خانه / هیچکدام / آمار فاجعه بار مورینیو در اولدترافورد

آمار فاجعه بار مورینیو در اولدترافورد

یونایتد با تساویِ خانگی مقابل سوانزی، به رکورد ۲۵ بازی پیاپی بدون شکست در لیگ برتر رسید، اما این تنها نکته مثبت بازی یکشنبه، برای شیاطین سرخ بود.

 

یونایتد فنز- منچستر یونایتد، که تنها دو بازی از هفت بازی اخیر خانگیِ اخیرش در لیگ را برده، با از دست دادن فرصت دیگری برای رسیدن به تاپ فور، این فصل آماری عجیب در اولدترافورد به ثبت رسانده است. در فصل جاری، برنلی امتیازات خانگیِ بیشتری از یونایتد در لیگ گرفته و واتفورد و هال سیتی و بورنموث هم پیروزی‌های خانگیِ بیشتری از تیمِ مورینیو را به دست آورده‌اند. این نتایج باعث شده تا درصد پیروزی‌های یونایتد در اولدترافورد در این فصل، به عدد نازل ۳۹ سقوط کند، یعنی بدترین آمار بازی‌های خانگی در ۴۰ سال اخیر.

در حالیکه سر الکس فرگوسن ۷۲ درصد از بازی‌های خانگی‌اش در لیگ برتر را برده بود و لوییز فنخال ۶۸ درصد این بازی‌ها را، آمار مورینیو نه تنها فاصله‌ زیادی با این دو مربی دارد، بلکه حتی از آمار پیروزی‌های خانگی دیوید مویس (۴۴ درصد) هم پایین‌تر است. یونایتد در اولین فصل از دوران پسا – فرگوسن، به رهبری مویس، تنها ۹ بازی لیگ را در اولدترافورد برد، که البته یکی از این پیروزی‌ها زمانی به دست آمد که مویس اخراج شده بود و رایان گیگز به عنوان مربی موقت روی نیمکت حضور داشت.

اما تساوی مقابل سوانزی‌ ای که به احتمال زیاد فصل آینده را در چمپیونشیپ سپری خواهد کرد به این معناست که تیم مورینیو حتی نمی‌تواند با رکورد مویس هم برابری کند. پیروزی احتمالی در هفته‌ آخر لیگ جزیره مقابل کریستال پالاس در اولدترافورد، بردهای خانگی یونایتد در این فصل را به عدد غیر قابل قبول هشت خواهد رساند.

درست است که یونایتد می‌تواند با نتیجه گرفتن در دو بازی آینده‌اش در شمال لندن، مقابل تاتنهام و آرسنال، عنوان بهترین تیم خارج از خانه‌ این فصل را به دست بیاورد، اما مرحله‌ بعدی در پیشرفت این تیم با مورینیو، قطعا پیدا کردن راهی برای بردن بازی‌های خانگی، به خصوص مقابل تیم‌های پایین جدول خواهد بود، راهی که صرفا با خریدهای گرانقیمت در تابستان به دست نخواهد آمد و نیازمند تغییری در رویکرد و ساختار هجومی این تیم است.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

۲ نظرها

  1. bejoz 5ta bazi,baghiash aslan taghsire jose nabude va naraftane toop va bi khiali bazikona baese tasavi shode,kheili tu old trafford team bazihaye khubi karde,va man hamie jose hastam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *