خانه / هیچکدام / مورینیو، راشفورد را به چالش شکستن رکورد گلزنی رونی دعوت کرد

مورینیو، راشفورد را به چالش شکستن رکورد گلزنی رونی دعوت کرد

خوره مورینیو معتقد است که اگر کسی قرار باشد رکورد سر بابی چارلتون و وین رونی را بشکند، بازیکنی از رگ و ریشه یونایتد، یعنی مارکوس راشفورد خواهد بود.

یونایتد فنز – به گزارش اکسپرس، مهاجم ۱۹ ساله آکادمی یونایتد ثابت کرده است که دارای سرعت، توانایی و شم گلزنی دو اسطوره منچستر یونایتد می باشد که در حال حاضر مشترکا صاحب رکورد ۲۴۹ گل زده باشگاه هستند. اما مهم تر از همه این است که راشفورد همان عطش و تواضع رونی و چارلتون را نیز دارد. ۲ گل اخیر او در بازی ردینگ، به گل نزدن ۳ ماهه او پایان داد و شمار گلهای او را پس از گذراندن فقط ۱۰ ماه در تیم اصلی به عدد ۱۴ رساند. مورینیو می گوید:

کسانی که در حال حاضر به این رکورد نزدیک هستند، باشگاه را ترک کرده اند، بنابراین، خصوصا در فوتبال امروزی، شکستن این رکورد کار واقعا دشواری خواهد بود. اما مارکوس فقط ۱۹ سال دارد و اگر تا پایان دوران حرفه ای خود در یونایتد بماند شاید بتواند این کار را انجام دهد ولی وین رونی و سر بابی گلهای بسیاری به ثمر رسانده اند.

197986

کریس اسمالینگ با مربی خود موافق است و انکار می کند که صحبت کردن از راشفورد در مقایسه با رونی و سر بابی چارلتون گذاشتن بار بسیار سنگینی روی شانه های جوان اوست، چرا که این بچه با چنین چالش هایی پیشرفت و رشد می کند. اسمالینگ می گوید:

به نظرم فشار آوردن به او می تواند خوب باشد چرا که او از پس این فشارها بر می آید و این را ثابت کرده است. او از یک سطح به سطحی فراتر می رود و شما شاهد بودید که در مقابل ردینگ صاحب چندین موقعیت شد. او بازی را با ۲ گل زده تمام کرد ولی می توانست بیشتر گلزنی کند. اگر او یک موقعیت گلزنی را از دست بدهد، باز هم خودش را به جلوی دروازه حریف می رساند تا موقعیت بعدی را تبدیل به گل کند. اگر بتواند خودش را از مصدومیت ها در امان نگه دارد، هیچ چیزی نمی تواند مانع دستیابی او به انواع رکوردهایی که می تواند بشکند، شود. او بسیار متواضع است و در یونایتد دوستان صمیمی اش اطراف او هستند، بنابراین این امر در چنین مقطعی می تواند کمک حال او باشد. فقط روز عادی دیگری برای اوست و امیدوارم هرگز تغییر نکند چرا که او پسر فوق العاده ای است.

راشفورد که از ۸ سالگی در یونایتد است، می گوید که رونی الهام بخش او بوده است. راشفورد می گوید:

اگر به گذشته بازگردید و به تمام بازیهایی که او برای یونایتد به میدان رفته و تمام گلهایی که برای این باشگاه به ثمر رسانده نگاه کنید، خارق العاده است. و برای بازیکنان جوان در حال رشد و هر مهاجم در حال رشدی، اینکه می توانند او را تماشا کنند فوق العاده است. موفقیتی باورنکردنی است و ما همگی در آن لحظه ای که این رکورد را به تنهایی از آن خود می کند، لذت خواهیم برد.

marcus-rashford-781765

آن لحظه تاریخی می تواند امروز در برابر هال سیتی در نیمه نهایی لیگ کاپ انگلستان باشد یا شاید لحظه ای بسیار شیرین تر برای بازیکن سابق اورتون، در بازی یکشنبه در برابر لیورپول در لیگ برتر باشد. مورینیو معتقد است، مدتی که او می تواند مشارکت قابل توجهی برای باشگاه و کشورش داشته باشد بستگی به تفکر و قابلیت رهبری او دارد تا اینکه کاهش توانایی جسمانی او. وی گفت:

چقدر دیگر می تواند بازی کند؟ نمی دانم، به او بستگی دارد، خصوصا به مغز و تمایل او. به نظرم همه چیز تمایل است، این مهم تر از هر چیز دیگری است. پس اگر انگیزه اش را حفظ کند می تواند همچنان ادامه دهد.

سرمربی یونایتد همچنین از اینکه در دوران افول اوج قدرتش، وین رونی وظیفه مدیریتی او را سبک تر می کند، از او تشکر کرد. مورینیو گفت:

چه او بازی کند یا نه، همیشه در گروه مثبت است،یک کاپیتان خوب، یک بازیکن حرفه ای خوب، یک بازیکن تیمی و یک انسان متواضع. وقتی در رئال مادرید بودم او در لیگ قهرمانان مقابل ما بازی کرد. تقریبا دفاع چپ بازی می کرد. همیشه دیدم خودش را فدای تیم کرده است و با من نیز این چنین است.

197984

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: پُل بخاطر کارت زد تعویض شد

پس از شکست مقابل وست برام، خوزه مورینیو می خواهد ستارگان تیم را از ترکیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *