مقاله: آنالیز و بررسی پوگبا، آیا وی می تواند دوباره خود را به ترکیب تحمیل کند؟

یونایتد فنز_ بازگشت پل پوگبا به منچستر یونایتد در سال ۲۰۱۶ سر و صدای زیادی به پا کرد ، بازیکن ملی پوش فرانسوی پس از اینکه با انتقال رایگان از تیم جدا شد، با انتقالی رکورد شکن به باشگاه بازگشت. این امضای قرارداد نشان از هدف باشگاهی بود که به دنبال بازگشت به شکوه و قدرت قبلی خود است. اما از آن زمان ، پوگبا مورد انتقادات زیادی قرار گرفت. اگر روز، روز پوگبا باشد ، به راحتی یکی از بهترین ها در جهان است اما از زمان پیوستن به شیاطین سرخ ، او نتوانسته بهترین عملکرد خود را به طور ثابت برای منچستریونایتد به جای بگذارد.

کارشناسان درباره این بازیکن فرانسوی اختلاف نظر دارند و اکثر آنها این سوال را مطرح می کنند که چرا این بازیکن ۲۷ ساله قادر به تکرار همان بازی که در تیم ملی فرانسه انجام می دهد برای منچستریونایتد نیست. در این تجزیه و تحلیل تاکتیکی ، که به عنوان گزارش ارائه شده است ، ما به تاکتیک های منچستر یونایتد و به ویژه نقش پوگبا نگاه خواهیم کرد تا مشخص شود آیا هنوز می تواند در خط هافبک یونایتد جا بیفتد یا خیر.

نقش فعلی پل پوگبا:

اوله گنار سولسشر با یک برنامه ریزی ، ترکیب ۱_۳_۲_۴ را انتخاب کرده است. در حالی که خواستار بازی کردن در پست شماره ۱۰ برای پوگبا به دلیل خلاقیت طبیعی و کیفیت پاسش بود ، خرید برونو فرناندز باعث شد که او همچنان در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شود. نمانیا ماتیچ در این شرایط زوج پوگبا بوده است و با نقش دفاعی بازیکن صربستانی منچستریونایتد، به پوگبا این آزادی داده شده که به عنوان یک هافبک شماره ۸ عمل کند.دید پوگبا و ارسال پاس های از راه دور، بهترین ویژگی های او به عنوان بازیکن است و سولسشر مشتاق استفاده از این توانایی ها است. با استفاده از سرعت بالای بازیکنانی مانند مارکوس راشفورد ، آنتونی مارسیال و میسون گرینوود که مهاجمان برتر در پایان فصل گذشته بودند ، پاس های پوگبا می تواند یک حمله سریع را در پشت خط دفاعی حریف ایجاد کند.

هنگام حمله برای گلزنی ، به پوگبا آزادی بیشتری داده می شود تا در نقاط مختلف زمین مدافعان حریف را تحت فشار قرار دهد ، و اغلب به یک سوم دفاعی حریف حمله می کند تا توپ را به مهاجمان تیم برساند. برای خنثی کردن حملات پر سرعت منچستریونایتد ، تیم های حریف ترجیح می دهند در محوطه خودی دفاع کنند و با تحت فشار قرار دادن وینگرها و بلوکه کردن حملات از میانه زمین، جلوی حملات منچستریونایتد ایستادگی کنند. در چنین موقعیت هایی ، خلاقیت و حرکات و دریبل های نرم و ریز پوگبا در شرایطی که مهاجمان تیم در محوطه جریمه حریف منتظر توپ می باشند به تیم کمک می کند.

این بازیکن فرانسوی دید بسیار خوبی برای پیدا کردن هم تیمی های خود در فضای بین مدافعان و همچنین تمایل زیادی برای نفوذ به محوطه جریمه حریف دارد. حتی گاهی اوقات دیده شده که پوگبا به خوبی از خط دفاعی شروع به حرکت کرده و به عنوان یک بازیکن پست ۱۰ به دفاع تیم حریف حمله می کند. تمایل او برای جلو آمدن در زمین حریف و نفوذ در یک سوم دفاعی آنها در چنین شرایطی تا حدودی در تقابل با فرناندز است که اگرچه در نقش شماره ۱۰ بازی می کند ، اما بیشتر به عنوان شماره هشت عمل می کند ، به مناطق فضا دار زمین منتقل می شود و به جابجایی توپ کمک می کند تا اینکه وارد محوطه جریمه حریف شود. و اکثرا از مرکز زمین نفوذ را آغاز می کند.چنین تاکتیک هایی از پوگبا نشانه میل هجومی اوست.زیرا پوگبا می تواند از سرعت و قدرت خود برای به چالش کشیدن مدافعان حریف استفاده کند و به دنبال گلزنی باشد. در حالی که نقش اصلی او در سیستم فعلی به عنوان هافبک دفاعی یا هافبک میانی باقی مانده است ، اما وی همیشه یک گزینه تهاجمی مناسب برای تیم است.

این بدان معنا نیست که او وظایف دفاعی خود را انجام نمی دهد. پوگبا به عنوان هافبک دفاعی ، قسمت مهمی در پوشش مدافعان کناری هنگام حمله است. مشکل یونایتد در حمله کمبود حرکات و پاس های در عرض بوده است ، بازیکنانی مانند آرون ون بیساکا و لوک شاو در هنگام ضد حملات حریف قادر به تحت فشار گذاشتن بازیکنان حریف به قدر کافی نیستند. در چنین مواردی ، پوگبا موظف است عقب بماند تا به کمک دو دفاع میانی تیم از حملات حریف جلوگیری کند.ویژگی های ظاهری این بازیکن فرانسوی به این معنی است که او برای بازی در خط هافبک دفاعی یک گزینه مناسب است زیرا قادر به کنترل سرعت و قدرت حریف است. با این حال ، گاهی اوقات پوگبا نیز در حال قدم زدن در زمین دیده می شود. این واقعیت که او بعضی اوقات در خط هافبک توپ را به سادگی لو می دهد، یا پاس های اشتباهی ارسال می کند و یا جای گیری های اشتباهی انجام می دهد، باعث شده انتقادات زیادی به او وارد شود و ناتوانی او در بعضی موارد خاص، سر و صدا کارشناسان را در آورده است. زمان هایی وجود دارد که به نظر نمی رسد بازیکن فرانسوی در این بازی حضور داشته باشد و چنین عملکردهایی توانایی او در میانه میدان دفاعی را در دراز مدت زیر سوال می برد.البته که شکی در توانایی های پوگبا وجود ندارد و عملکرد وی در اواخر فصل گذشته نیز گواه این موضوع است.

در دفاع ، یونایتد می تواند به ترکیب ۲_۲_۲_۴ یا ۳_۳_۴ تبدیل شود که پوگبا یا در کنار فرناندز بازی می کند یا برای کمک به دفاع به فرد و مک تومینای می پیوندد. قبلاً دیدیم که پوگبا ویژگی های لازم برای دفاع را دارد و حتی با داشتن نقش تهاجمی، می تواند به خط حمله تیم نیز کمک کند. این نقش تا حدودی یک نقش باکس در باکس را به او می دهد ، نقشی که می تواند درگیرش شود ، اما عملکرد او در بازی با پاری سن ژرمن مطمئناً نشانه خوبی برای سولسشر بود که اکنون می تواند پوگبا را به عنوان یکی دیگر از گزینه های میانی مناسب برای بازی در ترکیب تیم انتخاب کند.

مقایسه آماری:

در قسمت بعدی تحلیل ما به مقایسه آماری پوگبا با سایر هافبک های تیم منچستریونایتد خواهیم پرداخت. پس از دیدن نقش فعلی وی ، ما به مقایسه آمار هافبک ها خواهیم پرداخت تا مناطقی را که پوگبا در آن برتری دارد ، شناسایی کنیم و سپس ببینیم که چگونه می توان از این مهارت ها نهایت استفاده را برد. این آمار مربوط به فصل گذشته بازیکنان شیاطین سرخ است.
با شروع ویژگی های دفاعی ، می بینیم که آمار دوئل هوایی پوگبا(میانگین ۳.۲۸ در هر بازی) تنها بعد از مک تومینای (میانگین ۳.۵۹ در هر بازی) است. بازیکن فرانسوی همچنین با درصد موفقیت ۶۵.۴۵٪ از دوئل های خود ، بالاترین میزان آن را در این زمینه دارد. فقط ماتیچ با دقت ۶۳.۲۹٪ نزدیک وی است. با توجه به اینکه این بیشتر ویژگی دفاعی است ، قابل درک است که چرا امثال فرناندز و دونی ون دی بیک در اینجا در رتبه پایین تری قرار دارند.از نظر دوئل تن به تن در هر ۹۰ دقیقه ، دوئل پوگبا(میانگین ۵.۴۳ در هر بازی) کاملاً عقب تر از دوئل دفاعی فرد(میانگین ۱۰.۹ در هر بازی)است. مک تومینای (میانگین ۶.۸۷ در هر بازی) ، ماتیچ (میانگین ۶.۲۱ در هر بازی) و حتی فرناندز (میانگین ۵.۹ در هر بازی) همه از پوگبا بالاتر هستند حتی میانگین دوئل های جسی لینگارد (میانکین ۷.۰۱ در هر بازی) و آندریاس پریرا (میانگین ۶.۶۵ در هر بازی) که هر دو دقایق کمی را بازی کرده اند از پوگبا بیشتر است. در حقیقت ، فقط ون ده بیک و خوان ماتا از این جنبه از پوگبا آمار پایین تری دارند ، در حالی که ون ده بیک در فصل گذشته به عنوان هافبک تهاجمی در آژاکس بازی می کرد. این آمار یک بار دیگر توانایی و آینده پوگبا در نقش هافبک دفاعی را زیر سوال می برد زیرا علی رغم آزادی در حرکت درون زمین، عملکرد دفاعی خوبی ندارد. او مجبور است عملکرد دفاعی خوبی ارائه دهد تا بتواند در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

آخرین آمار دفاعی که بررسی خواهیم کرد ، قطع توپ ها است. در اینجا به نظر می رسد پوگبا درست در وسط هافبک های تهاجمی و دفاعی قرار دارد. مک تومینای (میانگین ۷.۵۸ در هر بازی) و فرد (میانگین ۷.۲۸ در هر بازی) رهبران آشکار قطع توپ ها در هر بازی هستند و حتی آمار ماتیچ (میانگین ۵.۹۳ در هر بازی) و جیمز گارنر (میانگین ۶.۰۰ در هر بازی) بهتر از عملکرد پوگبا(میانگین ۵.۴۸ در هر بازی) است. بقیه همه هافبک های هجومی هستند و به همین دلیل آمار ضعیف پوگبا در اینجا نیز نگران کننده است.

به نظر می رسد که پوگبا به عنوان هافبک دفاعی غالباً از عملکرد لازم در مقایسه با هم تیمی های خود در معیارهای دفاعی برخوردار نبوده و این مسئله بار دیگر استفاده او در هافبک دفاعی را زیر سوال می برد. به نظر می رسد افرادی مانند مک تومینای ، فرد و ماتیچ برای مبارزه با آن برای نقاط دفاعی خط میانی مناسب تر هستند و تنها دلیل توجیه استفاده پوگبا در نقش فعلی او معیارهای مانند دریبل زنی و قدرت بدنی وی است.

با شروع پاسکاری رو به جلو ،آمار پاس های طولی و عرضی پوگبا (میانگین ۱۰.۹۷ در هر بازی) و ۸۵.۳۳٪ دقت در هر دو با بالاترین امتیاز ،بهترین بازیکن تیم است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پاسکاری بازیکن فرانسوی یکی از بهترین ویژگی های اوست و آمار نیز همین را ثابت می کند. نقش او به عنوان یک بازیساز از عقب زمین عمیقاً می تواند با این امر توجیه شود زیرا نشان می دهد کیفیت پاس دادن او تنها با فرناندز (میانگین ۹.۵ در هر بازی) قابل مقایسه است. ماتیچ (میانگین ۹.۳۶ در هر بازی) و فرد (میانگین ۸.۶۷ در هر بازی) در رتبه های بعدی قرار دارند اما دقت پاس آنها به طور قابل توجهی کمتر از پوگبا است.

با یک گام جلوتر رفتن و بررسی پاس های نفوذی در یک سوم دفاعی حریف ، یک بار دیگر عملکرد عالی در پاس های پوگبا(میانگین ۱۱.۹۳ در هر بازی) را می بینیم.ماتیچ (میانگین ۱۱.۳۳ در هر بازی) و فرد (میانگین ۱۰.۶ در هر بازی) در رتبه های بعدی از این حیث قرار دارند. فرناندز (میانگین ۹.۶۳ در هر بازی) نیز در رتبه چهارم از نظر آمار قرار دارد اگر چه دقت او بسیار کمتر است. این معمولاً در مواقعی اتفاق می افتد که فرناندز برای جمع آوری توپ هنگام حمله و با عقب افتادن مدافعان حریف، پاس های عمقی بیشتری را ارسال می کند که گاها لو می رود. با این حال ، مهارت پاس پوگبا یک بار دیگر در آمار مشخص شد.
اکنون معیار نهایی که بررسی خواهیم کرد پاس به درون محوطه جریمه حریف است.در این آمار پوگبا(میانگین ۴.۱۲ در هر بازی)دیگر پیشتاز نیست، و از این حیث در رتبه دوم قرار دارد. این با توجه به پست بازی وی آماری عالی است و فقط فرناندز (میانگین ۵.۸۱ در هر بازی) از وی عملکرد بهتری را ثبت کرده است. دیگر هافبک های دفاعی خود را کاملا عقب می بینند و یک بار دیگر پوگبا را به نوعی در میانه میدان بین هافبک های تهاجمی و دفاعی می بینیم. او تنها کسی است که می تواند به عنوان بازیساز از عقب بازی کند و خاصیات تهاجمی بسیاری دارد.

ترکیب های احتمالی:

در قسمت آخر تجزیه و تحلیل ما ، ترکیب های احتمالی منچستر یونایتد و اینکه آیا پوگبا می تواند در این ترکیب ها باشد یا خیر را بررسی می کنیم. اولین ترکیب مورد بررسی با سیستم ۱_۳_۲_۴ با دو هافبک دفاعی و یک هافبک تهاجمی است. نقاط سفید نشان دهنده موقعیت هایی است که پوگبا به احتمال زیاد اشغال خواهد کرد در حالی که نقطه سیاه نشان دهنده موقعیت هایی است که پوگبا می تواند بازی کند اما باید سبک بازی خود را تغییر دهد.ین ترکیب همان شکلی است که پوگبا بیشتر اوقات خود را در یونایتد تجربه کرده و البته بازی کردن او در نقش هافبک دفاعی نیز قطعاً یک گزینه مطلوب برای تیم است. پوگبا به عنوان یک بازیساز از عقب زمین شروع به پیش روی می کند و می تواند با استفاده از مهارت های پاسکاری خود ، خطوط دفاعی حریف را بشکند و پشت سر هم تیمی هایش بازی کند. این هم چنین ترکیبی است که سولسشر در اکثر بازی ها از آن استفاده می کند.

با این حال ، یک مشکل در ترکیب این است که فرناندز شماره ۱۰ مناسبی نیست و اغلب وارد محوطه جریمه نمی شود ، به این معنی که گزینه های حمله محدود می شوند. پاس کاری پوگبا نیز هنگامی که در حال دریبل زنی بسیار سخت می شود. اگر او خیلی در زمین حریف پیش روی کند، بازیکنان تیم مقابل می توانند به راحتی از طریق مناطقی که اکنون خالی هستند حمله کنند و با توجه به اینکه مدافعان یونایتد سرعت بالایی ندارند ، این باعث افزایش فشار به آنها می شود. ترکیب ۱_۲_۳_۴ احتمالاً از نظر جاگذاری پوگبا روی کاغذ خوب به نظر می رسد ، اما در واقعیت به نظر نمی رسد این پست برای بازی پوگبا مناسب باشد زیرا در حملات باعث می شود فضای زیادی برای ضد حمله تیم حریف ایجاد شود.

بازی پوگبا در پست شماره ۱۰ احتمالاً برای تعادل تیم بهتر است و او توانایی تهاجمی بیشتری دارد اما این به معنای نیمکت نشینی فرناندز است که مطمئناً از نظر خلق موقعیت بالاتر از پوگبا قرار دارد. از این رو،بازی کردن پوگبا در سیستم ۱_۳_۲_۴ بسیار سخت به نظر می رسد.

ترکیب احتمالی دیگری که سولسشر به کار می برد ۲_۵_۳ یا همان ۲_۱_۴_۳ است.سولسشر این سیستم را انتخاب کرده است تا بتواند در هنگام دفاع پنج مدافع داشته داشته باشد و در هنگام حمله دو فولبک چپ و راست به خط تهاجمی تیم بپیوندند. در چنین مواردی ، پوگبا احتمالاً می تواند در یکی از نقش های دفاع میانی نیز بازی کند. در حالی که فرد و مک تومینای گزینه های ابتدایی در این نقاط هستند، این ترکیب همیشه با انتقادات کمتری روبرو بوده است. این امر همچنین به یونایتد این امکان را می دهد تا بر بازی مسلط شود و از مدافعان کناری خود بهتر استفاده کند.

با بازی پوگبا به عنوان یک بازی ساز از عقب زمین، اکنون آزادی بیشتری به او داده می شود و با توجه به اینکه سه مدافع میانی به اضافه یک هافبک دفاعی دیگر پشت سرش قرار دارند ، او را از وظایف دفاعی خود مبرا می سازد. این کار به بازیکن فرانسوی منچستریونایتد اجازه می دهد خط میانی زمین را کنترل کند و می توان مشاهده کرد که او از مهارت های تاکتیکی خود برای تسلط بر بازی استفاده می کند. نقش شماره ۱۰ نیز همان جایی است که پوگبا می تواند در آن به بهترین نحو بازی کند اما یک بار دیگر سبک بازی فرناندز با توجه به حرکات گسترده او و هماهنگی وی با وینگرها، این نقش را برایش مناسب تر خواهد کرد و بسیار تعجب آور است اگر پوگبا برای این پست به فرناندز ترجیح داده شود.

این ترکیب برای یونایتد امیدوارکننده به نظر می رسد و پوگبا مطمئناً در یکی از پست های خط میانی نقش مهمی دارد، البته اگر آنها از این ترکیب در طول فصل استفاده کنند ، اما با توجه به این واقعیت که سولسشر از این ترکیب فقط در بازی های بزرگ و مهم استفاده می کند، احتمالا فرد و مک تومینای همچنان به پوگبا ترجیح داده شوند‌. زیرا با حضور آنها عملکرد دفاعی تیم بهتر است. و این باعث می شود به این نتیجه برسیم که پوگبا در این ترکیب نیز شانس زیادی برای ثابت بازی کردن ندارد.

ترکیب ۲_۴_۴ یکی از ترکیب های مورد علاقه هواداران است و شاید تنها ترکیبی باشد که در آن بتوان حضور همزمان فرناندز، پوگبا و ون ده بیک را شاهد باشیم.در این ترکیب ، همانطور که در هنگام آمدن پوگبا از روی نیمکت مقابل پاری سن ژرمن دیدیم ، بازیکن فرانسوی می تواند به عنوان هافبک چپ یا راست در ترکیب بازی کند. فرناندز تقریباً واضح است که با در نظر گرفتن تمام دلایلی که قبلاً ذکر کردیم در راس خط میانی است و ماتیچ بیشترین استحکام را در عقب خط میانی تیم فراهم می کند در حالی که می توان مک تومینای را نیز برای آن نقش در نظر گرفت. این باعث می شود پوگبا ، فرد و ون ده بیک برای دو مکان باقی مانده رقابت کنند و تقریباً قطعی است که مرد فرانسوی یکی از جایگاه را را تصاحب کند

کیفیت وی به عنوان بازیکن باعث می شود که وی به یکی از گزینه های جذاب برای بازی در ترکیب تبدیل شود و داشتن یک بازیکن با کیفیت پوگبا برای کمک به خط حمله بسیار به سود فرناندز خواهد بود. این دو ممکن است حتی نقش آزاد تری داشته باشند و می توانند موقعیت هایی را در بعضی مواقع با یکدیگر عوض کنند ، و باعث ایجاد سردرگمی برای بازیکنان حریف شوند. پوگبا در حالت ایده آل نباید چندان کار دفاعی داشته باشد اما اگر لازم باشد توانایی دفاعی نیز دارد.

با این حال ، برخی از نگرانی ها هنگام بازی با ترکیب ۲_۴_۴ وجود دارد. کمبود پاس های در عرض مشهود است و حمله یونایتد از نظر سرعت و شکل باید روانتر باشد تا توپ را به جلو منتقل کند. مدافعان کناری نیز نقش مهمی را در دادن پاس های عرضی ایفا می کنند اما با توجه به اینکه ون بیساکا و لوک شاو در حمله عالی نیستند ، این بهترین ایده ممکن نیست. به خدمت گرفتن الکس تلس ممکن است در جناح چپ به روان تر شدن حملات کمک کند اما ون بیساکا هنوز هم باید از نظر تهاجمی پیشرفت کند. مدافعان میانی یونایتد نیز با مشکلاتی روبرو شده اند. بازیکنانی مانند هری مگوایر و ویکتور لیندلوف برای دفاع در برابر بازیکنان سرعتی تیم حریف بدون پوشش مناسب ، جا مانده و آسیب پذیر خواهند بود.

این ترکیب از نظر حمله مطمئناً امیدوارکننده است اما سولسشر مطمئناً باید دفاع خود را متناسب با آن تنظیم کند و بیش از همه ، اطمینان حاصل کند که بازیکنانش برای حفظ ساختار نظم کافی دارند زیرا دور شدن از موقعیت فعلی تیم می تواند منجر به بی نظمی زیادی شود. و فضا های زیادی در اختیار تیم های حریف قرار دهد.

نتیجه:

در مجموع ، بی خردی است که منچستر یونایتد یک بار دیگر به راحتی پوگبا را از دست بدهد یا او را نیمکت نشین کند. با این حال ، قطعاً عاقلانه نیست که او را مجبور به بازی کردن در پست های غیر تخصصی اش کنیم. ۳-۴-۱-۲ و ترکیب ۴-۴-۲ به نظر می رسد گزینه های مناسب تری برای ویژگی ها و تاکتیک های پوگبا و همچنین حل مشکلات فعلی یونایتد در دفاع و حمله باشد و سولسشر باید نقش مهمی در تیم فعلی خود برای او کنار بگذارد

بازیکنی با کیفیت پوگبا برای هر تیمی یک پیشرفت است و اینکه آیا یونایتد می تواند به طور منظم بهترین نتیجه را از او بگیرد یا خیر هنوز مشخص نیست. هر چه در زمان رو به جلو برویم ، می توانیم انتظار داشته باشیم که باشگاه پوگبا را در نقش های بهتری جای دهد و می دانیم که این مطمئناً امکان پذیر است. سولسشر باید تاکتیک تیمش را بهبود بدهد. اما مطمئنا پوگبا می تواند در این خط هافبک منچستر یونایتد جای بگیرد.

منبع:totalfootballanalysis

۰

درباره ی محمدرضا رضایی

متولد فروردین سال 1378، در حال تحصیل در رشته ادبیات نمایشی دانشگاه شیراز از شهرستان اقلید واقع در استان فارس

مطلب پیشنهادی

دو بازیکن منچستر یونایتد که باید در بازی مقابل باشاک شهیر کنار گذاشته شوند

در بازی سه شنبه شب مقابل باشاک شهیر تغییرات لازم خواهد بود. اوله گونار سولشر …

۱۰ دیدگاه

 1. ادمین یه خبر اومده که سیتی استفانوویچ یا استوانوویچ رو گرفته..داستان چیه؟مگه یونایتد تابستون نگرفتش و قرضش داد به همون تیم خودش تا سال بعد؟خبرشو فک کنم همینجا هم زدین؟
  بنظر خبر یونایتد الکی بوده یا این خبر ییتی؟فلیپ استفانوویچ توو تابستون خیلی از خبرگزاریا گفتن اومده یونایتد ولی قرضی یه سال میمونه بعد میاد..فک کنم مال پارتیزان بود

  ۰
 2. هافبکهای ما همگی ویژگی‌های متفاوتی دارن و این تنوع خیلی هم خوبه. شاید تنها مورد نداشتن یه هافبک دفاعی مقتدرتر باشه که برای هر تیمی ضروریه.
  پوگبا البته نوسان زیاد داره ولی شاید بهترین حالت این باشه که آزادی عمل بیشتری بهش بدن تا مفیدتر باشه

  ۰
  • فرشاد من فکر میکنم مک تومینی به مرور داره تبدیل به یه هافبک دفاعی قوی میشه
   جوری که بتونن سیستم ۳۴۱۲ رو بکار ببرن و فرناندز و پوگبا آزادتر بازی کنن
   یه جورایی خاصیت رهبری خاصی داره مک تومینی و قلدر و خوش قد و قواره س

   ۰
 3. مدیر یعنی الان استوانویچ منچستر نگرفته و سیتی گرفته؟

  ۰
 4. حیف شد

  بازیکن خوبیه

  ۰
 5. میگن چالهان اوغلو فصل قراردادش با میلان تموم میشه و به صورت آزاد میاد
  اگه بیاد که احتمالا میاد ما خلاق ترین خط هافبک اروپا رو داریم

  ۰
  • این هاکان چند سالی که میلان بود چیز خاصی ازش ندیدم بعد کرونا بهتر شده و داره خوب بازی میکنه البته تیم میلان داره خوب بازی میکنه که یکی از دلایلش رهبری تیم توسط زلاتان هست

   ۰
 6. “پوگبا واقعا نتوانسته کار خاصی برای یونایتد انجام دهد و ثابت کند ارزش پولی که برایش هزینه شد را داشته است. تلاش های او به اندازه کافی نبوده است. …”

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =