خانه / هیچکدام / مورینیو: ما شایسته ی پیروزی بودیم

مورینیو: ما شایسته ی پیروزی بودیم

مورینیو پس از بازی با ویگان در مورد بازی  و مسائل مختلف صحبت کرد

یونایتد فنز- ژوزه مورینیو گفت در نیمه ی اول بازی با ویگان تیمش آن طور که قرار بود بازی نکرد ولی در نیمه ی دوم پس از عملکرد بسیار بهتر نسبت به نیمه ی اول، او تیم خود را شایسته ی پیروزی در این بازی میدانست. او در مصاحبه ی پس از بازی با BBC گفت:

ما شایسته ی پیروزی بودیم. در نیمه ی اول خیلی خوب نبودیم ولی موفق شدیم با یک گل برتری را داشته باشیم. این گل باعث شد که عملکرد ما در نیمه ی دوم تغییر کند. و این فرصت را به ما داد که با بازیکنان صحبت کنیم و بگوییم که نیمه ی اول عملکرد خوبی نداشتند. ما درباره ی تغییر چند چیز در تیم صحبت کردیم. و بازیکنان این تغییرات را پذیرفتند چرا که نیمه ی دوم شاهد عملکرد بسیار بهتری بودیم.

ما میدانستیم که وارن جویس تیمش را به خوبی در شرایط دفاعی سازماندهی خواهد کرد و چشم به ضد حملات خواهد دوخت. ولی ما میدانستیم که برای شکستن این دیوار دفاعی باید بهتر از نیمه ی اول ظاهر شویم. ما بسیار خوش شانس بودیم که در نیمه ی اول با برتری به رختکن رفتیم و در نیمه ی دوم با فشار کمتری که روی بازیکنان بود و فضای بیشتر، کار را تمام کردیم. ما سرعت بیشتری به بازی بخشیدیم، دفاع کردن، پاس کاری و حرکت با سرعت بیشتری انجام میشد. ما شایسته ی پیروزی بودیم و حالا در جمع ۱۶ تیم هستیم.

او در مورد باستین شواین اشتایگر گفت:

او در باشگاه میماند و در لیست ما برای لیگ اروپا هم قرار خواهد گرفت چرا که ما ممفیس دیپای و مورگان اشنایدرلین را به فروش رساندیم. ما در خط میانی بازیکنان و گزینه های زیادی در اختیار نداریم، بنابراین او میتواند یک انتخاب بیشتر پیش روی ما باشد. ۹۰ دقیقه بازی کردن احتمالا برای او بسیار سخت بود ولی این برای او بسیار مهم بود که در بازی تاثیر گذار باشد و با ضربه ی سرضربش اینگونه هم بود و من فکر میکنم او اکنون بسیار خوشحال است. هنگامی که او زمانی برای بازی کردن نداشت بسیار حرفه ای با این مسئله برخورد کرد و حالا او فرصت هایی را برای بازی دارد که همانند قبل بسیار حرفه ای کار خواهد کرد. با وجود بازی های پرشمار پیش رو، او یکی از گزینه های ما خواهد بود.

مورینیو همچنین درباره ی ۲ بازیکنی که اولین بازی خود برای تیم اصلی را انجام دادند گفت:

برای تانزبه و پریرا این اولین تجربه بود و این همیشه لحظه ی خوبی برای هر بازیکنی است، لحظه ای که برای همیشه در دوران حرفه ای آنان به یاد میماند. و این برای من بسیار خوب بود که به آنها فرصت بازی بدهم چرا که من باعث پیشرفت و رشد آنها نشده ام. آنها در آکادمی ساخته شده اند جایی که بازیکنان از سنین پایین به آنجا می آیند، در مورد جوئل این اتفاق در پرتغال هم افتاد و او ۶ ماه برای بلنسس بازی کرد. بنابراین من آنها را پرورش نداده ام و فقط کسی هستم که به آنها فرصت بازی میدهم.

او در مورد اینکه منچستریونایتد در چهار تورنومنت حضور دارد گفت:

اگر واقع گرایانه نگاه کنیم، قهرمانی در لیگ جزیره تقریبا غیرممکن است ولی من به این فکر نمیکنم و فقط به بردن بازی بعدی فکر میکنم و این غیرممکن نیست و فقط یک بازی سخت است که ما توانایی پیروزی در آن را داریم. این نوع نگرش ما درباره ی لیگ جزیره است. در جام اتحادیه ما ۵۰ درصد شانس قهرمانی داریم. در جام حذفی در بین ۱۶ تیم پایانی هستیم و در لیگ اروپا در بین ۳۲ تیم پایانی بنابراین بازی های بسیاری پیش روی ماست.

ژوزه در مورد برنامه ی بازی های منچستریونایتد گفت:

در مقایسه با باشگاه های دیگر ما فصل بسیار سختی خواهیم داشت. لیورپول ۱۶ بازی تا پایان فصل خواهد داشت و چلسی هم همینطور به اضافه ی چند بازی در جام حذفی و ما در موقعیت سختی قرار دادیم. من فکر میکنم ساوتهمپتون ۱۵ برای بازی فینال جام اتحادیه استراحت خواهد داشت و ما در این ۱۵ روز یک بازی در برابر سنت اتین و یک بازی در جام حذفی خواهیم داشت.

سرمربی شیاطین سرخ در مورد بازیکن ارمنستانی اش گفت:

از زمانی که او به تیم ملحق شد، ما و خود او فکر کردیم که او آماده است و او بلافاصله تاثیر خوبی در اولین بازی های خود نشان داد ولی در مقابل تاتنهام مصدوم شد و دوباره بازگشت و بسیار خوب بازی کرد، بنابراین ما و او خوشحال هستیم.

او در مورد عملکرد انفرادی بازیکنانش گفت:

تیم عملکرد خوبی را داشت. و عملکرد انفرادی بازیکنان هم خوب بود، مسلما برخی بهتر از دیگران بودند و این در فوتبال طبیعی است. در حالت کلی، عملکرد آنها مرا خوشحال کرد.

درباره ی علی جعفری زاد

علی جعفری زاد

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *