خانه / هیچکدام / پیش بازی: استوک سیتی – منچستر یونایتد / سفالگرها میزبان شیاطین سرخ

پیش بازی: استوک سیتی – منچستر یونایتد / سفالگرها میزبان شیاطین سرخ

دو تیم استوک سیتی و منچستر یونایتد، در قالب هفته بیست و دوم لیگ برتر جزیره، در مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.

یونایتد فنز – فردا ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در استادیوم لایت، استوک سیتی مارک هیوز میزبان منچستر یونایتد مورینیو خواهد بود.

آیا نوار شکست ناپذیری ادامه خواهد داشت؟

امیدواریم! تساوی هفته گذشته مقابل لیورپول به ۹ پیروزی پیاپی تیم خاتمه داد اما یونایتد هنوز در ۱۶ بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها بدون شکست می باشد و نتایج خوب خارج از خانه تیم نیز نشانی از دلگرمی برای بازیکنان و هواداران است. تیم خوزه مورینیو، ۴ بازی اخیر خارج از خانه خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است، به طوریکه ۳ بازی از این ۴ دیدار، در چارچوب رقابتهای لیگ برتر بوده است.

اخبار وضعیت دو تیم 

مورینیو تقریبا تمامی بازیکنانش را در اختیار دارد، اگرچه اریک بایلی بدلیل انجام تعهدات نسبت به تیم ملی کشورش ساحل عاج، در جام ملت های آفریقا به سر می برد و در دیدار فردا نیز غایب خواهد بود. رئیس در طول کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی، در روز جمعه نیز اطلاعات بیشتری درباره انتخاب هایش ارائه خواهد کرد.
برای استوک نیز، دروازه بان جک باتلند غایب خواهد بود، این بدین معنی است که لی گرانت می تواند به نبرد با مهاجمین یونایتد، پس از واکنش های جانانه خود در آخرین تقابل دو تیم، ادامه دهد. جف کامرون و استفن ایرلند نیز در ترکیب نخواهند بود.، حضور جاناتان والترز در هاله ای از ابهام است و رمضان صبحی نیز به همراه تیم ملی مصر در مسابقات ۲۰۱۷ گابون به سر می برد، اما انتظار می رود بویان کرکیچ در این دیدار به میدان برود.

عملکرد اخیر استوک چگونه بوده است؟

آنها در هفته های اخیر خود را بالا کشیده اند و الان در رده نهم به سر می برند. هر دو بازی لیگ خود را در ۲۰۱۷ پیروز شده اند، واتفورد را در خانه و ساندرلند را در خارج از خانه شکست داده اند. اگر چه در بین این دو پیروزی، آنها توسط ولورهمپتون از دور رقابتهای جام حذفی خارج شدند. پیتر کراوچ نیز در پیشرفت آنها تاثیر بسزایی داشته است، کسی که در سه بازی اخیر خود در لیگ ۳ گل به ثمر رسانده است و فردا در صدد به ثمر رساندن صدمین گل خود در لیگ برتر خواهد بود.

آیا از بازیکنان سابق یونایتد، کسی در تیم حریف حضور دارد؟

رایان شاوکراس در بازی گذشته استوک در ترکیب ثابت حضور داشت، که منجر به برد ۳-۱ خانگی در استادیوم لایت شد، در حالیکه فیل باردزلی، محصول سابق آکادمی یونایتد در آن دیدار روی نیمکت به سر می برد. مامه بیرام دیوف نیز به دلیل همراهی تیم ملی سنگال غایب خواهد بود. و بدون شک مارک هیوز بر روی نیمکت حریف امیدوار است در مقابل تیم سابق خود به پیروزی برسد.

در آخرین تقابل ما چه اتفاقی افتاد؟

سفالگرها و دروازبانشان گرانت، که چند مهار خوب داشت در تساوی ۱-۱ آنها در اولدترافورد در اکتبر سال گذشته، شیاطین را ناامید کردند. آنتونی مارسیال با ضربه خود در دقیقه ۶۹ از سد وی عبور کرد اما جو آلن در هشت دقیقه مانده به انتهای دیدار، بازی را به تساوی کشاند و اولین امتیاز خارج از خانه استوک را در تاریخ لیگ برتر مقابل سرخ پوشان به ارمغان آورد.

تقابل های گذشته دو تیم

خوب، این دیدار هجدمین تقابل دو تیم در چارچوب لیگ برتر خواهد بود، در حالیکه یونایتد ۸ بازی از ۹ رویارویی خود در منچستر را پیروز شده است. اگرچه، استوک شرایط متفاوتی در خانه خود دارد، با این حال آنها از سال ۱۹۸۴، فقط دو پیروزی خانگی مقابل یونایتد کسب کرده اند و هر دوی این پیروزی ها در سه سال اخیر صورت گرفته است. آخرین پیروزی یونایتد در زمین استوک به سال ۲۰۱۳ باز می گردد، ما در ماه آپریل در مسیر کسب قهرمانی ۲-۰ برنده شدیم، پیش از اینکه چند ماه بعد در همان سال، در جام اتحادیه با همان نتیجه به مرحله بعد صعود کنیم.

بازیکنان درباره این بازی چه می گویند؟

مایکل کریک در گفتگو با MUTV می گوید:

استوک چندین بازیکن خیلی خوب دارد و ما می دانیم که بازی در خانه آنها همانند هفت یا هشت سال پیش نیست. به نظرم تیم مارک هیوز، فردا با ارسال ها و شروع مجددهای تقریبا بلند، ما را مدام در محوطه جریمه خود تحت فشار قرار خواهد داد و بازیکنانی را به میدان خواهد فرستاد که از لحاظ تکنیکی بسیار خوب هستند و می توانند فوتبال مهیجی به نمایش بگذارند. این سبکی متفاوت و همان قدر هم دشوار می باشد.

رقبای ما به مصاف کدام تیم ها می روند؟

منچستر سیتی و تاتنهام در آخرین دیدار روز شنبه در استادیوم اتحاد به مصاف یکدیگر خواهند رفت، و آرسنال و چلسی تا یکشنبه بازی نخواهند کرد، برد یونایتد در مقابل استوک می تواند تغییراتی در وضعیت برخی از پنج تیمی که بالاتر از یونایتد در جدول لیگ برتر حضور دارند، ایجاد کند.

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با کریستال پالاس

مورینیو از آخرین وضیعت بازیکن ها و تیم میگوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *