزینه های مد نظر خوزه بود. مورینیو در سال ۲۰۱۱ واران را برای رئال خریداری کرد و امیدوار بود که این مدافع فرانسوی بار دیگر پیشنهادش را قبول کند. واران در مورد رد کردن پیشنهاد یونایتد گفت:

در آن زمان من از حضور در رئال مادرید راضی بودم. رد کردن پیشنهاد مورینیو کار ساده ای نیست ولی شما باید شرایط را سبک سنگین کنید. من باید حرفه ای تصمیم می گرفتم و از تصمیم خودم خوشحال هستم.

 

دفاع وسط: سرخیو راموس

سن: ۳۴

باشگاه فعلی: رئال مادرید

 

یکسال قبل از پیشنهاد به واران، منچستر به دنبال خرید سرخیو راموس بود. در آن زمان مذاکرات راموس برای تمدید قرارداد با رئال به بن بست رسیده بود و منچستر با آماده کردن پیشنهاد ۲۹ میلیون پوندی به دنبال خرید این مدافع اسپانیایی بود. هرچند راموس در رئال ماندگار شد ولی بعدا فاش کرد که به تغییر فکر می کرده است. او در این باره گفت:

من به تغییر باشگاه فکر می کردم ولی اولویت من در نهایت رئال مادرید بود. یکسری مشکلات وجود داشت که موفق به حل کردن آن شدیم و من از حضور در اینجا خوشحالم.

 

دفاع چپ: سائول نیگوئز 

سن: ۲۵

باشگاه فعلی: اتلتیکو مادرید

 

سائول به نوعی آچار فرانسه دیگو سیمئونه در اتلتیکو است. او هم در دفاع و هم در هافبک می تواند بازی کند. در سال ۲۰۱۵ زمانی که سائول تنها ۲۰ سال داشت، استعدادیاب ها او را به منچستر پیشنهاد دادند ولی یونایتد این پیشنهاد را قبول نکرد. منچستر به جای سائول موفق به خرید مورگان اشنایدرلین و باستین شواین اشتایگر شد که چندان در این تیم موفق نبودند.

 

هافبک میانی: جوردن هندرسون

سن: ۳۰

باشگاه فعلی: لیورپول

 

اگر چه مصدومیت باعث شده که او نتواند در هفته های پایانی برای لیورپول بازی کند؛ ولی هندرسون تنها یک هفته تا بالای سر بردن جام قهرمانی لیگ برتر فاصله دارد. او موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه های جهان شده است. اگر نحوه دویدن او فرق داشت شاید الان هندرسون بازیکن یونایتد بود! سر الکس فرگوسن در کتاب زندگینامه خود در این باره گفته بود:

ما به دنبال هندرسون بودیم و علاقه زیادی به عقد قرارداد با او داشتیم. تنها مشکل نحوه دویدن او بود. هندرسون با زانوهایش میدوید در حالیکه فوتبالیست های مدرن با باسن خود حرکت می کردند. ما فکر می کردیم که این مسئله در آینده مشکل بزرگی برای هندرسون خواهد بود.

 

هافبک میانی: تونی کروس

سن: ۳۰

باشگاه فعلی: رئال مادرید

 

اگر شما هوادار منچستر باشید قطعا با شایعات حضور کروس در الدترافورد آشنا هستید. یونایتد در فصل ۲۰۱۳/۲۰۱۴ به دنبال خرید کروس از بایرن مونیخ بود. کروس بعدا گفته بود توافق در آستانه انجام بود و دو باشگاه رابطه خوبی داشتند ولی با اخراج دیوید مویس این انتقال بهم خورد و تونی کروس به رئال مادرید پیوست. کروس در این باره گفته بود:

بله این مسئله خیلی نزدیک بود و من تقریبا به منچستر منتقل شده بودم ولی در لحظات پایانی این قرارداد کنسل شد.

 

هافبک میانی: انگولو کانته 

سن: ۲۹

باشگاه فعلی: چلسی

 

در فصل ۲۰۱۵/۲۰۱۶ انگولو کانته عضوی از تیم لسترسیتی بود که موفق به فتح لیگ برتر شد. عملکرد خوب او زیر نظر رانیری باعث شد تا آنتونیو کونته او را برای چلسی جذب کند. ولی قبل از پیوستن به چلسی، منچستر به دنبال کانته بود و خوزه مورینیو شخصا با این هافبک فرانسوی تماس گرفت. کانته در این مورد گفت:

تماس مورینیو برای من بسیار جذاب بود. او سعی داشت من را برای حضور در یونایتد قانع کند ولی من در آن زمان بین ماندن در لستر یا پیوستن به چلسی مانده بودم. زمانی که با کونته صحبت کردم تصمیم نهایی خود برای پیوستن به چلسی را گرفتم.

 

وینگر راست: سادیو مانه

سن: ۲۸

باشگاه فعلی: لیورپول

 

آینده سادیو مانه ممکن بود به شکل دیگری رقم بخورد. قبل از پیوستن به لیورپول، سادیو مانه مشغول مذاکره با یونایتد و لویی فن خال بود. ولی صحبت با یورگن کلوپ همه چیز را تغییر داد. مانه در این مورد گفت:

من خیلی خیلی نزدیک به عقد قرارداد با منچستریونایتد بودم. آن ها یک پیشنهاد رسمی ارائه کردند ولی در همان هفته یورگن کلوپ با من تماس گرفت. او گفت که لیورپول باشگاه مناسب و خودش مربی بسیار خوبی برای من است. من هم تصمیم درست را گرفتم و به لیورپول رفتم.

 

مهاجم مرکزی: رابرت لواندوفسکی

سن: ۳۱

باشگاه فعلی: بایرن مونیخ

 

این مهاجم لهستانی شانس بالایی برای پیوستن به منچستر داشت. بعد از کمک به دورتموند برای فتح لیگ و جام حذفی، لواندوفسکی به چند باشگاه مطرح اروپایی از جمله منچستریونایتد لینک شد. این مهاجم اخیرا فاش کرد که دوست داشت زیر نظر سر الکس فرگوسن کار کند ولی دورتموند با این انتقال مخالفت کرد. او در این باره گفت:

من بخاطر فرگوسن و منچستریونایتد علاقه بسیار زیادی به این انتقال داشتم ولی باشگاه صریحا مخالفت کرد. آن زمان من برای اولین بار به خروج از دورتموند فکر میکردم زیرا اگر شما از طرف سر الکس فرگوسن تماسی دریافت کنید؛ نمی توانید آن را رد کنید. آن روز برای من بسیار خاص بود.

 

وینگر چپ: ادن هازارد

سن: ۲۹

باشگاه فعلی: رئال مادرید

 

در تابستان سال ۲۰۱۲، ادن هازارد یکی از جذابترین گزینه های نقل و انتقالات دنیای فوتبال بود. چلسی در نهایت موفق به خرید این بازیکن شد و در این راه موفق به شکست باشگاه هایی نظیر منچستریونایتد، آرسنال، تاتنهام و منچسترسیتی شد. هازارد بعدا فاش کرد که تصمیمش را بعد از صحبت با رومن آبراموویچ گرفت. او گفت:

من همیشه گفتم که دوست داشتم در انگلستان بازی کنم. بین چلسی و یونایتد شک داشتم ولی باشگاه لندنی مکان مناسب تری برای من بود. من با سرمربیان هر دو تیم صحبت کردم. وقتی چلسی لیگ قهرمانان اروپا را برد با خودم گفتم باید به اینجا بروم. این تیم جوان است و من شانس بیشتری برای بازی خواهم داشت.

 

 

منبع: Squawka 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: سه استعداد شاغل در لیگ پرتغال که منچستر یونایتد باید آنها را تحت نظر بگیرد

موفقیت فرناندز و تلس در یونایتد نشان دهنده ی پتانسیل بالای لیگ پرتغال است. ۰

۷ دیدگاه

 1. اگه الان دست دست کنیم اسم گریلیش و فن ده بیک و سانچو باید به لیست بالا اضافه بشه

  ۰
 2. خب راستش من مقاله نقل و انتقالاتی ندیدم نظرم رو انجا بگم واسه همین همینجا میگم نظری در رابطه با نقل انتقالات اول باید صبر کرد تا سهمیه بگیریم دوم به محض این کار زلاتان رو رایگان از میلان بگیریم سوم معاوضه کنیم اشکرینیا رو با مارسیال چهارم با فروش الکسیس سانچز با ۱۰ میلیون پوند دیگه سراغ خرید فن ده بیک میریم پنجم با چرب زبونی و اینا بایلی رو به معامه سانچو جوش میدیم با مبلغ ۸۰ تا میگریمش که فکر کنم با فروش کریس اسمالینگ ۵۰ تا اب بخوره ششم اتیاگو یادمون نزه

  ۰
 3. ابوالفضل بواتنگ

  خاک بر سر گلیزرا بکنم

  ۰
 4. با خوندن این مقاله من تنفرم از گلیزرها و اد وودوارد چند برابر شد. ای خاک بر سرتون یعنی یه زره عقل توی شماها نیست.همینا باعث افت ما توی این دهه بود(البته ۳ سال اول به کنار)مربی های ناکار امد هم دلیل دوم.
  من بیشتر از همه سره نویر،راموس،کروس و لواندوفسکی افسوس خوردم.~x(X(

  ۰
 5. واقعا هیچ وقت مولتی فن هارو درک نکردم .
  بعد کدوم آدمی با عقل سالم مارسیال که داره اوج میگیره رو میفروشه و بجاش زلاتان که آخرای بازیشه میاره . اگه زلاتان هم بیاد باید بهش فهموند که نقش ایگالو رو داره و هیچ تیمی اینقدر ابله نیست که بخاطر اسمالینگ ۵۰ تا بده .
  نظرتون بیشتر خنده داره . گذشته ها گذشته الان هرچقدم حسرت بخوریم دیگه برنمیگردیم به ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ پس بهتره به فکر الان تیم باشیم

  ۰
 6. منچستر با وجود خانواده گلیزر هیچ وقت نمیتونه ستاره خرید کنه یا نگاه بداره ای کاش شیخ عربستان بیاد لینک بشه بجای گلیزر بازیکن کشف میکنند بعد تقدیم میکنند تیم های رقیب چون گلیزر خائن هزینه نمیکنه

  ۰
 7. لیگ برتر قدرت و سرعت زلاتان جوابگو نیست اونم با این سن و با چه غروری میگه من قهرمان اث میلان هستم اگر من بودم الان آث میلان قهرمان بود این غرور کاذب تو باشگاه شناسنامه دار جایگاهی نداره مارسیال بهترین گزینه فیکس یا تعویض ۱ هست با چه استدلالی شما می فرمایید مارسیال فروش برسه

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =