ادینسون کاوانی: نیمکت نشین یا مهره کلیدی؟

ادینسون کاوانی تا بدین جای کار در منچستر موفق بوده و حالا سولشر باید کاوانی را با دیگر فوروراد های خود که دچار افت شده اند مدیریت کند.

یونایتد فنز- زمانی که منچستر کاوانی را در تابستان جذب کرد، همه بر این باور بودند که او نسخه پیشرفته اودیون ایگالو خواهد بود. کاوانی در ذهن عموم مهاجم با تجربه ای بود که میتوانست ذخیره خوبی برای مهاجمان حال حاضر منچستر باشد. سولشر با خرید ادینسون میتوانست از سیستم چرخشی و همچنین یک تعویض باکیفیت بهره مند شود.

در حال حاضر سه ماه از آمدن کاوانی میگذرد و شرایط بسیار متفاوت است. در واقع این مهاجم اروگوئه ای تنها مهاجم آماده این روزهای منچستر به شمار می رود. حالا برنامه سولشر تغییر کرده است و کاوانی مرکز ثقل خط حمله منچستر محسوب می شود. البته این مسئله یک مشکل جدید را برای سولشر به وجود خواهد آورد.

کاوانی دو ماه دیگر ۳۴ ساله خواهد شد. درست است که آمادگی بدنی و سطح حرفه ای او قابل تحسین است ولی برنامه فوق فشرده این فصل هر بازیکنی را خسته خواهد کرد. به همین دلیل مدت زمان بازی او باید کنترل شود. یونایتد حداقل تا ژانویه باید هفته ای ۲ بازی انجام دهد.

اگر کاوانی مقابل وستهم از ابتدا به میدان برود آنگاه تکلیف جدال حساس مقابل لایپزیش چه خواهد شد؟ اگر هر دو بازی را فیکس باشد یقینا دیدار مهم مقابل سیتی را از روی نیمکت آغاز خواهد کرد. تاثیر فوق العاده کاوانی در همین مدت کوتاه باعث شده که سولشر مجبور به کنترل زمان بازی او شود.

ادینسون در دیدار برابر باشاک که اولین بازی فیکس او بود بسیار خوب کار کرد. اوج کار کاوانی مقابل ساوتهمپتون بود. او از ابتدای نیمه دوم به زمین آمد و با زدن دو گل و دادن یک پاس گل زمینه ساز کامبک منچستر شد. شکست یونایتد مقابل پاریس به این معنی است که آن ها برای صعود حداقل یک امتیاز از دیدار خارج خانه مقابل لایپزیش نیاز دارند. شیاطین سرخ قبل از دیدار مقابل لایپزیش باید از چهارچوب رقابت های لیگ برتر به مصاف وستهم نیز بروند.

کاوانی مقابل پی اس جی نیز ضعیف عمل نکرد. در واقع بهترین فرصت منچستر با ضربه چیپ بسیار زیبا کاوانی شکل گرفت که با بدشانسی به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. ادینسون در حال حاضر ۳ گل برای منچستر زده که یکی بیشتر از تعداد گل های آنتونی مارسیال در این فصل می باشد. مارکوس رشفورد هم در هفت بازی اخیر خود تنها دو گل به ثمر رسانده که یکی از آن ها پنالتی مقابل باشاک شهیر و دیگری گل مقابل پاریس بوده است.

افت میسون گرینوود هم که کاملا مشخص است. او در دیدار مقابل ساوتهمپتون بین دو نیمه جای خود را به کاوانی داد و از زمین بیرون رفت. این مهاجم ۱۹ ساله در آینده بهتر خواهد شد ولی در ۱۱ بازی اخیر خود تنها ۲ بار موفق به گلزنی شده است. عطش منچستر برای گلزنی مقابل پاریس منجر به ورود اودیون ایگالو نیز شد. آخرین باری که ایگالو برای یونایتد به میدان رفته بود به ماه سپتامبر و دیدار مقابل برایتون در جام اتحادیه بر می گردد.

بیشتر شدن تعداد تعویض ها در اروپا به ایگالو اجازه حضور بر روی نیمکت را می دهد ولی از زمانی که کاوانی به منچستر آمده است، ایگالو در ۵ بازی متوالی از لیست تیم خط خورد. در حال حاضر کاوانی تنها یک بازیکن نیست بلکه مهم ترین مهاجم تیم محسوب می شود. سولشر باید مثلث هجومی فصل قبل خود را احیا کند ولی تا آن زمان استفاده از اثرگذاری کاوانی می تواند کلید حل مشکل منچستر باشد.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =