از ضعف بیساکا تا مشکل پرسینگ: ۵ نکته از شب تلخ آلمان

منچستریونایتد دیشب در برابر لایپزیش شکست خورد و از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد.

یونایتد فنز- شیاطین سرخ باز هم شب کابوس واری در آلمان داشتند. تیمی که ۵ هفته صدرنشین گروه بود نهایتا مجبور به خداحافطی با این رقابت ها شد. در ادامه می خواهیم به نکاتی از این بازی بپردازیم.

رقابت بر سر ترکیب اصلی

منچستریونایتد زیر نظر سولشر رفته رفته تقویت شد و توانست چند بازیکن باکیفیت برای یک پست داشته باشد. ولی در حال حاضر آن ها با معضل خلا دفاع راست بک آپ دست و پنجه نرم می کنند. در پست های دیگر بازیکنان باکیفیت زیادی هستند که با یکدیگر به رقابت می پردازند. ون بیساکا می داند که رقیبی ندارد و خیالش از این بابت راحت است. از سوی دیگر این فصل بسیار فشرده است و هر بازیکنی خسته می شود. بیساکا فصل گذشته عملکرد مناسبی داشت ولی در حال حاضر افت کرده است.

بیساکا دیشب بارها توسط آنخلینویی آزار دید که از ۱۶ بازی قبلی خود آمار فوق العاده ۶ گل و ۴ پاس گل را ثبت کرده بود. آرون دیشب حتی به او نزدیک هم نشد و این آنخلینو بود که گل اول را به ثمر رساند و پایه گذار گل دوم نیز بود. سولشر در حال حاضر جایگزینی برای بیساکا ندارد. دالوت به ایتالیا رفته و منساح هم در حد و قواره های مدافع راست منچستر نیست.

رقابت در تیم تاثیر بسزایی دارد. همانطور که دیدیم حضور تلس و ویلیامز باعث پیشرفت شاو نیز شده است. منچستر باید همین کار را برای دفاع راست انجام دهم.

مشکل پرسینگ

اکثر تیم های آلمانی علاقه به پرس از بالا دارند و سولشر باید انتظار همچین کاری را از لایپزیش هم میداشت. شاگردان ناگلزمن هرگاه پرس کردند موفق به بازپس گیری توپ شدند ولی منچستر این کار را انجام نداد. پرس در تاکتیک تیمی منچستر نقشی ندارد. بازیکنانی مانند برونو و فرد تلاش خود را می کنند ولی به نظر نمی آید که این مسئله به عنوان یک تاکتیک در تیم اجرا شود.

قطعا هر تیمی برای موفق شدن نیاز به پرس ندارد. تاتنهام مورینیو مثال بارز همین مسئله می باشد ولی در حال حاضر اکثر تیم های بزرگ اروپایی از پرس استفاده می کنند.

کابوسی به نام خط دفاعی

بعد از بازی مقابل پاریس وقتی از مگوایر در مورد عملکرد بد دفاع یونایتد پرسیده شد واکنش خوبی نداشت. کاپیتان منچستر تلاش کرد به بهترین نحو پاسخ دهد ولی غرور او در صحبت کردن مشخص بود. کاملا مشخص بود که مگوایر معتقد است وضعیت دفاعی منچستر خوب است. در واقع حق با مگوایر بود و دفاع منچستر مقابل پاریس عملکرد بدی نداشت ولی روند سینوسی آن ها باعث می شود که بالاخره یک جایی ضعف خود را نشان دهند که این مسئله مقابل لایپزیش رخ داد.

یونایتد از همان دقایق اول متزلزل نشان داد و تا پایان بازی نتوانست خود را جمع کند. شاهکار خط دفاعی موقع گل سوم ثبت شد. جایی که مگوایر به راحتی اجازه سانتر به حریف داد و سپس دخیا با مکث زیاد از دروازه بیرون آمد و به جای اینکه به سمت توپ شیرجه بزند پشت خود را به یوسف پولسن کرد. منچستر در ۱۸ بازی اخیر خود ۵ کلین شیت داشته که دو تای آن در جام اتحادیه بوده است. به زبان ساده حال دفاع منچستر اصلا خوب نیست.

شروع بد

وقتی تیمی در عقب افتادن به ثبات رسیده باشد دیگر نمی شود این مسئله را بر پای شانس نوشت و مشکل ریشه ای تر از این حرف ها می باشد. سه ماه از شروع مسابقات می گذرد و کادرفنی منچستر هنوز راهی برای حل این مشکل پیدا نکرده است. منچستر در ۱۸ بازی این فصل ۹ گل را در همان ۱۳ دقیقه ابتدایی دریافت کرده است که آماری وحشتناک است. آن ها همچنین ۱۶ گل در همان نیمه اول خورده اند.

بازی هایی که منچستر کامبک میزد سولشر عقیده داشت که این مسئله بخاطر شخصیت بالای تیم است ولی بالاخره پذیرفت که این نکته دارد تبدیل به یک مشکل بزرگ می شود. اگر منچستر گل اول را به ثمر می رساند روند بازی به کل تغییر می کرد ولی لایپزیش تنها ۱۰۹ ثانیه فرصت برای زدن گل اول می خواست و منچستر تا دقیقه ۱۳ دو گل عقب افتاده بود که باعث شد کارش بسیار سخت شود.

شیاطین سرخ ۲۰ دقیقه اول بازی بسیار سر درگم بودند. منچستر باید این مشکل را حل کند زیرا دیشب ثابت شد که شخصیت به تنهایی نمی تواند باعث شود شما در هر بازی برنده شوید.

برنامه فشرده

سولشر پس از برتری مقابل اورتون از برنامه ریزی اتحادیه بسیار خشمگین بود. تیم او سه روز قبل از بازی مقابل اورتون که در ظهر برگزار می شد، مقابل باشاک شهیر در ترکیه به میدان رفت. این نحوه برنامه ریزی در فوتبال مدرن غیرقابل قبول است. خبر بد برای سولشر این است که به دلیل حضور در لیگ اروپا برنامه بازی ها بعد از کریسمس فشرده تر هم خواهد شد. آن ها باید پنجشنبه در لیگ اروپا و یکشنبه در لیگ برتر به میدان بروند که بسیار بیرحمانه است ولی مقصر این مسئله کسی جز خودشان نیستند.

 

منبع: Manchester Evening News

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: آمار ثابت می کند، تریپیر چیزی بیشتر از نیمکت نشین برای بیساکا

شیاطین سرخ به دنبال جذب تریپیر بوده اند، اما احیا شدن شاو می تواند باعث …

۳ دیدگاه

  1. بخدا با پول پوگبا میشه وضع تیم رو متحول کرد از فروش پوگبا میشه لمپتی و اوپامکانو رو خرید و دفاع رو سروسامان داد درضمن امسال پایان فصل اوله به احتمال زیاد اخراج میشه ما ۴ فصل داره میشه که جامی نبردیم و این خیلیی خیلییی بده

  2. اقا اصلا جهنم هالند مدیر برنامه هاش رایولا هست نیارینش این ایموبیله رو بیارین حداقل اونو که میشه خرید

  3. گفتن اینا فایده نداره مهم اینه که از اشتباه هامون درس بگیریم که نگرفتیم و نتیجش شد حذف در مرحله گروهی😭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =