اختصاصی: چرا اخراج سولشر در مقطع کنونی اشتباه است؟

به دلیل چند نکته که خواهیم گفت اخراج سولشر حرکتی رو به عقب و اشتباه برای آینده تیم خواهد بود…

یونایتد فنز- دلایل اشتباه بودن اخراج سولشر به شرح زیر است:

۱. سولشر توانست بازیکنانی که چند سالی بود عملکرد خوبی نداشتند و دائم المصدوم نیز بودند را شناسایی کرده و در لیست فروش قرار دهد، بازیکنانی چون سانچز، اسمالینگ، پریرا، جونز، لینگارد، روخو و حتی دالو که هر کدام نیز بازیکن خوبی بودند اما با فلسفه بازی منچستر جور در نمی آمدند.

۲. سولشر حتی شهامت این را داشت که بازیکنی چون لوکاکو رو که اتفاقا مهاجم خیلی خوبی نیز هست را به دلیل بازی ضعیفش در سیستم منچستریونایتد کنار بگذارد حتی با اینکه میدانست به این زودی جایگزین مطرحی برای آن جذب نخواهد شد.

۳. وی حتی جرعت این را دارد که در مواقعی که بازیکنی چون پوگبا عملکرد خوبی ندارد بدون ایجاد حاشیه ای و با کنترل اوضاع به نیمکت تبعید کند و به بازیکنی که عملکرد بهتری در تمرینات دارد بازی دهد و عملا کاری که در زمان فرگوسن نیز بسیار مشهود بود و آن هم مبارزه با بازیکن سالاری درون تیم بود را انجام دهد.

۴. احیا کردن بازیکنانی مانند راشفورد، ماتیچ و فرد و حتی لیندلوف و ماتا که با اضافه شدن بازیکنان جدید میل هجومی تیم افزایش پیدا کرده است و در دوران حضور سولشر عملکرد قابل قبولی از خود به جای گذاشته اند.

۵. خرید های بی نقص سولشر نیز بر کسی پوشیده نیست، خصلتی که هیچکدوم از سرمربیان اخراجی بعد از فرگوسن نتوانستند درست انجامش دهند، خرید بازیکنانی چون فرناندز، ون بیساکا، مگوایر، جیمز، کاوانی، ون د بیک و الکس تلس که تماما بازیکنان با کیفیتی نشان داده و تاثیر مثبتی بر عملکرد تیم گذاشته اند و همینطور عدم جذب بازیکنان بی کیفیت حتی در مواقعی که کمبود بازیکن دارد از خصلت های خوب سولشر است.

۶. در زمان سرمربیگری سولشر در یونایتد تغییر اساسی در رویه رویارویی با تیم های بزرگ اروپا رخ داده و دیگر هواداران منچستریونایتد ترس و واهمه ای از دیدار با تیم های مطرح اروپا ندارند و این از نتایج درخشان سولشر در مقابل تیم های بزرگ نشئت می گیرد.

۷. با توجه و دقت به خرج هایی که برای امثال فن خال و مورینیو آن هم در زمانی که قیمت بازیکنان مانند الان نجومی نبود در می یابیم که نسبت به سولشر کم لطفی صورت گرفته، جایی که او همچنان درخواست یک مدافع تنومند و سرعتی و یک وینگر راست که ترجیحا سانچو است را داشت اما هنوز جذب آنها انجام نشده است.

۸. بار ها مشاهده کردیم که سولشر از اشتباهات تیم و بازیکنانش دفاع کرده است و هیچوقت در جلوی دوربین خبرنگاران به انتقاد شاگردانش نپرداخته است و تمام مسائل و مشکلات تیمش را به صورت داخلی حل می کند، کاری که خوزه مورینیو دقیقا برعکس آن را انجام می داد!

۹. در زمان سرمربیگری سولشر به وضوح مشاهده می کنید که منچستریونایتد دوباره به تیمی جذاب و خطرناک تبدیل شده که هواداران دیگر تیم ها از تقابل با آن هراس دارند، و حتی هواداران خودی نیز به فکر مراحل بالاتر در لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ برتر هستند، افکاری که چند سالی است در بین هواداران تغییر کرده و حتی سال هایی وجود داشته که تنها به گرفتن سهمیه قناعت داشتند.

۱۰. سولشر از جنس منچستریونایتد است پس بیشتر با مسائل آن آشنا است زیرا با آن ها زندگی کرده است و توانسته زیر نظر فرگوسن عملکرد خوبی را ارائه دهد و همچنین بخاطر عدم جذب بازیکنان مورد نظرش به باشگاه و شخص وودوارد در میان خبرنگاران هجوم نمیبرد و غر غر نمی کند و سعی می کند با داشته هایش بهترین عملکرد را به جای بگذارد.

با توجه به موارد بالا و رویه رو به رشد(هر چند کند) تیم به نظر می رسد در تابستان آتی و با جذب یک مدافع و یک وینگر درجه یک برای سولشر در فصل بعدی شاهد ظهور منچستریونایتد پسا فرگوسن خواهیم بود، گر چه در فصل جاری نیز امکان هر اتفاقی هر چند با احتمال کم وجود دارد زیرا اینجا منچستریونایتد است جایی که نا ممکن ها ممکن می شود و باعث باز ماندن دهان همگان می شود، تئاتر رویا ها جایی است که آرزوهای هر هواداری را برآورده می کند و به نظر می رسد که هم اکنون در دستان شخص درستی قرار گرفته که می تواند تداعی کننده دوران فرگوسن برای هواداران باشد، به امید بازگشت به دوران طلایی…

اخراج مربی و آمدن مربی جدید هر چند هم که مربی درجه یک و خوبی باشد به منزله شروعی دوباره از صفر خواهد بود و انتظار بیشتر برای موفقیت تیم، کاری که در چند سال اخیر عادت تیم منچستریونایتد و هوادارانش شده است…پس بهتر است برای یکبار هم شده به مربیمان اعتقاد کامل داشته باشیم، فرگوسن نیز در سال های اول حضورش در منچستر یونایتد عملکرد سینوسی داشت اما توانست افتخاراتی را کسب کند که او را تبدیل به بهترین مربی تاریخ کرد…

۰

درباره ی محمدرضا رضایی

متولد فروردین سال 1378، در حال تحصیل در رشته ادبیات نمایشی دانشگاه شیراز از شهرستان اقلید واقع در استان فارس

مطلب پیشنهادی

مقاله: چرا منچستریونایتد هنوز قدم اول جذب بازیکنان را بر نداشته است؟

شیاطین سرخ تابستان شلوغی پیش رو خواهند داشت اما شاید این یک شروع آرام برای …

۴ دیدگاه

  1. تعویضش که فعلا اشتباهه باید حداقل تا اخر این فصل و نهایتا تا پایان قراردادش بمونه ولی تمدیدش اشتباههولی نگران از از دست دادن پوچتینو هستم که ممکنه بره رئالگزینه دوم واس سرمربی فقط باید ناگلزمن باشه اگه بشه کندش از لایپزیش فوق العاده تاکتیک دان

  2. تیم به یکی مهماجم نوک نیاز داره مثل هالند یا کالوت لوین یک هافبک دفاعی مثل روبن نوس یا کاماوینگای دفاع مثل اوپامکانو یا تورس ی فولبک راست مثل ارونز یا ریکاردو پریرا ی وینگر راست مثل دمبله سانچو بیلی یانوزای یا …همچنین اکه پوگبا بره ی چانشین براش مثل گریلیش یا مدیسون اینا نقاطی هستن که باید تو دو پنجره روبه رو رفع بشن

    ۰
  3. منچستر این فصل میتونه از سیاست نقل انتقالاتی معاوضه استفاده بکنه : ۱- میتونیم دالوت رو با رومانیولی معاوضه کنیم ، مارسیال هم میتونه با مارتینز معاوضه بشه ۲- پوگبا رو ۶۰ تا بفروشیم میتونیم با پولش کیمیش رو بخریم ۳- کل بودجه تیم رو هم اختصاص به جذب سانچو بدیم

    ۰
  4. منچستر نیازی به تعویض مربی نداره، و بهتر از سولشیار هم مربی برای منچستر نمیتونه باشه، مشکل اصلی از سمت سران باشگاست که مدتها با سیاستهاشون دارن تیم رو داغون میکنند، تمام خریدهای این مربی خوب بودند و نسبت به مربی های گذشته خیلی باارزش تر هستن، تیم هنوز به زمان نیاز داره، فرگوسن هم سالهای ابتدایی تیم بهتری دستش نبود

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =