خانه / هیچکدام / لیگ اروپا: منچستریونایتد ۳ – ۰ سنت اتین/ بلیط صعود با اولین هت تریک ایبرا

لیگ اروپا: منچستریونایتد ۳ – ۰ سنت اتین/ بلیط صعود با اولین هت تریک ایبرا

زلاتان ایبراهیموویچ با هت تریک امشب خود، رکورد قابل توجهی مقابل سنت اتین ثبت کرد

یونایتد فنز – دیدار جنجالی امروز به دلیل تقابل برادران پوگبا، چشم انتظاران زیادی داشت. این دو برادر در ابتدای دیدار خوش و بش های معروف پوگبایی کردند و در مقابل دیدگان خانواده پوگبا به مصاف هم رفتند.

دقایق ابتدایی دیدار، یونایتد نبض بازی را در اختیار گرفته بود که در دقیقه ۱۵ ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه عاید سرخپوشان شد و زلاتان پشت توپ قرار گرفت، او با ضربه زمینی هوشمندانه خود توپ را به پای بازیکن حریف زد تا دروازبان روفیر را فریب دهد و در خلاف جهت پرش او توپ را به گل تبدیل کند. دقایقی بعد نیز پوگبا با پاس های معروف پشت مدافعین خود، ماتا را صاحب توپ کرد که او نیز با پاس گلی که به فلایینی داد باعث شد ماروان دروازه حریف را بگشاید ولی کمک داور به درستی افساید خوانیتو را اعلام کرد. مدافعین یونایتد در صحنه های بسیاری موقعیت های نصف و نیمه ای به حریف دادند که عملکرد خوب اریک بایی نیز در این صحنه ها قابل تحسین بود و وی چندین بار مانع گلزنی حریف شد.

در ابتدای نیمه دوم فلایینی جای خود را به لینگارد داد تا یونایتد سرعت بیشتری در ضد حملات از خود به نمایش بگذارد. دقیقه ۴۷ بود که مارسیال بازیکن پشت سر خود را با دست سرنگون کرد تا اولین اخطاری این دیدار و یونایتد نام بگیرد. اندر هررا نیز در دقیقه ۵۸ با کارت زرد جریمه شد. پس از آن روی یک ارسال از سمت چپ زلاتان با ضربه سر خود دروازه سنت اتین را مجددا باز کرد که این بار نیز کمک داور به درستی افساید ایبرا را اعلام کرد. دقیقه ۶۷ بود که لینگارد با بازی خطرناک و بالا بردن بیش از حد پای خود، ضربه ای به پای حریف وارد کرد و با کارت زرد جریمه شد. پس از این صحنه مارسیال با یک توپ ربایی زیبا از بازیکن مقابل پا به توپ شده بود که بازیکن حریف در جبران اشتباه خود وی را سر نگون کرد. روی ارسال این ضربه شروع مجدد بود که پاول پوگبا با ضربه سر درون محوطه جریمه، تیر افقی دروازه حریف را به لرزه انداخت. در دقیقه ۷۰ ماتا، جای خود را به راشفورد جوان داد و بلافاصله پس از ورود او، پاول پوگبا روی حرکت خطای خود که مشابه خطای مارسیال بود و با دست مانع از حرکت بازیکن پشت سر خود شده بود، کارت زرد گرفت. دقیقه ۷۵ که فقط ۵ دقیقه از ورود راشفورد می گذشت، وی با استارتی زیبا از چپ وارد محوطه شد و با پاس در عرض جلوی دروازه خود زلاتان را به گل دوم خود و یونایتد رساند. فلورنتین پوگبا نیز در دقیقه ۷۹ بدلیل مصدومیت جزیی از زمین خارج شد. دقیقه ۸۴ نیز یانگ به جای مارسیال به زمین امد که در نیمه اول نیز او یک شوت بقل پای زیبا به سمت دروازه شلیک کرد و با مهار دروازبان حریف همراه شد. دقیقه ۸۸ بود که زلاتان درون محوطه سرنگون شد و خود پشت ضربه پنالتی ایستاد. وی با یک شلیک زمینی محکم گوشه سمت چپ دروازه را هدف گرفت و هت تریک خود را تمام کرد.

نکته جالب توجه این است که زلاتان در ۱۴ بازی خود مقابل سنت اتین با هت تریک امشب ۱۷ گل به ثمر رسانده است.

او همچنین امشب بیست و سومین گل فصل خود را برای یونایتد در تمامی رقابتها به ثمر رساند.

در رقابتهای اروپایی این فصل نیز برای یونایتد در ۶ دیدار ۵ گل و ۲ پاس گل حاصل تلاش او بوده است.

وی همچنین در تمامی رقابتهای اروپایی ۵۶ گل به ثمر رسانده است.

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *