آنتونی مارسیال؛ امید شیاطین سرخ
آنتونی مارسیال؛ امید شیاطین سرخ

آنتونی مارسیال؛ امید شیاطین سرخ

یونایتد فنز – یک تناقض بسیار بارزی در رابطه با این مهاجم جوان وجود دارد و آن این است که با وجود بر تن کردن پیراهن شماره ۹ کاملا مشهود می باشد که حضور وی به عنوان مهاجم هدف در ترکیب نمی تواند تصمیمی منطقی از جانب اوله باشد.

 

مارسیال توانست در یک بازه چهار روزه بار دیگر گلزنی کند و نمایش نامطلوب تیم را بهبود بخشد. او اکنون ۱۵ گل در ۳۰ بازی این فصل خود به ثمر رسانده است و می توان گفت برای مهاجم یک تیمی که در یکی از پایین ترین سطوح کیفی خود در دهه های گذشته قرار گرفته، آماری قابل توجه می باشد.

 

شواهد حاکی از آن است که آنتونی در سمت چپ خط هجومی تسلط بیشتری از خود نشان می دهد و همین عامل سبب می گردد زمانی که به عنوان مهاجم هدف قرار داده می شود همواره متمایل به چپ حرکت کند. اما با این وجود مواقعی که راشفورد در زمین حاضر می شود، پستی بجز مهاجم هدف برای مارسیال باقی نمی‌ماند.

 

 

در ابتدای فصل که وی دچار مصدومیت شده بود و دور از دسترس قرار داشت، عملکرد راشفورد نیز با افت کیفی روبرو بود. چنین انتظار می رفت که مارسیال نیز در غیاب مارکوس دچار این تنزل گردد اما شاهد هستیم که روز به روز بر کیفیت عملکرد او افزوده می شود. خصوصا در هفته گذشته توانست دو گل برای یونایتد به ثمر برساند و دقیقا همان چیزی که سولسشر انتظار داشت را برآورده سازد. همچنین با پیوستن ایگالو در ماه ژانویه به عنوان یک مهاجم هدف کلاسیک می توان امیدوار بود که این ناحیه از ترکیب تقویت و ضعف عمق قوای هجومی که همواره در دو فصل اخیر معضلی بزرگ به شمار آمده است برطرف خواهد شد.

 

ضربه سر مارسیال در استمفورد بریج و فرار زیبای او در مقابل کلوب بروج، از جمله گل هاییست که اوله بارها عنوان کرده که کمبود زیادی در این زمینه احساس می شود. البته او در زمینه ضربات متداول به سمت دروازه کاملا شناخته شده است که می توان به اصابت شوت پای چپ او به تیر دروازه در ورزشگاه جی بریدل اشاره نمود.

 

تا قبل از اشتباه ماکسیم دی کویپر در پرتاب اوت و فرصت طلبی مارسیال که منجر به گل تساوی شد، شیاطین سرخ بسیار ناامید کننده ظاهر شده بودند. اما پس از آن شاهد تغییرات مناسبی در نحوه عملکرد تیم بودیم و این دقیقا همان تاثیریست که چنین گل هایی، بر روحیه و قوای فکری دیگر بازیکنان ایجاد می نماید و آن ها را به بازی باز می‌گرداند.

 

 

اکنون که کادر پزشکی تیم وضعیت راشفورد را وخیم تر از آن چه تصور می شد اعلام کرده است، بار مسئولیت مارسیال دو چندان خواهد بود و تا انتهای فصل می بایست به روند گلزنی خود ادامه دهد. هرچند هیچ گاه از او به عنوان مهره ای قابل اتکا یاد نمی شد، اما چنین به نظر می رسد که شرایط در ارتباط با این جوان فرانسوی در حال تغییر است. وی می بایست در چهارچوب رقابت های لیگ اروپا، جام حذفی و حتی رسیدن به جایگاه چهار تیم برتر لیگ برای تیم خود گلزنی کند.

 

بازگرداندن پیراهن شماره ۹ به مارسیال به نشانه باوری بود که سولسشر به او دارد و قطعا این موضوع تاثیر بسزایی بر وی داشته است. هر چند این بازیکن در پست مهاجم مرکزی کماکان نیازمند یادگیری و کسب تجربه است، موردی که ماه گذشته نیز مربی نروژی به آن اشاره کرده بود:

 

به نظر من مارسیال در حال رشد می باشد و خود او نیز به این موضوع واقف است و از آن لذت می برد.

 

وجود او برای ما بسیار مهم است و نقشی کلیدی در تاکتیک های تیم دارد. بازی سازی و تسلط بر توپ او از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بازگشت او به مسیر گلزنی بسیار خوشایند می باشد.

 

 

آنتونی مارسیال به عنوان یک مهاجم مرکزی، در جایی که انتظار می رود حضور پیدا نمی کند و نقش اصلی او تا حدودی مبهم است در حالی که وظیفه ایگالو پس از پیوستن به یونایتد کاملا مشخص می باشد. مهاجم نیجریه ای همواره سعی دارد خود را به دروازه حریف نزدیک تر نماید و اغلب در محدوده محوطه جریمه ظاهر می شود، اما مارسیال بیشتر به عمق جناحین نفوذ کرده و سعی در بازی سازی دارد.

 

این مساله می تواند مشکل ایجاد کند چرا که مواقعی که وینگر ها قصد ارسال توپ را به درون محوطه دارند، وی به جای این که آماده استفاده از موقعیت باشد در حاشیه محوطه دیده می شود. اما آنتونی این کار را در مقابل چلسی انجام داد و در این فصل به طور عمده کمی جلوتر قرار گرفته است.

 

مطمئنا او تحت نظر خواهد بود و هدفی مناسب برای هجوم منتقدین می باشد، با این حال با توجه به وضعیت رو به رشد یونایتد، آنتونی نشان داده است که می توان به عنوان یک شماره ۹ در دراز مدت برای تیم در نظر گرفته شود. او دقیقا همان کاری را انجام می دهد که سولسشر انتظار دارد.

 

 

 

منبع: MEN

۰

درباره ی brootan

مطلب پیشنهادی

مقاله: چرا منچستریونایتد هنوز قدم اول جذب بازیکنان را بر نداشته است؟

شیاطین سرخ تابستان شلوغی پیش رو خواهند داشت اما شاید این یک شروع آرام برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =