احتمال جا‌به‌جایی محل برگزاری فینال لیگ اروپا
احتمال جا‌به‌جایی محل برگزاری فینال لیگ اروپا

احتمال جا‌به‌جایی محل برگزاری فینال لیگ اروپا

یونایتد فنز – بنا به گفته ESPN، ورزشگاه کامرزبانک تیم آینتراخت فرانکفورت توسط یوفا برای میزبانی مسابقات مینی تورنومنت لیگ اروپا که در ماه آگوست برگزار می شود، انتخاب شده است.

 

فینال قرار بود در شهر گدانسک کشور لهستان برگزار شود، اما هیئت تصمیم گیری لیگ اروپا در حال آماده سازی برنامه های احتمالی برای جابجایی فینال به دلیل تأثیرات بحران کورناویروس می‌باشد.

 

اگر یوفا این تغییرات را در جلسه بعدی کمیته اجرایی خود در تاریخ ۱۷ ژوئن تصویب کند، این تصمیم می تواند باشگاه هایی مانند منچستریونایتد، اینتر میلان، آ اس رم، وولز و بایر لورکوزن را تحت تأثیر قرار دهد، که همگی در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها حضور دارند.

 

استادیوم انرگا شهر گدانسک که چهار بازی از مسابقات یورو ۲۰۱۲ در آن انجام شد، در ابتدا قرار بود میزبان فینال فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ اروپا باشد. پیش از این که این رقابت ها به دلیل بحران کروناویروس توسط یوفا در ماه مارس به حالت تعلیق درآید، نیمی از مسابقات دور شانزدهم برگزار شده بود.

با توجه به اینکه اکنون یوفا قصد دارد این مسابقات را با یک مینی تورنومنت از مرحله یک چهارم نهایی تکمیل کند، ESPN ادعا کرده است که فینال احتمالاً به شهر فرانکفورت که دارای زیر ساخت های لازم برای میزبانی از ۸ تیم و فراهم کردن استادیوم و امکانات تمرینی مناسب است، منتقل خواهد شد.

 

فرودگاه بین المللی فرانکفورت، یکی از قطب های مهم حمل و نقل جهان، همچنین به عنوان یک عنصر اصلی توانایی این شهر در تضمین سهولت سفر برای همه شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود.

 

منابع به ESPN گفته اند که لیگ قهرمانان اروپا طی یک مینی تورنمنت دیگر نیز از مرحله یک چهارم نهایی در استادیو دا لوز بنفیکا و استادیو خوزه آلوالاد برگزار خواهد شد و فینال آن نیز که قرار بود ماه گذشته در ورزشگاه آتاتورک استانبول برگزار شود، به لیسبون پرتغال منتقل می‌شود.

 

سه فینال لیگ قهرمانان اروپا در حال حاضر به شهر های سن پترزبورگ (۲۰۲۱)، مونیخ (۲۰۲۲) و ومبلی (۲۰۲۳) اختصاص یافته اند، در حالی که فینال لیگ اروپا فصول ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب در سویا و بوداپست برگزار خواهند شد.

 

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

لیگ اروپا: منچستریونایتد ۶-۲ رم؛ تکرار خاطرات خوب در تئاتر رویاها

شیاطین سرخ تنها یک بازی تا فینال مسابقات لیگ اروپا فاصله دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =