از مارسیال تا زلاتان؛ رده بندی 10 خرید برتر منچستر در دوران پسا فرگوسن
از مارسیال تا زلاتان؛ رده بندی 10 خرید برتر منچستر در دوران پسا فرگوسن

از مارسیال تا زلاتان؛ رده بندی ۱۰ خرید برتر منچستر در دوران پسا فرگوسن

یونایتد فنز – سایت Manchester Evening News در مقاله ای از ۱۰ خرید برتر منچستریونایتد از بعد از رفتن فرگوسن نام برده است.

 

۱۰- دلی بلنید با ۱۳.۸ میلیون پوند

 

مدافع هلندی که احتمالا با بازگشتش به آیاکس آمستردام دوران فوتبالش را احیا کرد اما در منچستر نیز دوران بدی را سپری نکرد. بلیند در دوران فن خال از دفاع چپ تغییر پست داد و در تیم او مهره نسبتا ارزشمندی بود اما این بازیکن ۲۹ ساله هلندی در تیم خوزه هرگز نتوانست گزینه ای سازگار با سیستم او باشد.

 

تعداد بسیار کمی از هواداران معتقدند که او به انداره قیمتش برای منچستر صرفه ای نداشت.

 

۹- مروان فلینی با ۲۷ میلیون پوند

 

خیلی ها در مورد این هافبک بلژیکی کلیشه ای نظر می دهند و می گویند که او بازیکنی در حد و اندازه منچستر نبود اما نمیشود فراموش کرد که او بازی های زیادی را از روی نیمکت آغاز کرد و با ورودش به زمین مسابقه نتیجه را تغییر داد. او زیر نظر سه سرمربی قبل از اوله گانر سولسشر داشت اما اوله در ماه های ابتدایی ورودش او را فروخت؛ با این حال دوران فلینی در منچستر با موفقیت هایی همراه بوده است.

 

او در مسابقات تورنومنت های مختلف برای منچستر گلزنی کرد اما او را یکی از مهم ترین عوامل شکست خوردن دیوید مویس در منچستر می داند.

 

۸- سرخیو رومرو (آزاد)

 

رومرو که به عنوان بهترین دروازه بان پشتیبان لیگ شناخته می شود، از زمان ورودش به منچستر عملکرد با ثباتی داشته است. او در لیگ اروپا عنصری بسیار کلیدی برای منچستریونایتد بوده است و در نبود دخیا جایگزین مناسبی برای وی به شمار می آید.

احتمالا اگر او بیشتر بازی میکرد در این لیست جایگاه بالاتری داشت.

 

۷- لوک شاو با ۳۱ میلیون پوند

 

فرم اخیر لوک شاو در منچستر ثبات کمی داشته است اما اگر او از بدو ورودش با مصدومیت دست و پنجه نرم نمیکرد او میتوانست یکی از بهترین دفاع چپ های لیگ برتر باشد. مشکلات تناسب اندام او یکی از چیز هایی بود که بر آن انتقادات زیادی وارد بود اما در زمان سولسشر نشان داد که بازیکن برجسته ای است و برنده بازیکن فصل منچستریونایتد شد.

او هنوز هم فرصت های زیادی برای اثبات خود در منچستر دارد و حتی با انتقالش نیز میتواند فرصت هایی برای آینده اش داشته باشد.

 

۶- ویکتور لیندلوف با مبلغ متغیر از ۳۰.۹ تا ۳۹ میلیون پوند

 

بعد از یک فصل بسیار بد در لیگ برتر، لیندلوف دوباره به فرم خوبش باز گشت و در فصل گذشته بهترین مدافع فصل باشگاه شد. به نظر می آید که نقطه عطف بازی او عملکرد چشم گیرش برابر یووه در لیگ قهرمانان بود که توانست به خوبی خط دفاع را برابر خط حمله قدرتمند یووه کنترل کند.

 

لیندلوف فصل جدید را خوب آغاز نکرد اما هواداران امیدوار هستند که او در ادامه فصل در کنار مگوایر بتواند زوج مستحکمی در خط دفاع تشکیل دهد.

 

۵- خوان ماتا با مبلغ ۳۷.۱ میلیون پوند

 

درخشش برابر لیورپول در آنفیلد در شب بردن حریف دیرینه به تنهایی برای آمدن ماتا در این لیست کافی است اما نقش او در تیم فرا تر از درخشش در آنفیلد است. ماتا زیر نظر فنخال و مورینیو عملکرد مطلوبی داشته است اما از بعد از اخراج فنخال هلندی مهره ثابت منچستر نبوده است.

 

او سزاوار تمدید قرارداد در این تابستان بود و در حال حاضر یکی از رهبران رختکن در تیم سولسشر به شمار می آید.

 

۴- آنتونی مارسیال با مبلغ متغیر ۴۴ تا ۵۸ میلیون پوند

 

شروع طوفانی برابر لیورپول نظر بسیاری از فوتبال دوستان را جلب کرد و در فصل اولش در تیم بسیار تاثیر گذار بود و حالا بسیاری از هواداران معتقدند که او در این فصل با پس گرفتن شماره و پست تخصصی اش میتواند باز هم به مردم ثابت کند که کیفیت او در خط حمله چگونه است. او در پست مهاجم نوک با سیستم سولسشر سازگار تر است و در این فصل فرصت خوبی برای درخشیدن دارد.

 

حالا با رفتن لوکاکو او در خط حمله عنصری است که سولسشر نشان داده به وی اعتماد دارد و باید بر او تکیه کند.

 

۳- پل پوگبا با مبلغ ۸۹ میلیون پوند

 

او از آن دست بازیکنانی است که به شدت از او طرفداری و پشتیبانی میشود. بدون شک پوگبا ثابت کرده است که ارزش مبلغ پرداختی را داشته است اما او باعث وجود مشکل در ترکیب فعلی تیم نیز هست. واضح است که هافبک فرانسوی یکی از مهم ترین و با استعداد ترین بازیکنان تیم سولسشر است و حضور او در برد های تیم بسیار موثر است و نبود او در تیم به شدت تاثیر گذار است.

 

نقش جدید او در تیم سولسشر بسیار مهم و کلیدی تر شده است اما در نقل و انتقالات همیشه زمزمه های خروج او به گوش میرسد.

 

۲- آندر هررا با مبلغ ۲۹ میلیون پوند

 

هافبک اهل باسک بعد از انتقالش به پی اس جی دیگر آن بازیکن محبوب برای هواداران نیست اما در زمان حضورش بازیکنی بود که زمانی که تیم به او نیاز داشت همیشه خود را ثابت کرده است. یک سال قبل از شاو او جایزه مت بازبی برای بهترین بازیکن فصل را برد و آخرین بازیکن خارجی ای بود که برنده این جایزه شد.

 

او بعد از درخشش در پست هافبک دفاعی زیر نظر مورینیو نشان داده بود که لایق پیشنهاد جدید برای تمدید قرارداد است.

 

۱- زلاتان ایبراهیموویچ (آزاد)

 

احتمالا از ابتدا حدس میزدید که زلاتان باید نفر اول این لیست باشد چرا که او در دوران کوتاهش عملکرد بسیار تاثیر گذاری داشته است. نه تنها در بدو ورود او روحیه جاه طلبی و ذهنیت برنده به باشگاه باز گشت، او در فصل اول حضورش سه جام برای تیم به ارمغان آورد. او در فصلی که ۳۵ ساله بود، موفق به زدن ۲۸ گل در فصل شد تا زمانی که پارگی رباط باعث تمام شدن دوران درخشان او در منچستر شد.

او یکی از معدود خرید های واقعا با کیفیت منچستر در دوران بعد از اسطوره اسکاتلندی بوده است و همچنین یک خرید آزاد بوده است.

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

دو بازیکن منچستر یونایتد که باید در بازی مقابل باشاک شهیر کنار گذاشته شوند

در بازی سه شنبه شب مقابل باشاک شهیر تغییرات لازم خواهد بود. اوله گونار سولشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *