یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

آیا رونالدو برای سیستم رانگنیک مشکل ساز است؟

یونایتدفنز- رالف رانگنیک پس از پیروزی یک بر صفر روز یکشنبه مقابل کریستال پالاس که اولین بازی وی در قامت سرمربی موقت منچستریونایتد محسوب میشد، از تحرک بالای کریستیانو رونالدو زمانی که توپ در اختیار حریف بود تمجید کرد.

 

شیاطین سرخ در این بازی پرس سنگین از بالا را در دستور کار قرار داده بودند که این مسئله از دقیقه یک مشهود بود و عقابها سعی داشتند در طول 90 دقیقه با شدت و انرژی متراکم یونایتدی ها کنار بیایند که در 15 دقیقه به پایان با شوت از راه دور دیدنی فرد مقاومت آنها فروپاشید.

 

رونالدو، طبق استانداردهای خود، درحالیکه تنها یک ضربه بی حاصل در چارچوب داشت زیر ذره بین قرار گرفت؛ اما یک تغییر محسوس در رویکرد وی در بازی به چشم میخورد که منتقدان زیادی را ساکت میکند. رونالدو در این بازی بیشتر از هر بازیکن دیگری در یک سوم دفاعی حریف توپگیری کرد. (3 بار)

 

یک قصه ای وجود دارد که روز به روز بیشتر شنیده میشود که رونالدو نمیتواند پرس کند و شیوه بازی وی به گونه‎ای است که انرژی خود را ذخیره کرده تا در لحظات کلیدی ضربه کاری را به حریف بزند. نسبت گل زده به بازی وی از زمان بازگشت به الدترافورد حاکی از همین موضوع است. ( 12 گل در 16 بازی در تمامی رقابتها)

 

ورود رانگنیک که یکی از مدافعین سرسخت بازی مبتنی بر پرس است، سبکی که شیوه مربیگری برخی از بزرگترین تاکتیسین های آلمانی دنیای فوتبال به ویژه یورگن کلوپ و توماس توخل را تشکیل داده است، تهدیدی برای آمارها و بازی فردی رونالدو به نظر میرسید؛ یکی درگیری تاکتیکی!

 

با این حال، براساس شواهد و آمار بازی نخست، رونالدو بیش از پیش خود را در مناطق دشوار زمین قرار داده، روی زمین افتاده و نقش خود را به خوبی برای رانگنیک ایفا کرده است. سه بار بازپس گیری توپ توسط وی در یک سوم دفاعی پالاس با تعداد کل این عمل در طول فصل برای کریس برابری میکند.

 

اگر به جمله آخر شک کردید و دوباره خواندید احتمالا شما تنها نیستید! رونالدو در 11 بازی گذشته تحت هدایت اوله گنار سولسشر و مایکل کریک، تنها 3 بار مالکیت توپ را در یک سوم دفاعی حریف پس گرفت و در اولین بازی تحت هدایت رانگنیک نیز 3 بار این کار را انجام داد!

 

آمار فردی رونالدو تحت هدایت سولسشر و رانگنیک

 

در حقیقت، منچستریونایتد در این بازی مجموعا 12 بار مالکیت توپ را در یک سوم دفاعی پالاس از آن خود کرد که بیشترین تعداد در یک بازی در طول این فصل است. در این زمینه آماری، این تعداد بازپس گیری توپ در زمین حریف حداقل 5 بار بیشتر از هر بازی دیگری در این فصل منچستریونایتد است. جیدون سانچو نیز مثل رونالدو با رکورد کل فصل خود تحت نظر سولسشر و کریک برابری کرد. (2 بار)

 

رانگنیک در خصوص عملکرد تیم پس از بازی به برنامه Match Of The Day شبکه BBC گفت:

از نمایش تیم به خصوص در نیم ساعت اول بازی با پرس سنگین بسیار خوشحالم. استثنائی بود. تنها چیزی که از دست رفت نتیجه 1-0 یا 2-0 بود.

شیوه ای که دفاع کردیم، داشتن کنترل در تمام دقایق بازی و ثبت کلین شیت مهمترین قسمت ماجرا بود.

چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که باید بهتر شود. ما باید کلین شیت های خود را ادامه دهیم. تنها با یک جلسه تمرین، از دیدن بازی واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. فراتر از چیزی بود که انتظار داشتم.

ما همیشه سعی میکردیم جلو باشیم. شاید بجز 5 دقیقه آخر هیچ وقت از جلو زمین فاصله نگرفتیم. در تمام زمان های دیگر بازی هم سعی داشتیم حریف را از دروازه خود دور نگه داریم.

ما قصد داشتیم با دو مهاجم به خصوص در مرکز بازی کنیم. عملکرد کریستیانو در زمانی که توپ نداشتیم عالی بود. کلاه از سر برمیدارم!

 

بنابراین، علیرغم اینکه نام رونالدو در میان گلزنان بازی نبود، او احتمالا توانست پاسخ یک پرسش بزرگ قبل از مسابقه را بدهد: عملکرد او تحت هدایت رانگنیک چگونه خواهد بود؟ اولین نشانه ها بیانگر این است که فوق ستاره پرتغالی توانایی پرس از بالا را دارد و حتی ممکن است برخی از جنبه های فردی بازی خود را برای بهبود عملکرد سیستم بازی رانگنیک فدا کند.

 

منبع: Squawka

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x